Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Lutowanie, obrabianie przewodów itp.

rosenior 01 Wrz 2011 22:04 2374 8
    rosenior
    Poziom 8  
    Witam serdecznie.

Poszukuję kogoś kto wykona dla mnie kilka prac elektronicznych oraz pokrewnych.

Praca obejmuje: ściągnięcie izolacji po obu stronach kilkunastu cienkich przewodów, przylutowanie ich z jednej strony do różnych elementów, a z drugiej do wtyczek, nałożenie i podgrzanie na każdym przewodzie kilku koszulek termokurczliwych oraz nałożenie na każdy zestaw przewodów przy wtyczce odpowiedniego oznacznika z numerkiem (od 1 do 4). Na jednym z elementów należy też przylutować dwa rezystory 10k włożone w koszulki termokurczliwe. Bardzo ważne jest trzymanie się kolorów przewodów oraz oczywiście przylutowanie ich do odpowiedniego styku na elemencie oraz wtyczce (zgodnie z dostarczonym przeze mnie zestawem-wzorem). Przewodów do obrobienia i lutowania jest w sumie 16. Należy je przylutować do następujących elementów: przycisk, gniazdo, przełącznik (wraz z klipsem na baterię), impulsator.

Dostarczam wszystkie potrzebne materiały: 4 wcześniej wspomniane elementy, wtyczki, przewody (przycięte do odpowiedniej długości), koszulki termokurczliwe, oznaczniki na przewody, rezystory 10k.
    Nie dostarczam narzędzi.
    Wymagane narzędzia: lutownica, zapalniczka (lub coś innego do podgrzewania koszulek termokurczliwych), zwykłe ucinaczki, cyna
    Przydatne narzędzia: narzędzie do ściągania izolacji, kociołek do cynowania, kalafonia

Wymiana materiałami/gotowymi zestawami odbywa się pocztą na mój koszt (chyba, że zainteresowany mieszka niedaleko mnie - w okolicach Łodzi - wtedy można się spotkać).

Czas pracy nad jednym zestawem to ok. 40 minut dla osoby wprawionej w wyżej wymienionych czynnościach.

Bardzo ważna dla mnie jest jakość i schludność wykonania, dlatego proszę o kontakt tylko osoby doświadczone we wcześniej wspomnianych czynnościach. Przez schludność mam na myśli ładne luty, równo przycięte i nałożone koszulki i przewody, dokładność itp.

Plan działania: wysyłam osobie zainteresowanej zestaw-wzór wraz materiałami potrzebnymi do wykonania jednego zestawu. Osoba odsyła mi zestaw-wzór oraz zestaw wykonany przez siebie. Jeśli jestem zadowolony z efektów, kontynuujemy współpracę, tym razem dla 10-15 kolejnych zestawów. Wszystkie koszty wysyłki pokrywane są przeze mnie. W przypadku wysyłania zestawów do mnie przez osobę zainteresowaną, albo ta osoba płaci za wysyłkę, a ja jej potem oddaję pieniądze, albo przelewam pieniądze na wysyłkę z góry i dopiero wtedy osoba zainteresowana wysyła.

Wynagrodzenie: do indywidualnego ustalenia. Po skontaktowaniu się ze mną, wysyłam zdjęcie zestawu-wzoru i na tej podstawie zainteresowany proponuje mi stawkę za jeden zestaw. Jeśli w praktyce się okaże, że praca pochłania więcej czasu niż wskazywałoby na to zdjęcie, jestem otwarty na dalsze propozycje stawki za jeden zestaw.[/b]
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    Mariopi
    Poziom 34  
    To ma być poważna oferta? Kolega chyba raczy żartować :)
    rosenior
    Poziom 8  
    Mariopi napisał:
    To ma być oferta? Kolega chyba żartuje :)
    Dlaczego tak sądzisz? Uważam, że jest to dobry sposób na dorobienie sobie paru złotych. Nie widzę w tej ofercie nic złego. Praca jak praca, obrobienie przewodów, nałożenie koszulek i lutowanie, stawka od wykonanego zestawu. Stawka ustalana na podstawie czasu potrzebnego do przygotowania jednego zestawu.
    Mógłbym prosić o wyjaśnienie co w niej jest nie tak?
    Mariopi
    Poziom 34  
    Panie Kolego, nie dyskredytuje całkowicie Twojej oferty. Jednakże śmieszne jest proponowane instrumentarium i żądanie jakości, którą sobie niejako "z góry" zawsze można uznać za niezadowalającą - a Ty jesteś guru (w ten sposób można wysyłać zestawy testowe do potencjalnych wykonawców i zawsze uznawać je, że nie spełniają wymagań i tak "w koło Wojtek". Poza tym, dlaczego te "wzory" to jakaś tajemnica? Jeżeli chodzi o rozliczenia, jak dla mnie to zawsze była umowa na piśmie i należy podać przynajmniej stawkę minimalną. Poza tym, oferta jest tak sformułowana jak kultowe składanie długopisów w domu, na których też można było "parę złotych" zarobić :)
    Może kolega moderator forum (nie jestem pewny czy akurat też tego działu) _PREDATOR_ raczyłby wyrazić tutaj też swoją niezależną opinię w postaci stosownej noty?
    rosenior
    Poziom 8  
    Mariopi napisał:
    Panie Kolego, nie dyskredytuje całkowicie Twojej oferty. Jednakże śmieszne jest proponowane instrumentarium i żądanie jakości, którą sobie niejako "z góry" zawsze można uznać za niezadowalającą - a Ty jesteś guru. Poza tym, dlaczego te "wzory" to jakaś tajemnica? Jeżeli chodzi o rozliczenia, jak dla mnie to zawsze była umowa na piśmie i należy podać przynajmniej stawkę minimalną. Poza tym, oferta jest tak sformułowana jak kultowe składanie długopisów w domu, na których też można było "parę złotych" zarobić :)
    Nie chcę zaśmiecać tego tematu, miał on nieco inny cel. Prosiłbym moderatorów o usunięcie tych postów i zostawienie tylko pierwszego postu informującego o ofercie.
    Od siebie dodam jeszcze tylko, że nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy w ten sposób komentują oferty innych. No i chyba nie zrozumiem.
    Mariopi
    Poziom 34  
    Panie Kolego, jak na razie żadnej merytorycznej odpowiedzi na zadane pytania-wątpliwości nie udzieliłeś, a postawy roszczeniowe to nie tutaj. Ja już dziękuję z góry za miłą i owocną współpracę.
    rosenior
    Poziom 8  
    Mariopi napisał:
    Panie Kolego, jak na razie żadnej merytorycznej odpowiedzi na zadane pytania-wątpliwości nie udzieliłeś, a postawy roszczeniowe to nie tutaj. Dziękuję za współpracę.
    Podałem kontakt - e-mail oraz gadu-gadu. Pytania i wątpliwości proszę tam. W tej chwili, "Panie Kolego", zaśmiecasz mój temat swoimi bezpodstawnymi uwagami.

Cytat:
    To ma być poważna oferta? Kolega chyba raczy żartować
    Cytat:
    Jednakże śmieszne jest proponowane instrumentarium i żądanie jakości, którą sobie niejako "z góry" zawsze można uznać za niezadowalającą - a Ty jesteś guru (w ten sposób można wysyłać zestawy testowe do potencjalnych wykonawców i zawsze uznawać je, że nie spełniają wymagań i tak "w koło Wojtek".
    To są dla ciebie "zadane pytania-wątpliwości"? Nie, to są głupie i nic nie znaczące uwagi. Jeśli już zdecydowałeś się zostać główną gwiazdą tego tematu, to powiedz mi proszę, jaki jest tego cel? Chęć zwrócenia na siebie uwagi? Czy może pokazanie, że to Ty jesteś ten "guru"? Oczywistym jest, że tego typu oferty adresowane są do osób zainteresowanych, a Ty taką nie jesteś.
    Mariopi
    Poziom 34  
    Chłopie daj "se" przysłowiowego siana i trochę wyluzuj, (...) No comment.

Proszę o przesłanie na mój e-mail konkretów, fotografii itp. - a nie gruszek na wierzbie. OK?
    ANUBIS
    Moderator sekcji Technicznej
    Temat zamykam.
    Dalsze dyskusje proszę prowadzić za pomocą komunikatorów lub PW na forum .

ANUBIS