Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi a4 B8 kontrolka świec żarowych i silnika

matiteam3 07 Sep 2011 10:46 33427 7
    matiteam3
    Level 12  
    Witam jestem nowym posiadaczem audi a4 b8 problem w tym że gdy przejadę chwilkę to zapala się kontrolka świec auto przechodzi w tryb awaryjny i nie idzie nim jechać a świece dzisiaj wymieniłem i dalej to samo, świeci również kontrolka z silniczkiem. Pod komputer dopiero będzie podłączony za tydzień ponieważ wtedy będę w domu. Także co może być powodem.?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    heretapawel
    Level 23  
    Tysiące powodów,mam wyliczać?Zrób diagnozę i wtedy zapraszam do dyskusji.
    tommich83
    Level 10  
    witam - mam podobny problem w audi a4 b8 - po podłączeniu do komputera w warsztacie powiedzieli mi że błąd związany jest z ciśnieniem paliwa (chyba za wyspokie).
    Wymieniłem filtr paliwa, wymieniłem czujnik ciśnienia paliwa na listwie (oraz na probe również zawór sterujący ciśnieniem paliwa na listwie po czym znowu włożyłem ten poprzednim - z uwagi na fakt iż problem wracał) i po przejechaniu 100 km znowu zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Ale tym razem zauważyłem iż kontrolka zaczyna miga gdy silnik jest przyduszony. po wyłączeniu i włączeniu silnika problem znika (ale potem znowu sie pojawia). Czy wiecie co z tym można zrobić? W tym warsztacie powiedzieli ze będą szukać ale nie chce już z nimi kontynuować tej przygody bo to może byc naciąganie na koszty bez rezultatów...
    Oczywiście gdy zacznie mruga kontrolka świec żarowych samochód traci moc słabo przyśpiesza.
    sylwek737
    Level 12  
    Jedz na dobrego kompa,bo testery to samo potwierdzą co u kolegi i tak zaplacisz trzy razy a raz te same pieniądze wydasz i dowiesz się prawdy.
    Nie kombinuj tanio bo i tak wyjdzie drozej.
    tommich83
    Level 10  
    Umówiłem się na przyszły tydzień do serwisu audi na połczyńskiej. Ciekawe co wybadają.

W tzw międzyczasie spadła temperatura i dzisiaj rano kręcił silnik z 10 sekund i zaświeciła się czerwona kontrolka od oleju z informacja turn off engine i za chwile zgasła gdy już odpalił. Oczywiście stan oleju w normie.
    nieradko1983
    Level 2  
    Witam tommich83 mam taki sam przypadek w audi a4 b8 jak i ty byłem u mechanika podłączył kompa i powiedział mi też ze jest problem z ciśnieniem paliwa jeżeli byłeś w serwisie napisz co się okazało pozdrawiam i z góry dziękuję
    nieradko1983
    Level 2  
    Moze ktos pomuc co moze byc z tym moim audi i tym brakiem mocy i zaswiecaniem sie spiralki od swiec zarowych bo toommich nie chce chyba powiedziec co u niego w serwisie powiedzieli
    rafallinho
    Level 8  
    Witam spotkał mnie podobny problem. W mojej a4 b8 Avant jest silnik 2.0 TDI 120 km na common railu. To od początku historia wyglądała tak: jesienią ubiegłego roku były wymienione wtryski, pompa filtry, przewody paliwowe itp, w sumie cały układ paliwowy bo rozpadł się filtr i śmieci zanieczyściły prawie cały układ. Wszystko po remoncie było w porządku i jakiś miesiąc temu zapalił się check, pojechałem na diagnostykę komputerową, wykazało błąd nr 5242 czyli czujnik ciśnienia paliwa G247 i sygnał niewiarygodny tegoż to błędu. Mechanik zajrzał do baku, było czyściutko pompka czysta i chodzi bez zarzutów. Kupiłem więc czujnik w Auto Special w Modlniczce koło Krk (salon Audi). Po wymianie wydawało się że wszystko gra i potem przy może 10 zapalaniu silnika check znów nie zgasł. Auto pojechało do elektryka samochodowego. Ten stwierdził że zbyt duży prąd (o 0,1) jest na sterowniku silnika czy to może być powód.? A i ciśnienie jest troszkę za niskie tylko na postoju, podczas jazdy jest dobre. Auto jeździ i pali bez zarzutów. Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie o co może chodzić