Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uratować allegrowiczów przed oszustem - Proszę przeczytajcie

galante 04 Wrz 2011 00:57 73931 160
    galante
    Poziom 23  
    Proszę o pomysły jak uratować allegrowiczów którzy dokonali przed chwilą zakupów na portalu allegro. http://allegro.onet.pl/bony-travelpass-premium-voucher-5000-do-16-08-2012-i1803568880.html Powyższe konto "Okule" zostało w sposób nieuprawniony przejęte przez złodzieja. Wystawił do sprzedaży towary, których nie ma zamiaru wysłać. rozmawiałem telefonicznie z właścicielem konta i jego hasła zostały zmienione i nie ma już dostępu na swoje konto.
    Firma allegro z Poznania nie odbiera telefonów.
    Czy ktoś ma jakieś pomysły jak dotrzeć do kupujących dziś teraz aby nie przelali pieniędzy złodziejowi.

Dodano po 3 [minuty]:

Porównajcie proszę te oferty. Wystawione są przez tego samego złodziejka z różnych kont. Ja dokonałem wczoraj zakupu 2szt. bonów i po 20 minutach otrzymałem komunikat z allegro, że konto sprzedającego zostało zawieszone i abym nie dokonywał przelewu. http://allegro.onet.pl/bony-travelpass-premium-voucher-5000-do-16-08-2012-i1803566098.html

Dodano po 1 [minuty]:

http://allegro.onet.pl/bony-travelpass-premium-voucher-5000-do-16-08-2012-i1802367370.html

Dodano po 1 [minuty]:

http://allegro.onet.pl/lustrzanka-nikon-d3100-18-55-vr-natjaniej-i1803569445.html
    galante
    Poziom 23  
    Ok ale jak powiadomić teraz kupujących z ww. aukcji aby nie przelali złodziejowi pieniędzy?

Dodano po 3 [minuty]:

Przed chwilą wystawiłem na koncie "Okule" negatywa z komentarzem o przejęciu konta przez złodzieja.
    Próbowałem kupić http://allegro.onet.pl/lustrzanka-nikon-d3100-18-55-vr-natjaniej-i1803569445.html aby zamknąć ofertę sprzedaży, niestety nie mogę nic już kupić z konta "Okule", bo złodziej dołączył mnie do swojej czarnej listy - taki pojawia się komunikat.
    dadupl
    Poziom 10  
    Na aukcji masz w prawym górnym rogu "zgłoś naruszanie zasad" i reszta należy do allegro. Oczywiście działa to na aktualnych aukcjach.
    galante
    Poziom 23  
    Problem polega na tym, że złodziej bardzo nalega na natychmiastowe przelanie środków na podane przez niego konto. Ustaliłem z właścicielem konta "Okule", że dane osobowe do przelewu złodziej podaje właściciela konta ale nr rachunku bankowego podaje swój. Wykonałem taki przelew na kwotę 0,10zł i przelew poszedł.... ale do złodzieja na rachunek.
    Próbowałem skontaktować się telefonicznie z firmą allegro w Poznaniu ale nikt nie odbiera telefonu, dlatego klikniecie naruszenia zasad nic nie da do poniedziałku, a jutro ludzie mogą przelać złodziejowi kwoty po 3600zł itp.
    Wkurwia mnie ta bezradność, bo wczoraj byłem gotów przelać złodziejowi 7200zł, bo przejął inne konto allegro "Agata83_2004" http://allegro.onet.pl/bony-travelpass-premium-voucher-5000-do-16-08-2012-i1802367370.html ze 173 samymi pozytywami. To mnie uśpiło, nawet nie przyszło mi do głowy, że konto allegro Agata83_2004 zostało przejęte przez złodzieja. Całe szczęście, że po 20 minutach od dokonania zakupu otrzymałem ostrzeżenie z allegro o zawieszeniu konta sprzedającego.
    Nie chciałbym aby naciągnął innych allegrowiczów, a nie mam pomysłu jak ich ostrzec, bo od około roku nie ma pełnych nicków kupujących na allegro.
    Niestety dzisiaj allegro nie powiadamia kupujących o przejęciu konta "Okule" przez złodzieja i nie zawiesiło tego konta.
    kolokat
    Poziom 26  
    galante napisał:
    Problem polega na tym, że złodziej bardzo nalega na natychmiastowe przelanie środków na podane przez niego konto. Ustaliłem z właścicielem konta "Okule", że dane osobowe do przelewu złodziej podaje właściciela konta ale nr rachunku bankowego podaje swój. Wykonałem taki przelew na kwotę 0,10zł i przelew poszedł.... ale do złodzieja na rachunek.
    Próbowałem skontaktować się telefonicznie z firmą allegro w Poznaniu ale nikt nie odbiera telefonu, dlatego klikniecie naruszenia zasad nic nie da do poniedziałku, a jutro ludzie mogą przelać złodziejowi kwoty po 3600zł itp.
    Wkurwia mnie ta bezradność, bo wczoraj byłem gotów przelać złodziejowi 7200zł, bo przejął inne konto allegro "Agata83_2004" http://allegro.onet.pl/bony-travelpass-premium-voucher-5000-do-16-08-2012-i1802367370.html ze 173 samymi pozytywami. To mnie uśpiło, nawet nie przyszło mi do głowy, że konto allegro Agata83_2004 zostało przejęte przez złodzieja. Całe szczęście, że po 20 minutach od dokonania zakupu otrzymałem ostrzeżenie z allegro o zawieszeniu konta sprzedającego.
    Nie chciałbym aby naciągnął innych allegrowiczów, a nie mam pomysłu jak ich ostrzec, bo od około roku nie ma pełnych nicków kupujących na allegro.
    Niestety dzisiaj allegro nie powiadamia kupujących o przejęciu konta "Okule" przez złodzieja i nie zawiesiło tego konta.

Konto zostało dziś zawieszone.
    kolokat
    Poziom 26  
    galante napisał:

to jest piąte konto na allegro od piątku z którego wystawia oferty bez pokrycia

To musi być jakaś gruba sprawa.
    Ale z drugiej strony, nei wydaje mi się, żeby była to sprawka hakera. Bardziej pasowałoby to pod phishing - koleś wyłudził dale, przez jakieś fałszywe maile.

Skąd wiesz, że pozostałe 4 konta to ta sama osoba?
    Masz kontakt z osobami biorącymi udział w tej aukcji? Nikt nie zapłacił?

Pytanie teraz czy koleś się nie wycwanił i nie sprzedaje tego bez szablonów - http://allegro.onet.pl/listing.php/search?string=TravelPass&country=1
    galante
    Poziom 23  
    Celowo kupiłem wczoraj od niego dwie oferty i wystawiłem kolesiowi negatywy dzięki temu inni, którzy kupili telefonowali do mnie i uratowali tyłki. Dziś znowu kupiłem ale gostek się wycwanił i wystawia oferty do pojedynczego zakupu. Dziwi mnie tylko, że wystawia praktycznie tylko dwa towary bony i ap. foto.
    kolokat
    Poziom 26  
    Najlepiej byłoby, gdyby właściciele kont poszli z tym na policję.
    Allegro samo w sobie jest dość opieszałe w działaniach.
    galante
    Poziom 23  
    Wczoraj powiadomiony przeze mnie właściciel konta (65 lat) w Lidzbarku poszedł na policję, a tam głupsi od niego jak to określił w sprawach internetowych.

Dodano po 1 [minuty]:

Przypuszczam, że gostek robi to spoza granic RP więc szanse ukrócenia niewielkie, bo robi to bardzo zuchwale.
    kolokat
    Poziom 26  
    To niech idzie do prokuratury i złoży doniesienie o popełnieniu przestępstwa.
    Nawet jeśli dane są przetwarzane poza granicami RP obowiązkiem operatora (czyt. Allegro - QXL Poland sp. z.o.o.) jest udostępnienie tych danych. Mamy interpol, także z jego pomocą jesteśmy w stanie zrobić sporo.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
    galante
    Poziom 23  
    Jestem za, tym bardziej, ze o mały figiel przelałbym oszustowi wczoraj 7200zł. Konto było wyjątkowo wiarygodne 174 same pozytywy.
    Prosiłem właściciela konta aby mnie powiadomił o efektach na policji ale nie zadzwonił....
    rekrek
    Poziom 2  
    Witam
    jestem jednym z oszukanych. wpłaciłem oszustowi pieniądze. sprawę zgłosiłem na Policję. mnie oszukano z konta "tekanee", a konto "Agata83_2004" zglosilem do Allegro jako przejete przez oszusta po tym jak zobaczylem ze wystawia taką samą aukcję jak ta na której ja kupilem bony. dzieki temu allegro dość szybko zawiesilo konto i wyslalo ostrzezenia.
    nr IP oszusta to 109.230.243.229
    moze ktos moze z tym zrobic wiecej niz ja.
    iktorniasty
    Poziom 8  
    Od czwartku pisałem do Allegro o tym oszuście. Kupiłem vouchery na pierwszej z serii aukcji, ale wyczułem oszustwo i ostatecznie nie wpłaciłem pieniedzy.
    (znalazłem dokładnie taką samą aukcję zakończoną dzień wczesniej wystawiona przez innego allegrowicza i nabrałem podejrzeń)

Samo allegro po moich mailach, często wysłanych minuty po rozpoczeciu fałszywej aukcji, blokuje konto dopiero po kilkunastu godzinach (!!!).
    Taka blokada oczywiście nic nie daje, bo użytkownicy w tym czasie często przelewają już pieniądze (bo okazja i ucieknie...).
    A po zmianach w allegro, gdzie nie wyświetlają nicków, nie da się juz nawet wysłac maila do kupującego z ostrzeżeniem.

Złapanie takiego oszusta działającego na chama jest proste jak budowa cepa, ale najwidoczniej nikomu się z tym nie spieszy. Bardzo ale to bardzo allegro daje ciała.
    galante
    Poziom 23  
    rekrek wszystko wskazuje, że dzięki Tobie uratowałem 7200zł, bo zakupiłem bony x2 na koncie "Agata83_2004". Konto było tak wiarygodne, że praktycznie nie miałem żadnych wątpliwości. Dzięki Tobie 20 minut po zakupie dostałem ostrzeżenie od allegro. W międzyczasie sprzedający zachęcał mnie abym jak najszybciej wysłał mu pieniądze, nawet po zablokowaniu konta na chama żądał pieniędzy. Za moment wrzucę korespondencję z oszustem.
    Dziś tj. w poniedziałek telefonował do mnie ktoś oszukany na koncie Okule, który niestety przelał złodziejowi pieniądze. Gdybyś chciał się z nim skontaktować dam namiar.

Poniżej korespondencja email z oszustem w piątek przed północą, 4 min. po zakupie.

Witam

Podaje dane do przelewu:

56 1140 2004 0000 3902 2021 9372

kwota: 7200zł
    W tytule prosze wpisac jedynie identyfikator 'MTG84138X' żeby nie było problemu z księgowością w firmie.

Proszę o potwierdzenie czy adres z allegro zgadza się z danymi do wysyłki kuponów. Proszę również o informacje, czy odpowiada Panu wysyłka kurierem DPD POLSKA ?

Jeśli życzy Pan sobie mogę dodatkowo zeskanować i wysłać poprzez email (będą u Pana w ciągu kilku minut).

Dnia 2 września 2011 23:19 triada <zbigaw@op.pl> napisał(a):

Wybaczy Pani ale w tej sytuacji (zablokowane Pani konto) to ja stawiam warunki, co jest chyba zrozumiałe i oczywiste.
    Jeżeli Pani zależy na szybkiej finalizacji transakcji widzę dwa wyjścia z tej sytuacji:
    1. wysłanie dowolnym kurierem bonów na mój adres zamieszkania i ja natychmiast po ich weryfikacji dokonam przelewu pieniędzy (7200zł) na Pani konto.
    2. jeżeli odbiór osobisty w Radomiu, to ja przyjadę do Pani pod wskazany adres Travelplanet i po weryfikacji bonów natychmiast wypłacę gotówkę (7200zł-150zł) zgodnie z umową zawartą w aukcji, a Pani poniesie koszt mojego dojazdu z Warszawy w wysokości 150zł.
    Z umowy sprzedaży-kupna się nie wycofuję ale wobec ostrzeżenia otrzymanego z allegro i zablokowania Pani konta allegro jestem zmuszony zachować wszelkie środki ostrożności. Gdyby jednak zdecydowała się Pani zerwać umowę sprzedaży-kupna będę dochodził roszczeń z tym związanych na drodze prawnej.

W dniu 2011-09-03 00:19:01 użytkownik agata83_2004 <agata83_2004@tlen.pl> napisał:

Rozumiem, jednak zależy mi na szybkiej sprzedaży tych voucherów.

Odbiór osobisty jest możliwy w Radomiu, adres może Pan pobrać z allegro. Możemy umówić się w dniu dzisiejszym lub w niedzielę.

Jeśli jednak chcę Pan zrezygnować z zakupu, kupony trafią ponownie na aukcje.

Jedyne co mogę zaproponować w tym momencie to odbiór osobisty w Radomiu lub dokończenie transkacji poprzez przelew. Gdy tylko dostanę przelew na moje konto - kody wysyłam w ciągu maksymalnie 10 minut, skany posiadam na komputerze więc nie ma problemu.

Jeśli chcę Pan zrezygnować to nie ma problemu, z góry przepraszam za utrudnienia i czekam na odp.
    Agata Dobrasiewicz

Dnia 3 września 2011 0:07 triada <zbigaw@op.pl> napisał(a):

Spokojnie Pani Agato, jeżeli wszystko jest uczciwe i OK, to wszystko się wyjaśni. Na razie czekam na odblokowanie Pani konta. Proszę to do końca wyjaśnić. Z przelewem co chyba jest oczywiste muszę się wstrzymać do wyjaśnienia sprawy. Umowę sprzedaży-kupna zawarliśmy na allegro i ja nie mam zamiaru jej zrywać. W tej chwili nie jestem w stanie czegokolwiek zweryfikować, więc poczekajmy do soboty - rana. Najchętniej zapłaciłbym Pani całą kwotę przy odbiorze osobistym. Może się Pani wybiera do Warszawy? Jestem do dyspozycji 24h/dobę. Rozumie Pani ale w tej sytuacji muszę być ostrożny! Pozdrawiam, spokojnej nocy, wszystko się wyjaśni. Ja jestem uczciwy do bólu i wierzę w ludzi, więc wszystko się dobrze skończy, jestem pewien.

W dniu 2011-09-02 23:51:17 użytkownik agata83_2004 <agata83_2004@tlen.pl> napisał:

Witam, przepraszam za ten problem. Moje konto zostało zablokowane ponieważ korzystał z niego mąż (co jest idiotycznym przepisem na allegro - jest zabronione aby ktokolwiek prócz właściciela z niego korzystał). Jestem strasznie zdenerwowana całym tym zamieszaniem.

Poprosiłam pierwszego kupującego by wystawił komentarz, właśnie go otrzymałam
    http://allegro.pl/show_user.php?uid=2538066
    WSZYSTKO OK! Bony zweryfikowałem i zrealizowałem w ciągu kilku minut poprzez Call Center (poprzez podanie kodów z kuponu). Cieszę się, ponieważ udało mi się zaoszczędzić 2800zł ;) POLECAM ALLEGROWICZA!

Kody wysyłam zaraz po wpłacie (skany kuponów) poprzez email (na ten z allegro). Wysyłka kurierem nastąpi dnia jutrzejszego gdy tylko przelew dotrze na moje konto. numer do monitorowania przesyłki wysyłam zaraz po wysyłce.

Czekam na przelew, aby dokończyć transakcje, przelew z mbanku będzie w ciągu kilku minut na moim koncie i od razu wyślę Vouchery.

Pozdrawiam
    Agata Dobrasiewicz

Dnia 2 września 2011 23:41 triada <zbigaw@op.pl> napisał(a):

Pani Agato proszę o kontakt telefoniczny lub przez gg 11365319. Otrzymałem informację z allegro, że Pani konto zostało przejęte przez osobę nieupoważnioną. Proszę o kontakt telefoniczny 602 755 817 Zbyszek nawet teraz. Czekam.

W dniu 2011-09-02 23:14:22 użytkownik agata83_2004 <agata83_2004@tlen.pl> napisał:

Witam

Zakupił Pan na mojej aukcji Vouchery wakacyjne o wartości razem 10 000zł za kwotę 7200zł.

Proszę o informacje z jakiego banku dokona Pan przelewu ?
    (znacznie przyspieszy to realizacje transakcji)

Bony mogę nadać w dniu jutrzejszym firmą kurierską DHL, czy odpowiada to Panu?

Pozdrawiam
    Agata Dobrasiewicz

Dnia 2 września 2011 23:10 Allegro <powiadomienia@allegro.pl> napisał(a):

I jeszcze treść ostatniego maila od sprzedającego.....

Proszę mnie nie rozśmieszać. Ma Pani zablokowane konto wyłącznie z Pani winy. Otrzymałem pisemne wyraźne ostrzeżenie z allegro aby Pani na razie do wyjaśnienia nie przesyłać żadnych pieniędzy. Proszę o wyjaśnienie sprawy z allegro i spowodowanie odblokowania konta. Umowa między nami została skutecznie zawarta w formie pisemnej na allegro i jest obowiązująca do czasu jej ostatecznego sfinalizowania. Proszę o podanie nr telefonu. Rano skontaktuję się z Panią w celu uwiarygodnienia Pani osoby jako sprzedającego. W przypadku zerwania przez Panią warunków zawartej umowy otrzyma Pani ode mnie dwa negatywy, natychmiast otworzę spór allegro, skieruję sprawę do prokuratury z zawiadomieniem o próbie wyłudzenia przez Panią pieniędzy. Proszę powstrzymać się od jakichkolwiek gróźb pod moim adresem i wywiązanie się z umowy sprzedaży - kupna.

W dniu 2011-09-03 00:41:53 użytkownik agata83_2004 <agata83_2004@tlen.pl> napisał:

Skoro wyraźnie nie chcę Pan wywiązać się z zawartej umowy kupna-sprzedaży, zostaje ona rozwiązana z Pana winy.

Do dnia jutrzejszego czekam na przelew lub informacje o odbiorze osobistym (7200zł).

Konto allegro zostało zablokowane nie z mojej winy, jak również stało się to po nawiązaniu umowy pomiędzy stronami kupującą i mną (sprzedająca). Jak również otrzymałam komentarz pozytywny od innego kupującego.

Jutro kupony trafią ponownie na aukcje, jeśli nie otrzymam płatności za zakupiony przez pana przedmiot.

Agata Dobrasiewicz

Mój komentarz.

Zdumiewa fakt wyjątkowej zuchwałości oszusta podszywającego się pod właścicielkę konta panią Agatę Dobrasiewicz.
    Jednocześnie zatrważa mnie wyjątkowa niefrasobliwość i amatorszczyzna firmy z Poznania zarządzającej allegro.
    Brak możliwości kontaktu telefonicznego z firmą.
    Brak reakcji ze strony firmy na moje monity dotyczące przejęcia kont, do teraz nie zostało zawieszone konto "3zyk86", którym nadal dysponuje oszust.
    allegro zwyczajnie daje dupy, a ludzie tracą pieniądze, duże kwoty...
    iktorniasty
    Poziom 8  
    Dla porzadku podam jeszcze inny numer konta, na które ten sam oszust prosił o przelanie pieniędzy:

15 1020 1811 0000 0502 0134 0694

Jeśli ktoś będzie się kontaktował z policja, moge ew. podesłać więcej danych (potencjalne IP itd.).

Jeszcze jeden drobiazg - wygląda na to, że oba konta są kontami firmy MtGox (bitomat.pl) - stąd potrzeba podania kodu podczas przelewu.

Ten sam numer konta co podany w poprzednim poście pojawił się w tym wątku:
    http://www.forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=7&t=166&start=2570
    postiga
    Poziom 25  
    Jak ktoś przelał pieniądze i faktycznie nie uzyska zakupionego towaru to policja dojdzie do tej osoby po numerze konta bankowego (kont bankowych nie można zakładać na fikcyjne dane) Więc choć sprawa potrwa to jestem dobrej myśli. Poza tym jeśli dużo jest poszkodowanych opłaca się złożyć pozew grupowy, wtedy zsumowana kwota na jaką zostaliście oszukani będzie bardzo wysoka a co za tym idzie przestępcy będzie grozić wyższy wyrok.
    galante
    Poziom 23  
    Poniżej jeszcze jeden mail od oszusta z jego nr konta. Gdy mu napisałem, że bony odbiorę w asyście policji on mi odpisał........

.............. niech mi pan powie, czy to kolejny głupi żart czy rzeczywiście jest pan poważnym allegrowiczem?

w każdym razie podaje do przelewu, celem dokończenia transakcji
    numer konta bankowego 46 1140 2004 0000 3502 7397 7536
    dane adresowe tak jak allegro Jan S...... (tu celowo wykropkowałem dane właściciela konta)
    jako tytul prosze napisac 'BIT-OKULE'

kupony wysylam dnia nastepnego po zaksiegowaniu przelewu na moim koncie (maksymalnie 24h).

narazie czekam na potwierdzenie od pana

Dnia 3 września 2011 18:16 triada <zbigaw@op.pl> napisał(a):

Ok proszę o nr rachunku bankowego do dokonania przelewu.

W dniu 2011-09-03 17:42:34 użytkownik kimono(malpa)mailplus.pl <kimono@mailplus.pl> napisał:
    > właśnie pisze do allegro w sprawie tych bardzo śmiesznych 'żartów'. Jeśli to pan kopiuje mój szablon aukcji to będzie pan miał dodatkowe kłopoty
    >
    >
    > Dnia 3 września 2011 17:39 triada <zbigaw@op.pl> napisał(a):
    >
    > > Odbiorę osobiście w asyście policji. Właśnie przygotowuję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wyłudzenia pieniędzy.
    > >
    > > W dniu 2011-09-03 17:29:32 użytkownik kimono(malpa)mailplus.pl <kimono@mailplus.pl> napisał:
    > > > Proszę o informacje czy chcę Pan odebrać kupony osobiście czy odpowiada Panu wysyłka kurierem
    > > >
    > > >
    > > > pozdrawiam
    > > >
    > > >
    > > > Dnia 3 września 2011 17:15 Allegro <powiadomienia@allegro.pl> napisał(a):

Dodano po 5 [minuty]:

REASUMUJĄC TRZY NR KONT BANKOWYCH OSZUSTA:
    46 1140 2004 0000 3502 7397 7536
    56 1140 2004 0000 3902 2021 9372

Dodano po 9 [minuty]:

postiga napisał:
    Jak ktoś przelał pieniądze i faktycznie nie uzyska zakupionego towaru to policja dojdzie do tej osoby po numerze konta bankowego (kont bankowych nie można zakładać na fikcyjne dane) Więc chodź sprawa potrwa to jestem dobrej myśli.

Osobiście uważam, że sprawa będzie bardzo trudna i być może nawet nie do ustalenia. Zakładam, że oszust działa poza granicami RP, a szczególnie poza obszarem UE to możliwości polskiej policji oceniam nisko. Oszust pozakładał rachunki bankowe na terenie Polski, a następnie po wyjeździe np. do USA wypłaca wyłudzone pieniądze z bankomatów. Obawiam się, że poza blokadą pustych kont nic więcej nie da się zrobić. Szanse na odzyskanie pieniędzy utraconych oceniam na nikłe.

Dodano po 11 [minuty]:

Przestrzegam jednocześnie przed dokonywaniem zakupów z konta allegro 3ZYK86 , którym również zawiaduje ten sam oszust. Powiadomiłem o tym allegro, które jak mi odpisano powzięło stosowne kroki, choć do tej chwili go nie zawiesiło.

Dodano po 14 [minuty]:

Dla porządku podam jeszcze nazwy kont allegro przejętych przez oszusta:
    3zyk86 - na razie nie zawieszone
    Agata83_2004
    Okule
    Agatkak0
    tekanee
    osenka_86
    postiga
    Poziom 25  
    Jak nie uda się odzyskać "bezpośrednio" pieniędzy to Program ochrony kupujących na allegro powinien wystarczyć. Tylko tutaj już indywidualnie trzebaby dochodzić bo bodaj do 10 tysięcy zwracają, trzeba tylko przesłać allegro kopie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa złożoną na policji.
    galante
    Poziom 23  
    Niestety jeden z poszkodowanych poinformował mnie dzisiaj, że allegro na razie wypięło się na niego dupą.
    Keybord
    Poziom 8  
    Szanowni Państwo.
    Ja jestem właścicielem prawidłowego konta OKULE , do którego włamał się oszust. Dzięki wyjątkowej uczciwości , rzetelności i życzliwości Pana Zbigniewa G. (którego nazwiska nie mam pewnie prawa ujawnić) który na tutejszym forum używa nicku "galante" , po jego telefonie powiadomiłem natychmiast o wykroczeniu lub przestępstwie telefonicznie, a następnie na piśmie miejscowy posterunek Policji. Zostało wszczęte postępowanie. W sobotę próżnym wieczorem (po godz., 22:00, został przesłuchany także mój wnuczek, który posiada więcej informacji w zakresie obsługi komputera ode mnie. Nie cytuję treści pisma powiadamiającego policję, aby nie ujawnić danych osobowych i numerów telefonu. O zajściu, powiadomiłem także niezwłocznie dnia 03.08.20011 (sobota) Allegro. Otrzymałem odpowiedź od Allegro "z automatu".
    W dniu dzisiejszym otrzymałem z Allegro podpowiedź którą zacytuję poniżej, usuwając z niej jednak dane osobowe. Oto treść odpowiedzi Allegro :

Witam.
    Dziękuję za wiadomość.
    Pańskie konto zostało tymczasowo zablokowane ze względów bezpieczeństwa. Najprawdopodobniej zostało ono przejęte przez nieupoważnioną osobę. Do osób, które zakupiły towar została wysłana wiadomość z prośbą o nie sfinalizowanie transakcji.
    Proszę poinformować policję, że na jej pisemny wniosek nasza firma udostępni wszelkie dane dotyczące tej sprawy. Poniżej podaję adres korespondencyjny Serwisu:
    Serwis Allegro.pl
    Grupa Allegro Sp. z o.o.
    ul. Marcelińska 90
    60-324 Poznań
    fax: (061) 630-61-41
    Po złożeniu zawiadomienia proszę zwrócić się do funkcjonariuszy o wydanie dokumentu potwierdzającego zgłoszenie sprawy. Będzie on podstawą do anulowania opłat naliczonych wskutek działań niepowołanej osoby.Proszę przeskanować komputer aktualnym programem antywirusowym i antyszpiegowskim, a następnie zmienić hasło do skrzynki e-mail.Najczęstsze przyczyny utraty dostępu do konta to: wirus komputerowy bądź inna nieprzyjazna aplikacja, udostępnienie hasła osobie trzeciej, niewystarczające zabezpieczenie hasła (jest ono zbyt proste, Użytkownik nie wylogował się z Serwisu, a korzystał z Allegro w ogólnie dostępnym miejscu, hasło było zapamiętane przez
    przeglądarkę). Należy zachować szczególną ostrożność podczas otwierania załączników do e-maili od nieznanych nadawców. Utrata kontroli nad kontem może być również skutkiem zalogowania się na fałszywej stronie. Zalecamy każdorazowe sprawdzanie, czy adres strony logowania jest poprawny, a połączenie uwierzytelnione certyfikatem bezpieczeństwa. Zachęcam do zapoznania się z naszym Centrum Bezpieczeństwa:
    http://www.allegro.pl/bezpieczenstwo/
    Proszę o ponowny kontakt po przeskanowaniu komputera oraz dokonaniu zmiany hasła do skrzynki e-mail. Wówczas przedstawię Panu procedurę odzyskania dostępu do konta.
    W razie dalszych pytań proszę o e-mail.
    Pozdrawiam,
    Błażej Szymczak
    Zespół Allegro
    http://www.allegro.pl
    http://www.allegro.pl/regulamin/
    http://www.allegro.pl/pomoc/
    Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-324 Poznań, przy ul. Marcelińskiej 90, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000268796, o kapitale zakładowym w wysokości 33 474 500 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 5272525995.

Ps. Kończąc tą "tyradę", jeszcze raz dziękuję Panu Zbigniewowi G. za dobroduszność i uczciwość, a wszystkich oszukanych, proszę "zróbcie co jest możliwe", aby obronić się przed stratami materialnymi. Ja zrobiłem wszystko co było w mojej mocy.
    Pozdrawiam. J.S.
    galante
    Poziom 23  
    Do Pana J.S. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale gdyby na mnie trafiło przejęcie mojego konta przez uzyskanie moich danych przez być może włamanie do mojego komputera na już sformatowałbym dla własnego bezpieczeństwa swój komputer, wgrałbym nowy system i zabezpieczyłbym go programem antywirusowym.
    Wszystko wskazuje, że oszust ma kontrolę nad Pana komputerem jak też komputerami innych właścicieli kont allegro o których pisałem wyżej.
    Może ktoś od strony fachowej doradzi jak skutecznie i ze 100% pewnością pozbyć się "szkodnika" oszusta z komputera.

Dodano po 7 [minuty]:

Dodam jeszcze, że na kontach Agata83_2004 i Okule dokonałem zakupów a następnie między innymi u Pana, panie J.S. wystawiłem NEGATYW oszustowi aby w ten sposób ostrzec potencjalnych kupujących. Oszust z Pana konta allegro Okule wystawił mi NEGATYWA odwetowego, którego dzisiaj na mój wniosek allegro mi anulowało.
    Myślę, że Pana konto Okule nawet po wyjaśnieniu sprawy jest już "spalone" ale może Pan wystąpić o anulowanie mojego NEGATYWA tylko czy jeszcze ma to jakiś sens?

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze mam pytanie do fachowców, jak można uzyskać hasła allegrowiczów? Pytam, aby ustrzec siebie i innych przed taką przykrą w konsekwencjach ewentualnością...
    Przychodzą mi do głowy trzy możliwości.
    1. Nielegalne kupno po wyniesieniu danych z portalu allegro przez pracownika.
    2. Podstępne uzyskanie haseł od nieświadomego allegrowicza.
    3. Podstępne przejęcie komputera właściciela konta allegro przez oszusta i w ten sposób uzyskanie haseł do jego konta.
    Jak skutecznie ustrzec się możliwości "wpuszczenia" programu szpiegowskiego na własny komputer?
    kolokat
    Poziom 26  
    Najprawdopodobniej przez otwarcie jakiegoś podejrzanego załącznika, brak dostatecznego zabezpieczenia systemu.
    ale też i zbyt proste hasło.
    Wszystko to co napisało Allegro można by z całą stanowczością przepisać.

Możliwości, jest tyle ile komputerów na świecie.

Jak skutecznie się ustrzec? Nie korzystać z sieci :D To najlepsze rozwiązanie.
    Nie ma złotego środka - skanować i uważać.

Konto zaliczyło fail i od zawsze teraz będzie nosić na sobie skazę.
    Natomiast Allegro jest bardzo opieszałe - w końcu nie chodzi to o 100zł.
    Wielokrotnie apelowałem do Allegro o mechanizm przymusowej zmiany hasła.

Niestety bezskutecznie.
    galante
    Poziom 23  
    A co winien uczynić Pan J,S którego komputer został przejęty przez osobę nieupoważnioną aby mieć 100% pewność usunięcia oszusta z komputera?
    cukjer
    Poziom 10  
    UWAGA!
    Wałek genialny w swojej prostocie i NIEWYKRYWALNY!
    Zauważcie, że konto podane przez oszusta to konto bankowe firmy bitcoin.pl zajmującej się wymianą PLN na bitcoiny - wirtualną, zdecentralizowaną walutę.
    Prosi on o: "W tytule prosze wpisac jedynie identyfikator 'MTG84138X' żeby nie było problemu z księgowością w firmie. " Ten "identyfikator" to kod przypisany do jego konta bitcoin, który podany w tytule przelewu kieruje pieniądze wprost na jego wirtualne, prawdopodobnie anonimowo założone poprzez klienta Tor konto.

Oszust może czuć się bezkarnie:
    Sieć Tor zapewnia mu anonimowość, a bitcoiny wprowadzone w obieg nie pozwalają wytropić oszusta.

Sam proces wygląda mniej więcej tak:
    kradzież konta allegro -> wystawienie aukcji -> prośba kupującego o podanie w tytule przelewu na konto bitcoin.pl identyfikatora MTG84138X -> kupujący wysyła zapłatę ->pieniądze zostają wyprane -> oszust bez problemu wypłaca prawdziwe pieniądze na swoje realne konto bankowe

Należy uważać, bo właśnie wirtualni oszuści znaleźli prosty i niewykrywalny sposób na pranie brudnych pieniędzy.
    galante
    Poziom 23  
    Co by było gdybym przesłał mu pieniądze na podany rachunek i nie wpisał w tytule przelewu "MTG84138X'?
    cukjer
    Poziom 10  
    Nie znam polityki zwracania wplat na konto tej firmy, ale możesz skontaktować się z właścicielem tego konta.
    Cytat:
    Szczegóły przelewu PLN do wpłacania środków PLN
    Numer konta: 56 1140 2004 0000 3902 2021 9372
    Imię i nazwisko: Bartłomiej Szabat
    Adres: Nizinna 10, 88-101 Inowrocław
    Tytuł przelewu: MTG70297X (WAZNE: to identyfikuje Ciebie i możliwi Twoim środkom dotrzeć do Twojego konta)

On prawdopodobnie prowadzi kantor wymiany waluty PLN na bitcoin i być może po tym identyfikatorze uda się Wam dotrzeć do oszusta.
    Szanse są niezwykle nikłe, gdyż oszust pewnie zadbał o pełną anonimowość w sieci, a ip jakim podobno się posługuje (109.230.243.229) należy do jakiejś niemieckiej spamerskiej sieci "Marcel Edler trading as Optimate-Server"
    galante
    Poziom 23  
    Nie ukrywam, ze dziś pierwszy raz spotkałem się z pojęciami Tor, Bitcoin i wirtualnych pieniędzy. Trochę w tej chwili poczytałem w necie na temat tego eksperymentu i na razie nie bardzo kumam o co idzie.....ale czy ww. nr kont bankowych należą do polskich banków?
    Jeżeli tak to czy przekierowywanie tych pieniędzy na jakieś kosmiczne wirtualne konta przez polskie banki jest zgodne z obowiązującym prawem?

I jakie są metody takich oszustów pozyskiwania danych do kont allegro? Jak próbować skutecznie bronić się przed oszustami?
    Czy np. otwarcie przeze mnie maili wysyłanych mi wielokrotnie przez tego oszusta mogło narazić mnie na zainstalowanie w moim komputerze jakiegoś szpiegowskiego oprogramowania?
    cukjer
    Poziom 10  
    Ww. konta bankowe należą do polskich banków, a nawet do polskich firm będących kantorami wymiany waluty PLN na bitcoin.
    Po złożenie doniesienia do prokuratury właściciele kantorów będą musieli podać wszystkie informacje o osobie posługującej się danym identyfikatorem, ale oszust, który bez problemy kradnie konta na allegro raczej na pewno sobie poradził z zatarciem swoich śladów.
    Proponuje przeczytać parę wątków o anonimowości waluty bitcoin, np http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=442
    Oszust może zdobyć dane do kont allegro za pomoca phishingu, czyli podszywa się pod allegro i np wysyła do ludzi maile z prośbą o podanie swoich danych konta, gdyż np jak tego nie zrobią to ich konto zostanie skasowane. Część ludzi sie na to łapie i tak tracą swoje konta.

Co do tego, czy otwieranie maili od oszusta może prowadzić do zainstalowania szpiegowskiego oprogramowania to wszystko zależy od tego, czy wiadomosci zawierały jakieś odnośniki na inne strony, oraz czy Pan w nie wchodził.