logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć kabel do Nokia 5510 zakupiony na Allegro?

Radagast20 03 Gru 2004 14:00 2934 7
  • #1 1033143
    Radagast20
    Poziom 19  
    Posty: 426
    Pomógł: 2
    Ocena: 33
    Witam!!!
    kupilem sobie na allegro kabelek ktory powinien pasowac do nokia 3310 3410 i 5510 ale nie mam pojecia jak go wpjac do nokia 5510 kabelek jest z tej ukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36201597
  • Pomocny post
    #2 1033175
    pik_
    Poziom 16  
    Posty: 131
    Pomógł: 11
    Ocena: 5
    Witaj :)
    To bardzo proste w kabelek wkładasz baterie ( strony tak jak byś wkładał baterie do telefonu ) a następnie wkładasz kabelek z baterią to telefonu :)

    Musi pasować nie ma innej opcji :)

    Pozdrawiam
  • #3 1033515
    Radagast20
    Poziom 19  
    Posty: 426
    Pomógł: 2
    Ocena: 33
    :) hehe dziala teraz tylko musze znalesc jakis program i pobawic sie chcialem sobie sofcik zmienic trudne tojest ??? bardzo ryzykowne ??? podpowiedzcie bo ja w tym zielonkawy :)
  • #4 1033568
    pik_
    Poziom 16  
    Posty: 131
    Pomógł: 11
    Ocena: 5
    Radagast20 napisał:
    :) hehe dziala teraz tylko musze znalesc jakis program i pobawic się chcialem sobie sofcik zmienic trudne tojest ??? bardzo ryzykowne ??? podpowiedzcie bo ja w tym zielonkawy :)


    Jeżeli chodzi o zmiane softu to niestety ale tym kablem nie dasz rady :(
    Najprościej jest wejsc na allegro i tam zakupić dejana z kablami do fleszowania http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35909425
    Wg mnie nie warto robić własnego skoro dejan na allegro jest taki tani :) i przynajmniej masz ładnie zrobiony, pełen profesjonalizm :)
    Za pomocą dejana możesz wgrywać sobie oprogramowanie i simlocki do następujących modeli tel : 3210, 3310, 3330, 5110, 5130, 6110, 6130, 6150, 7110, 6210, 6250, 8210, 8250, 8850

    Jeżeli chcesz się bawić to polecam jest użyteczny i nie drogi :)
    A soft do tych komórek dostaniesz wszędzie :)
    A z techtronika możesz sciągnąć już zmodyfikowane softy, które mają już w sobie rożne bajery :)
    Dodaje Ci jeszcze linka do programu OPM2 przez który możesz sobie wgrywać np. dzwonki i zrobić pełen becup Twojego telefonu :)
    http://www.n4r.glt.pl/

    Życze udanej zabawy :)

    Pozdrawiam
  • #5 1033585
    Radagast20
    Poziom 19  
    Posty: 426
    Pomógł: 2
    Ocena: 33
    a czym ten kabelek rozni sie od mojego oprucz tego ze pasi do kilku modeli komorek dziwie sie bo koncowka do noki jest taka sama
  • #6 1033609
    pik_
    Poziom 16  
    Posty: 131
    Pomógł: 11
    Ocena: 5
    Róznica jest taka że Ty masz zwykłego f-busa lub m-busa a do fleszowania telefonu jest potrzebny fleszer, którym w tym przypadku jest DEJAN i program np rolis. Jak chcesz to moge ci zamieścić w załączniku rolisa to się sam przekonasz że nie bedzie działało :(
    Wybór należy do Ciebie
  • #7 1033733
    Radagast20
    Poziom 19  
    Posty: 426
    Pomógł: 2
    Ocena: 33
    aha rozumiem to mam teraz inne pytanie nie wiem czemu ale moj telefon (nokia 5510) wyłącza sie po 5 sekundach od wlaczenia dochodzi do kodu pin i gasnie dzieje sie tak tylko wtedy gdy kabelek jest podpiety dla sprawdzenia podpialem nokie 3310 i wszystko jest ok oxygen ja widzi pozgrywalem dzwonki logo wgralem nawet a moje 5510 nic :( czy to moze wina tego ze w 3310 jest sciagniety simlock a w mojej 5510 on nadal siedzi (plus gsm)
  • #8 1033746
    pik_
    Poziom 16  
    Posty: 131
    Pomógł: 11
    Ocena: 5
    Nie jeste pewien czego może to być przyczyna :( podłącz może jeszcze ładowarke i wtedy sprawdz, może pomoże

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podłączenia kabla zakupionego na Allegro, który powinien pasować do modeli Nokia 3310, 3410 i 5510. Kabel wkłada się do telefonu wraz z baterią, co umożliwia połączenie. Jednak kabel ten jest zwykłym kablem F-bus lub M-bus i nie pozwala na flashowanie oprogramowania. Do zmiany softu potrzebny jest specjalistyczny kabel typu DEJAN wraz z odpowiednim oprogramowaniem, np. Rolis lub OPM2, które umożliwiają wgrywanie softu, simlocków oraz zarządzanie dzwonkami i backupem. Telefon Nokia 5510 wyłącza się po kilku sekundach od włączenia, gdy kabel jest podłączony, co może być związane z simlockiem lub innymi problemami sprzętowymi. W przypadku modelu 3310 kabel działa poprawnie. Zalecane jest także sprawdzenie działania telefonu podłączając ładowarkę.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA