Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook - zmiana androida 1.6 na 2.1. Czy jest taka możliwość?

nieparzysty_35 03 Paź 2011 21:41 3723 14
  • #1 03 Paź 2011 21:41
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Kupiłem małego notebooka-zabawkę 7 calowego z systemem android 1.6.
    Niestety nie działa na nim bluetooth, który chciałbym użyć do komunikacji z GPS.
    Czy istnieje taka możliwość aby na tym notebooku zainstalować wyższą wersję androida, która będzie obsługiwała moduł bluetooth podłączonego do portu USB?
    Dodam, że ten notebook nie ma nawet swojej nazwy czy jakiegoś numeru seryjnego.
    Wygląda na zwykły najtańszy model zabawkę sprowadzonego z Chin.

0 14
  • Pomocny post
    #2 03 Paź 2011 21:57
    Fazi87
    Poziom 24  

A kupiłeś od kogoś czy przez internet? Naprowadź nas chociaż trochę co to za urządzenie. A patrzyłeś w opcjach/managerze urządzeń czy co tam jest jakichkolwiek wiadomości o urządzeniu?

0
  • #3 03 Paź 2011 22:18
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Dziękuję za szybką odpowiedź.Notebooka kupiłem na allegro.Posiada procesor ARM926EJ,wyświetlacz LCD 7" WVGA (800x4800)TFT,odtwarza divx4,mp3.Pamięć DDR2 sdram:128/256MB-667Mhz,nand flash:1GB/2GB/4GB/8GB.Porty:3xUSB 2.0,1xRJ-45,1xSD card,gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe.klawiatura 80 klawiszy,touchpad,głośniczek.Do tego jeszcze jest WI-FI 802.11 b/g.
    To wszystko odpisałem z maleńkiej broszurki dołączonej do tego laptopa.Mam nadzieję że to coś ułatwi odpowiedź na mój problem. :)

0
  • Pomocny post
    #4 03 Paź 2011 23:01
    Fazi87
    Poziom 24  

zobacz tutaj http://www.youtube.com/watch?v=P4FwFR4DRfU

Ogólnie ciężko znaleść wiadomości na ten temat, jeśli te wideo nic nie wniosło do tematu wrzuć zdjęcia tej zabawki to postaram się poszukać czegoś więcej

I nie instaluj nic nie bedąc na 1000% pewnym że to do tego modelu bo może być kicha :) i pytanie na koniec czy da się to uruchomić z usb?

0
  • #5 04 Paź 2011 19:24
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Przeglądałem ten filmik ,który mi podałeś w linku.To jest dokładnie ten model notebooka jaki tam pokazuje autor tego filmiku.Przez pół dnia czytałem też forum pod tym filmem na youtube i jest lekko załamany.Większość ludzi .którzy przerabiali
    ten notebook skryptem proponowanym w tym filmie,miała ogromne kłopoty z swoimi
    notebookami.W mojej instrukcji znalazłem też na jeden ze stron (malutką czcionką było napisane) że jest to model "WM8505 notebook". Też nie jestem pewny czy instalacja tego skryptu zamienia androida na wersję 2.1 czy tylko na tą co mam czyli 1.6 (dokładnie to mam 1.5). Teraz się zastanawiam czy podjąć ryzyko wgrania tego softu czy się powstrzymać? Pisałeś że mam być pewny na 1000% ;)
    Nie jestem pewny nawet na kilka. ;)
    Może masz jeszcze jakieś pomysły?I tak bardzo dziękuję za te pomysły co mi już podsunąłeś. :)

0
  • Pomocny post
    #6 04 Paź 2011 23:20
    Fazi87
    Poziom 24  

A czy ten notebook ma możliwość uruchamiania się z nośnika podpiętego pod usb? jeśli tak to możesz bezpiecznie eksperymentować z jakimiś linuksami windowsem ce czy czymkolwiek z czego można zrobić startowy dysk usb a obsługiwało by ten procesor

0
  • #7 05 Paź 2011 20:58
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Z tego co się doczytałem w internecie to ten model na pewno startuje z karty SD.O USB nigdzie nie doczytałem aby była możliwość bootowania.

0
  • Pomocny post
    #8 06 Paź 2011 22:22
    Fazi87
    Poziom 24  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1999150.html <- temat w którym chciano szprzedać taką samą zabawkę z linuksem, może tamten uzytkownik Ci pomoże,

http://arm.com/community/software-enablement/linux.php <-a tu strona z dystrybucjami linuksa i jest tam napisane że obsługuje twój typ procka,

Napisz czy próbowałeś instalować cokolwiek i czy się udało uruchomić z kartysd miałbym parę zastosowań dla takiego urządzenia to mnie temat dość ciekawi :)

0
  • #9 06 Paź 2011 22:50
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Witaj ponownie! :)
    Dziękuję że dalej interesujesz się tym tematem.Napisałem list do właściciela notebooka z linku ,który mi podałeś.Zobaczymy czy odpisze i czy coś doradzi w tej sprawie.Z tego co zacząłem czytać na różnych forach to ludzie zaczęli coś instalować na tym urządzeniu z różnym skutkiem. ;)Ja jeszcze nie zainstalowałem żadnego systemu z karty sd.Służyła mi do tej pory tylko do przerzucania różnych danych.Ostatnio pomagam koledze przy instalacji elektrycznej w nowym domu i mam mało czasu na eksperymentowanie z notebookiem.Tym bardziej że o "elektryce" też mam mierne pojęcie. ;) Pozdrawiam serdecznie. ;)

0
  • Pomocny post
    #10 15 Lis 2011 22:58
    Tvvister68
    Poziom 11  

Witam.
    Posiadam tego samego netbooka i udało mi się wgrać androida 2.2 na którym działało wszystko, modem 3G, pendrive itp.Chodziły niektóre gry z androida, filmy (choć troszkę zamulały na tych 300 mhz:) , muzyka i internet był o niebo szybszy jak na win ce.Proszę pobrać plik UNGoogle_0.3.7_wm8505_V2_mod. Potem wrzucić cały folder script na kartę, włozyć ją do smartbooka i uruchomić.Instalka trwa długo ale jest ok.Jedyna wada to znak zapytania na ikonie baterii i nie wiadomo kiedy padnie.W ustawieniach jest j. polski i jest to pełny system, a nie jak większość oferowanych demo wersji.

Dodano po 6 [minuty]:

i jeszcze jedno...
    na instalce z tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=P4FwFR4DRfU uwaliłem netbooka i teraz nie chce wystartować.Zawiesił się podczas instalacji i jak go wyłączyłem żeby wznowić to już nie wstał.Odradzam tą wersję z filmiku

0
  • #11 15 Lis 2011 23:01
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Dziękuję za konkretny sprawdzony pomysł.Znalazłem plik ,który mi kolego podałeś.
    Mam nadzieję że będzie dobry ,bo wybrałem pierwszy link jaki znalazł google.
    Dam znać czy mi się udało coś z tym zrobić ,jak tylko znajdę trochę czasu.
    Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam. :)

0
  • Pomocny post
    #12 16 Lis 2011 09:04
    Tvvister68
    Poziom 11  

Jeśli będzie potrzebna jakaś pomoc to proszę pisać.Chętnie pomogę w konfiguracji i podam niezbędne programy, które były zgodne z netbookiem.
    Pierwsze co trzeba zrobić to wejść w ustawienia i wyłączyć automatyczne blokowanie ekranu- ustawić na cały czas włączone.Drugie ustawić opcję gravity sensor na ręczną.Wtedy na górnym pasku pojawi się ikonka obracania ekranu.Jak wiadomo ten model nie ma czujnika ruchu i jest to przydatne kiedy na jakiejś aplikacji obróci się ekran.Klikając na tą ikonkę wróci to poziomu.Trzecia rzecz to wgrać program do szybkiego zamykania aplikacji: Tas Killer.Następnie wejść w ustania i ustawić go na klawiszach skrótu: F1, F2, F3 lub inne.Wtedy gdy chcemy zamknąć dany program wystarczy tylko wciśnąć ustawiony klawisz skrótu, następnie kliknąć na ikonkę aplikacji i gotowe.

Dodano po 16 [minuty]:

Tu podaję aplikacje, które śmiało można zainstalować i te które powinny zostać po instalce systemu: 3G setting, AVC, adwanced task manager, adwanced task killer, apk#..., better terminal, chase mate, es file explorer, ethernet, facebook, gadu dadu 2.3 lub vcommunicator, gravity sensor, history erasher, internet, mvideo player, opera mini 4, quic app clean, quic setting, repli go reader (do pdf), rock player, root explorer i root manager do usuwania zbędnych plików systemowych, start up manager (do edycji programów startu systemu), system app, task killer (zabija otwarte procesy- polecam), unrar pro- odpowiednik winrar.
    Program better terminal, który jest w systemie to wiersz poleceń.Tu radzę nie wchodzić bo można namieszać jak się nie zna.

0
  • #13 16 Lis 2011 22:35
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Udało mi się dzisiaj wgrać to oprogramowanie.Nawet nie zepsułem tego netebooka ;) Po wgraniu skryptu ukazała się wersja 2.2 androida.Jutro spróbuję poustawiać
    wszystko według Twoich zaleceń kolego.Nie wiem tylko czy poradzę sobie z instalacją "bluetooth",bo nigdzie w ustawieniach nie znalazłem takiej opcji.I czy to w ogóle jest możliwe?Najważniejsze jest to że zrobiłem pierwszy krok i zainstalowałem tą wersję bez większych problemów.Pora uczyć się dalej i szukać rozwiązania z bluetooth.

0
  • Pomocny post
    #14 16 Lis 2011 22:45
    Tvvister68
    Poziom 11  

Z blutem jest mały problem ponieważ android nie ma jeszcze pełnej bazy sterowników do tego urządzenia ale można poszukać jakiejś aplikacji :) Możliwe, że już jest.Jeszcze nie sprawdzałem.Jak wiadomo ten system dopiero nabiera popularności i powstają coraz to nowsze rozwiązania.

0
  • #15 04 Gru 2011 11:54
    nieparzysty_35
    Poziom 12  

Dziękuję za pomoc przy instalowaniu nowszej wersji androida.Faktycznie poczekam może gdzieś pojawią się sterowniki do "bluta" i kiedyś będę mógł korzystać z tego notebooka jako
    urządzenia GPS.Pozdrawiam serdecznie.Zamykam temat.

0