Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana portu RJ45 na COM. Interfejs diagnostyczny do samochodów.

JaroooBDG 15 Wrz 2011 23:18 1792 7
  • #1 15 Wrz 2011 23:18
    JaroooBDG
    Poziom 11  

Witam,
    Posiadam interfejsy diagnostyczne do samochodów wykorzystujące port COM. Niestety w nowym laptopie nie posiadam tego złącza.
    Jako że te fejsy wykorzystują tylko piny RX, TX, GND które posiadają oba złącza (RJ45 i COM) to myślałem o zrobieniu przejściówki, ale czy jest możliwość zmiany gdzieś w systemie aby złącze RJ45 było rozpoznawane jako COM?
    Niestety w programach diagnostycznych mam opcję wyboru tylko portu COM więc zostaje coś spróbować zmienić w systemie.

Nie chcę przejściówki na USB bo wiele osób pisze że nie działają.

Jarek

0 7
  • #2 15 Wrz 2011 23:27
    wlodek91
    Poziom 12  

Czy ty wiesz co właśnie napisałeś?
    Będziesz na mistrzach :)

0
  • Pomocny post
    #3 15 Wrz 2011 23:31
    radio-service
    Poziom 35  

Obawiam się że będziesz musiał skorzystać z przejściówki USB/RS232 lub portu RS232 w postaci karty Express Card lub PCMCIA . RJ45 i RS232 działają w zupełnie innych standardach i nie da się tego tak po prostu połączyć .

0
  • Pomocny post
    #5 15 Wrz 2011 23:35
    radio-service
    Poziom 35  

Ta przejściówka służy zupełnie do czego innego . Tobie pozostaje to co napisałem wyżej . Jeśli twoje interfejsy korzystają tylko z linii RXD i TXD to całkiem prawdopodobne jest że z przejściówkami USB/RS232 będą pracować całkiem poprawnie .

0
  • Pomocny post
    #7 16 Wrz 2011 02:10
    xury
    Poziom 38  

Większość programów będzie działać na konwerterze USB FTDI. Ale niektóre pisane pod bezpośredni dostęp do UART oparty na przerwaniach nie będą działać. Najlepszym wyjściem jest tak jak już kolega radio-service wspomniał karta Express Card. Jednakże też nie wszytkie, bo niektóre nie mają pełenego sprzętowego Uartu tylko niejako trój etapowy konwerter Expess Card>USB>RS232.

0
  • #8 31 Lip 2012 11:38
    JaroooBDG
    Poziom 11  

Karta Express Card rozwiązała problem. Wszystko działa jak należy. Dzięki za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów