Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.7 TD problem z kółkiem od rozrządu

mati580 05 Wrz 2011 22:04 14387 7
  • #1 05 Wrz 2011 22:04
    mati580
    Poziom 9  

Jak ustawić wałek rozrządu względem kółka ?
    Kółko pokrywa się ze znakami.

2 7
  • #2 05 Wrz 2011 22:24
    zeimp
    Moderator Samochody

Musisz odkręcić pokrywę zaworów i ustawić wałek np. wg. czujnika zegarowego. To oznacza, że na czwartym cylindrze krzywki muszą "się mijać", tzn. muszą mieć identyczną odległość od zaworów. Koło rozrządu ma być zablokowane (chyba śrubka 6mm pasuje) w tym momencie i kiedy już ustawisz/wyregulujesz wałek - dokręcasz koło rozrządu.

1
  • #3 06 Wrz 2011 17:18
    mati580
    Poziom 9  

Koło rozrządu nie ma blokady. Nie ma możliwości wkręcenia tej śruby.

Z której strony powinienem ją wkręcać?

2
  • Pomocny post
    #4 06 Wrz 2011 17:27
    zeimp
    Moderator Samochody

No to nie dokręcaj koła. Ustaw wał w GMP (wiadomo), pompę (wiadomo), koło wałka rozrządu luźno ma być, ale nie zbyt luźno. Następnie napinasz pasek i dopiero po ustawieniu krzywek wałka (tak jak pisałem wyżej) dokręć koło wałka rozrządu. Ponownie sprawdź naciągnięcie paska, obracasz dwa razy wałem i jeszcze raz dla pewności wszystko sprawdzasz. Czy to takie trudne? Przecież mogłeś to wydedukować z poprzedniego mojego opisu. Jeśli to zbyt trudne, to zleć wykonanie tego osobie kompetentnej!
    Dorzucę Ci jeszcze obrazek, co by Ci lżej było :D
    Opel Astra 1.7 TD problem z kółkiem od rozrządu

5
  • #5 06 Wrz 2011 21:44
    mati580
    Poziom 9  

Dzięki, zobaczę czy dam radę najwyżej napiszę.

1
  • #6 04 Lut 2012 22:13
    elvisb17
    Poziom 9  

Kolego Zeimp jesteś w błedzie! Krzywki zaworów mają być ustawione tak jak mówisz ale na pierwszym cylindrze! Ale jeśli ustawisz na czwartym to nie bedzie kolizji więc możesz kręcić rozrusznikiem lecz będzie to bezskuteczne...Pozdrawiam

0
  • #7 24 Lut 2012 22:33
    krakers112
    Poziom 10  

Oj nie wiem kto jest w błędzie. Jak ustawimy tak zwane mijanie sie krzywek zaworowych na czwartym cylindrze to do zapłonu dojdzie nam na pierwszym i czy nie oto nam chodzi. proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę.

0
  • #8 25 Lut 2012 13:14
    elvisb17
    Poziom 9  

Jest znak na wałku rozrządu pod pompą Vacum, a więc mozna sobie sprawdzić :) ale wydaje mi się że jednak na pierwszym cylindrze mają się mijać :)

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo