Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T a SAT - jakie kanały odbiera dekoder z wyjściem na satelitę?

karolxq 20 Paź 2011 18:13 11693 6
  • #1 20 Paź 2011 18:13
    karolxq
    Poziom 9  

Ja bym chciał się zapytać ludzi posiadających lub znających się na DVB-T : niekiedy dekoder na allegro ma wejście na antenę i satelitę. Przeczytałem gdzieś na allegro w opisie o odbiorze kanałów : wg. nich satelita umożliwia odbieranie kanały typu eskaTV, viva czy 4fun.tv... Czy to prawda? To się zasługuje talerzowi satelitarnemu?

Wyodrębniłem z tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2114533.html .
    Na przyszłość proszę o czytanie tematów podwieszonych w działach na niebiesko :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1990612.html
    Przenoszę do innego działu. [SP5ANJ]

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2011 23:03
    bogi
    Poziom 28  

Jeśli jest to tuner combo ( odbiera dvb-t i sat), pozostałe poza wejściem sat( ftyk typu F) może posiadać modulator (wysyłanie sygnału odebranego z sat na wejście antenowe tv z przelotką dla anteny tv naziemnej) ale nie odbiera tv naziemnej.

Tu masz wykaz programów nie kodowanych z sat Hotbird
    Link

0
  • Pomocny post
    #3 21 Paź 2011 10:02
    _cheetah_
    Poziom 37  

Tak, dekodery podwójne, czyli SAT + DVB-T, potocznie nazywane combo, umożliwiają odbiór zarówno programów TV i Radio nadawanych przez satelity, jak i naziemnie w DVB-T (w Polsce - tylko kanały TV).

Potrzebne są antena satelitarna (talerz) oraz antena do telewizji naziemnej (podobnie jak do odbioru dotychczasowej TV naziemnej)

W polskiej DVB-T (naziemnej telewizji cyfrowej) wszystkie kanały TV są niekodowane, na satelitach zaś tylko niektóre są niekodowane.

Wykaz kanałów niekodowanych (FTA) z satelity masz też tu: Link. Zwróć uwagę, że są to kanały nadawane z różnych satelit. Najbardziej popularny (i najłatwiejszy) jest odbiór Hotbird (13°) + ASTRA (19.2°).

Popularne comba:
    Link
    Link
    Link
    Link
    Gdybyś kupował dekoder DVB-T (nieważne, czy combo, czy tylko DVB-T) zwróć uwagę na zgodność dekodera z wymogami na odbiór polskiego DVB-T, bo część sprzętu ich nie spełnia, w tym i niektóre comba.
    Tu warto w tej sprawie zajrzeć: Link

1
  • #4 24 Paź 2011 23:01
    karolxq
    Poziom 9  

A czy jeśli podłącze tylko satelite bez zwykłej anteny do odbiornika telewizji naziemnej to kanały ze zwykłej antenty będą odbierać? (odbiór DVB-T odbywa się za pomocą zwykłej anteny/DVB-T takiej jak te klasyczne).

1
  • #5 25 Paź 2011 08:02
    irekr
    Moderator

Jeżeli podłączysz tylko antenę satelitarna to będziesz odbierał tylko to co z satelity.
    Chyba że odbiornik posiada wbudowany tuner DVB-T.

0
  • #6 26 Paź 2011 03:22
    karolxq
    Poziom 9  

do wypowiedzi UP

Sygnał z satelity by wchodził w odbiornik DVB-T który ma wejście antenowe oraz satelitarne. Typowe rozwiązanie to podłączenie zwykłej anteny, a ja się pytam o podłączenie jedynie kabla z sygnałem satelitarnym a nie antenowym (do DVB-T). Jaśniej?

0
  • Pomocny post
    #7 26 Paź 2011 08:04
    irekr
    Moderator

Jeżeli odbiornik ma wejście satelitarne do wbudowanego dekodera DVB-S i podłączysz antenę sat to będziesz odbierał to co leci z satelity. Wówczas odbiornik nie będzie odbierał niczego innego, przynajmniej tak długo jak nie podłączysz anteny naziemnej.

0
  Szukaj w 5mln produktów