Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz bezprzewodowa - baterie padły, z nowymi mysz nie działa

11 Paź 2011 15:36 11954 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jakoś w lipcu kupiłem tę mysz . Do tej pory raz wymieniałem baterie i wszystko było okej. Jednak w weekend baterie padły. Przez weekend pracowałem na mojej poprzedniej przewodowej myszce, a wczoraj kupiłem baterie do tamtej.
    Niestety co się okazało po włożeniu nowych baterii mysz nie działa. Dioda pod myszką bardzo szybko miga przez kilkadziesiąt sekund a po chwili gaśnie. Sprawdzałem dziś z kolejnymi nowymi bateriami (alkaliczne Panasonic AAA) i dalej to samo. Sprawdzane na dwóch komputerach (PC, laptop).

Czy ktoś może coś poradzić?
  • Poziom 9  
    Nie jest możliwe by była to wina baterii, jeżeli jest gwarancja to proszę ją oddać do naprawy :)
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy mysz została sparowana z odbiornikiem? Jakie są objawy że mysz nie działa?. Kursor daje jakiekolwiek oznaki życia?.
  • Poziom 9  
    pod myszką nie ma przycisku reset? kiedys też taka miałem i wystarczyło zresować przyciskiem i po sprawie.
  • Poziom 43  
    Może byś podał co to za mysz, jakaś marka?
    Pojemność baterii tej nowej?
    Napięcie baterii tej nowej?
  • Poziom 9  
    w opisie jest link do myszy proszę czytać.
  • Poziom 9  
    Kursor nie daje znaku życia. Pod myszką nie ma żadnych przycisków typu "reset".
    Tak jak pisałem po włożeniu nowych baterii pod myszką tylko świeci się laser/dioda. Miga jakiś czas i gaśnie.
    Baterie to zwykłe małe paluszki Panasonica.
    Myszka jeszcze na gwarancji także jeśli to wina myszki to ją zwrócę.
    Daj zdjęcie spodu myszy.
  • Poziom 9  
    próbowałeś wpiąć w inne gniazdo USB , spróbuj na innym pc przetestować mysze
    eZeN napisał:
    Sprawdzane na dwóch komputerach (PC, laptop).

Czytaj uważnie kolego. Mysz była sprawdzana na różnym sprzęcie.
  • Poziom 1  
    Sam miałem ten problem i nigdzie nie mogłem znaleźć rozwiązania, dlatego jak ktoś będzie miał ten problem śpieszę z pomocą! Wygląda na to, że po zupełnym rozładowaniu baterii mysz rozłączyła się z odbiornikiem. Wystarczy znaleźć sposób na włączenie funkcji parowania w myszy. U mnie (Asus WT465) trzeba było wcisnąć i przytrzymać jednocześnie lewy, prawy i środkowy przycisk myszy do momentu, w którym środkowy zacznie się świecić na niebiesko. Teraz wystarczy poczekać, aż mysz się sparuje z odbiornikiem i gotowe. Proponuję nie poddawać się jak nie sparują się za pierwszym razem.