Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator do pralki bosch WFL 1600PL/12

07 Wrz 2011 16:41 3290 4
  • Poziom 2  
    Szukam płytki programatora pralki Bosch WFL 1600 PL/12. Pralka pierze do momentu wypompowania wody i płukania. Słabo grzeje. Prawdopodobnie padła pamięć procesora sterującego.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Czy to napewno programator ? Sprawdzałeś grzałkę, czujnik temperatury,włączałeś samą pompę spustową ?
  • Poziom 2  
    Kiedy pralka prała za długo przerwałem pranie i samym programem płukania oraz później wirowania dokończyłem pranie. Płukanie było ale tylko jeden raz i tak powtarzałem jeszcze a następnie odwirowałem. Pompka wypompowania chodziła, wirowanie też. Pralka sama nie zmienia cykli w wybranym programie. Znawca stwierdził że padła pamięć i pralka nie przełącza po wypraniu na płukania z wirowaniem. Mogę wezwać serwis lecz to kosztuje około 200 zł bez części. Wodę wylewa. W szereg z grzałką włączyłem lampkę i świeciła więc jest przejście. Dowiedziałem się że mogła paść pamięć programu, który nie przestawia na następny cykl. Czujnika temperatury nie sprawdzałem ale woda nie jest za ciepła przy praniu na 60 stopni choć lekko podgrzana. Gdyby czujnik wysiadł to może by grzała albo przełączyła cykl prania.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    romciuad1 napisał:
    W szereg z grzałką włączyłem lampkę i świeciła więc jest przejście.
    Grzałkę sprawdza się omomierzem.
    romciuad1 napisał:
    woda nie jest za ciepła przy praniu na 60 stopni choć lekko podgrzana
    I wydaje mi się, że tu jest cały problem. Programator "czeka" na temperaturę. Do sprawdzenia grzałka i dopływ napięcia do niej.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedź, tylko dlaczego "majster" tego nie zrobił? Sprawdzę grzałkę jeszcze raz oraz czujnik temperatury. Jeśli to wina grzałki to "uratuję" pralkę przed złomowaniem a zaoszczędzoną kasę przeznaczę na zabowkę dla dziecka. Dzięki.