Witam. Jeśli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. Mam kilka pytań odnośnie budowy pieca oporowego a mianowicie chcę zbudować taki piec do polimeryzacji farby proszkowej o wym. wewnętrznych 0.8m x 0.8m x 1.2m do jego ogrzania mam sześć grzałek po 1kW każda i tu pierwsze pytanie czy ta łączna moc ( 6 kW ) wystarczy do ogrzania takiej pojemności do temp. max 200st C? Następne pytanie jeśli użyje takiej mocy to w jakim czasie piec nagrzeje się do temp. 190- 200st C? Kolejne pytanie czy taki piec musi być szczelny czy potrzeba zastosować jakiś otwór wentylacyjny? Dodam że nie mam zamiaru bawić się w termoobiegi.W razie potrzeby mogę udzielić więcej szczegółów. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.