Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony kv-x2931d z kineskopem od Funai 21"

03 Dec 2004 13:01 1484 7
  • Level 10  
    Mam pytanie , czy byłaby możliwość podłączenia samego kineskopu o Funai MS-21A "jest to kineskop 21" " do telewizora Sony kv-x2931d w ktorym ogrginalnie jest zamontowany kineskop 29" . Kineskop w soniaczy chyba klękł , poniewarz na początku dlugo trzeba było czekac az sie pokaze obraz , a teraz juz tylko został zielony poziomy pasek kiedy przełączam między trybami AV na TV . Poradzcie coś. Jeżeli jest możliwość naprawienia soniacza z org. kineskopem to bede wdzieczny i moja kieszen tez , a jeżeli juz nie ;( to napiszcie jak przeszczepic te kineskopy .
  • Level 19  
    Ciekawy pomysł,ale myślę że będziesz miał problem z geometrią obrazu(orginalne cewki odchylające),natomiast przy wykorzystaniu cewek od sonego nie wyregulujesz czystościi i zbieżności kineskopu... Mnie udaje się regenerować kineskopy sonego za pomocą przyżądu do regeneracji...
  • Level 12  
    Sprawdż wszystkie luty,ponieważ podejżewam że masz ich niemało.Jeśli to już zrobiłeś należałoby przelecieć podejrzane kondensatory.Podpowiedzią mogą być zaśniedziałe nóżki tychże kondensatorów oraz elementów skupionych wokół nich,gdyż jest to spowodowane najczęściej wyciekiem elektrolitu.
  • Level 12  
    Jezeli w tym SONY-m obraz byl mdly i zielony z widocznymi powrotami linii to napewno uwalony kineskop, co do regeneracji zabieg ten albo niezda egzaminu albo wytrzyma pol roku po regeneracji, z zamiana kineskopu to inna bajka SONY ma kineskop typu trinitron a FUNAI pil a pozatym 29" ma wieksze napiecie anodowe i moze przebic tego 21", robilem taka zamiane ale 21" na 21" to byl kineskop samsung wlozony do FUNAI-a, jedyna zamiana jaka trzeba bylo wtedy zrobic to petla rozmagnesowujaca i polaczenia na cokole banki, nieradzil bym zmieniac 29" na 21".
  • Level 20  
    Jeśli chcesz się bawić w takie przeróbki - doradzałbym typowy kineskop 28" (A66EAK...... , A66ECF..... , A66EHJ....... )
  • Level 10  
    a gdzie moge kupic oryginalny kineskop do mojego soniacza ???
  • User under supervision
    spruboj tak choc miernik mialem kipski jak wyjda buly po bokach to kondensator dobierz w obwodzie odchylana reszta tryb jak wyjda u gory nie kombinuj nic nie da, warunek cewki te same ohm warto miec generator przy tym, moga byc blendy. pamientaj wszystko co robisz, robisz na wlasna odpowiedzialnosc