Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slider Nokia N95 usterka baterii

05 Wrz 2011 23:19 1319 4
 • Poziom 12  
  Witam.
  Pomimo tego, że przeszukałem większą część internetu, nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Może zacznę od początku:
  Udało mi się zakupić Nokię N95 za 120zł. Miała uszkodzoną klapkę baterii. Postanowiłem więc wymienić całą obudowę i zakupić nową baterię. Bateria przyszła pierwsza więc wsadziłem ją do telefonu. Ponieważ miałem drugi telefon (SE C905) Nokię zostawiłem włączoną w trybie Offline. Po wymianie obudowy pojawiły się problemy. Otóż gdy złożyłem telefon miał pełną baterię. Na drugi dzień była rozładowana. Nie wiedziałem co jest więc naładowałem ją jeszcze raz lecz znów było to samo. Dziś rano była pełna potem ją wyłączyłem i włączyłem koło południa. Bateria była pełna. Ok godz 21.00 włączyłem ją i baterii było już pól. Godzinę później była kompletnie rozładowana. I tu moje pytanie: Czy przy wymianie obudowy powstało jakieś zwarcie w telefonie? Czu może coś źle podłączyłem? Doradźcie :) Dziękuję z góry za wszystkie posty.
 • Poziom 30  
  Sprawdź na starej baterii, może ta co kupiłeś nie jest jeszcze w pełni sformatowana albo jej pojemność jest przekłamana.
 • Poziom 38  
  Na starej baterii dzieje się to samo? Zmierz jaki prąd pobiera telefon(gdy jest wyłączony miernik powinien pokazywać 0). Całkiem możliwe, że jest jakieś zwarcie, bo nawet kiepska bateria w sprawnym telefonie powinna trochę wytrzymać, gdy nie jest używany. O co chodzi ze sliderem w temacie? Też go wymieniałeś? Może taśma lub wyświetlacz są nieoryginalne (spotkałem się z takimi przypadkami, że zamienniki powodowały szybkie rozładowanie baterii). Obejrzyj płytę główną czy nie widać śladów działania wody.
 • Poziom 12  
  Wymieniałem cały wraz z slider'em. Przed wymianą obudowy było wszystko ok i ta nowa bateria w pełni naładowana trzymała tydzień. Po wymianie bateria zaczęła padać po kilku godzinach.
 • Poziom 12  
  Przyczyna rozładowywania baterii były klawisze muzyczne które uległy uszkodzeniu w czasie przekładania ich na drugi panel. Po zdemontowaniu ich telefon działa prawidłowo. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i temat można zamknąć :)