logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu oznaczenia tranzystora

01 Gru 2004 19:47 3723 6
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy oznaczenia tranzystora S9014B, który jest tranzystorem NPN o parametrach: napięcie kolektor-emiter 50V, prąd kolektora 100-150mA, moc 450mW oraz częstotliwość pracy około 0,625MHz. Wskazano, że S9014 jest odpowiednikiem 2SC9014 lub KTC9014, popularnych tranzystorów ogólnego przeznaczenia. Podano linki do dokumentacji technicznej oraz ofert handlowych. Jako zamienniki zaproponowano tranzystory BC547 i BC550, z uwzględnieniem różnicy w polaryzacji kolektora i emitera. Wskazano również, że S9014 to popularny chiński tranzystor stosowany w sprzęcie azjatyckim, często spotykany w podróbkach. Zalecane jest sprawdzenie polaryzacji i parametrów w katalogach producentów.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA