Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skaner nasłuchowy do częstotliwości policyjnej

szokobon 07 Sep 2011 15:38 27087 15
 • #1
  szokobon
  Level 9  
  Witam.

  Szukam w miarę taniego i dobrego skanera nasłuchowego do częstotliwości policyjnej. Tak do 250zł. Znalazłem coś takiego: O ten tutaj
  Czy takie coś by się nadawało? Od razu mówię, że jestem w tym temacie zupełnie zielony i prosiłbym w miarę możliwości o proste wytłumaczenie mi na co zwrócić uwagę, na jakiej częstotliwości nadaje policja.


  Regulamin pkt 3.1.18 .
  Link nieaktywny/zablokowany. [SP5ANJ]
 • #2
  kaliszanin
  Level 16  
  Skaner się nadaje . http://radioscannerpolska.pl/index.html tu masz wszystkie częstotliwości jakie cię interesują . Policja pracuje w przedziale 172-174MHz więc musisz na to zwracać uwagę przy wyborze skanera ale teraz to chyba wszystkie mają to pasmo .
 • #3
  kriss51
  VIP Meritorious for electroda.pl
  szokobon wrote:
  Witam.

  Szukam w miarę taniego i dobrego skanera nasłuchowego do częstotliwości policyjnej. Tak do 250zł. Znalazłem coś takiego...............
  Czy takie coś by się nadawało? Od razu mówię, że jestem w tym temacie zupełnie zielony i prosiłbym w miarę możliwości o proste wytłumaczenie mi na co zwrócić uwagę, na jakiej częstotliwości nadaje policja.


  Ten skaner który podałeś w linku jak najbardziej nadaje się do tego i innych celów, ale wytnij z postu link do aukcji, bo to jest zabronione.
 • #4
  SP5ANJ
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Witam.
  kaliszanin wrote:
  Policja pracuje w przedziale 172-174MHz więc musisz na to zwracać uwagę przy wyborze skanera ale teraz to chyba wszystkie mają to pasmo .

  Podpowiedź nie do końca "spójna" . :cry:
  Regulamin pkt 3.1.11 .

  W dużych aglomeracjach miejskich, służby te nadają na zupełnie innych częstotliwościach a i również w innych emisjach (również cyfrowych). :!:


  Pozdrawiam.
 • #5
  internick
  Level 35  
  Niestety już nie dane mi było zobaczyć na co masz chrapkę, ale postaram się Ci pomóc.

  Jeśli zamierzasz słuchać jedynie "niebieskich" to dobrym rozwiązaniem będzie Uniden UBC-69XLT-2.

  Jeśli chciałbyś dodatkowo słuchać lotnictwa to warto pomyśleć nad Unidenem UBC-72XLT.

  Gdybyś do tego chciał dołożyć odbiór CB to musiałbyś dopłacić do Unidena UBC-92XLT.

  Po ściągnięciu z sieci instrukcji obsługi (wszystkie trzy są po polsku) dowiesz się, że wszystkie powyższe modele mają "dziury" w odbieranym paśmie i co chyba gorsze jest od luk mają PRZYPISANY krok strojenia do wybranego BandPlanu.

  Jeżeli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek związanych z brakiem możliwości wpisania częstotliwości spoza zakresu odbioru odbiornika i odstrojeniem wartości częstotliwości z powodu braku danego kroku strojenia proponuję coś z poniższych urządzeń.

  Dobrze znany Icom IC-R5 (już go nie produkują), ewentualnie jego starszy brat Icom IC-R6. Możesz także poczytać o Yaesu VR-120 czy AOR AR MINI.

  Wiem, wiem te z ostatniego akapitu są dwa/trzy razy droższe od Twojego budżetu, ale czasami warto kupić raz, a dobrze niż później nabywać lepsze modele, co sprawia, że finalnie wydajemy więcej.
 • #6
  szokobon
  Level 9  
  Skoro usunęli to chodziło mi o ten model Intek ar 109. Mój budżet jest słaby i raczej to, że radzicie mi trochę jeszcze uzbierać też rozumiem, ale jak coś mi się zamani to po prostu zapoznam się z opinią i kupuję coś w granicach mojego budżetu. Uniden UBC-69XLT-2 mi się podoba ale kosztuje trochę więcej niż posiadam, no chyba, że gdzieś jest po ok 250zł, ale nie znalazłem.
 • #7
  kriss51
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Mogę podpowiedzieć że w tej chwili można kupić na znanym portalu aukcyjnym nowy TRX czyli nadajnik i odbiornik za około 190zł na gwarancji. Jest wielkości paczki papierosów i pracuje od 136 do 174MHz oraz od 400 do 470MHz dodatkowo ma zwykłe radio FM. W tej chwili nie znam modelu, bo serwis aukcyjny w tej chwili jest padnięty. Podpowiem jeszcze że legalnie możesz rozmawiać z tego radia w paśmie 446MHz tj. PMR gdzie indziej tylko słuchać, a to czego chcesz słuchać usłyszysz na tym sprzęcie.

  Ps.

  Typ to UV-3R
 • #8
  internick
  Level 35  
  szokobon wrote:
  ...chodziło mi o ten model Intek ar 109...


  Gotowe częstotliwości skanuje przyzwoicie. Ma problem ze skanowaniem wbudowanych zakresów, tj. AIR Band, VHF i FM, ale tym się nie przejmuj. Na początek Ci wystarczy. Uprzedzam, ze antena od razu do kosza się nadaje.
 • #9
  lukasz_kamien
  Level 13  
  Jeśli masz możliwość to dołóż kilka złotych i kup sobie ICOM IC-R5. Możesz dowolnie wybierać sobie kroki strojenia i modulacje na każdym paśmie a nie jak np. w Unidenach, że masz przypisane kroki i nie możesz ich zmienić
 • #10
  szokobon
  Level 9  
  Czyli jakbym nie miał już wyboru to Intek ar 109 w sam raz spełni moje oczekiwania. Co z jego anteną jest nie tak? Icom ic-r5, trochę sporo musiałbym dołożyć.
 • #11
  kriss51
  VIP Meritorious for electroda.pl
  szokobon wrote:
  Czyli jakbym nie miał już wyboru to Intek ar 109 w sam raz spełni moje oczekiwania. Co z jego anteną jest nie tak? Icom ic-r5, trochę sporo musiałbym dołożyć.


  Oryginalna antena z ar ma mały zysk. Można zrobić jakiś dipol i postawić na dachu lub za oknem i będzie na pewno lepiej.
 • #12
  luki85pwy
  Level 10  
  Mam pytanie. Jak skaner ma możliwość nasłuchu pasma CB ale z modulacją FM to usłyszę coś? Bo chyba powinno być AM.
 • #13
  Interesant
  Level 34  
  ...
  Coś usłyszysz, ale ciężko będzie zrozumieć.
 • #14
  szokobon
  Level 9  
  Alinco DJ-X3, czy ten skaner jest w miarę dobry? Cały czas zastanawiam nad kupnem, żeby potem nie żałować zakupu.
 • #15
  internick
  Level 35  
  Nie znam tego urządzenia. Nie widzę także żeby było dostępne w Polsce (na chwilę obecną tylko jedna aukcja).

  Cena 499 zł wydaje się okazyjna tym bardziej, że:

  - zmienna modulacja AM, WFM, NFM w całym zakresie,

  - regulowany lub automatyczny skok skanowania 5/6.25/8.33/10/12.5/15/20/25/30/50/100kHz

  - zasilanie z zewnętrznego zasilacza.
 • #16
  01lysy
  Level 1  
  Alinco DJ-X3 dla mnie jest super , pracuje na zasilaczu i bateriach dobrze ściąga CB i wiele innych stacji