Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool kod błędu F16?

02 Wrz 2011 12:40 3234 2
  • Poziom 10  
    Witam, w mojej zmywarce Whirlpool ADP 4420 szwankuje pompa myjąca (magnetyczna Askoll) tzn. niedawno czuć było z transformatorka przy pompie charakterystyczny swąd spalenizny, ale zmywarka działała dalej. Teraz zmywarka na krótką chwile uruchamia mycie, po czym wypuszcza wodę i się zawiesza. Dioda sygnalizacyjna na panelu miga w krótkich odstępach dokładnie 16 razy, a zmywarka nie reaguje do puki nie wyłączę jej na moment z prądu. Wiem, że czeka mnie wymiana pompy i na pewno na indukcyjną, ale ciekawi mnie co dokładnie oznacza ten kod błędu. Szukałem, ale tego kodu akurat nigdzie nie mogę znaleźć. Korespondowałem przez email z serwisem AGD i napisali ze nie ma w ogóle takiego kodu. Jeżeli ktoś z kolegów ma wiedzę na ten temat to proszę o odpowiedź.
  • Poziom 39  
    krzysikm napisał:
    miga w krótkich odstępach dokładnie 16 razy

Wskazanie na pompę lub moduł, skoro pompa śmierdzi to sprawa oczywista.
    krzysikm napisał:
    i na pewno na indukcyjną

Powoli, ostrożnie. Najpierw wyjmij filtr i zajrzyj czy w zagłębieniu w dnie, po prawej stronie masz czarną krateczkę.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Wskazanie na pompę lub moduł, skoro pompa śmierdzi to sprawa oczywista.
    No właśnie dla mnie nie do końca oczywista, ponieważ programator też był wcześniej wymieniany i to na taki z modelu o numer wyższego, ale wszystkie podzespoły załącza prawidłowo i nie było problemu, no chyba że po czasie coś mogło się stać. Zależy mi na poprawnym rozszyfrowaniu tego błędu, bo jeśli faktycznie wskazuje na pompę to jeszcze opłacałoby mi się ją wymienić, natomiast jeśli 16 mignięć oznacza coś innego np. programator lub jakąś inną kosztowną część, to nie widzę sensu inwestowania w tak starą zmywarkę.