Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG NV7 - zablokowany obiektyw

maniek1818 23 Paź 2011 21:52 2266 2
  • #1 23 Paź 2011 21:52
    maniek1818
    Poziom 22  

Mimo różnych recenzji jest (był) to przyjemny w obsłudze aparacik, ale wczoraj przy próbie zrobienia fotografii obraz nie chciał się wyostrzyć, zoom optyczny jeszcze działał. Spróbowałem wyłączyć aparat i obiektyw nie "schował" się. Po włączeniu słychać pracę silniczków ale obiektyw stoi w miejscu. Przysłona działa ale aparat wydaje dźwięk jak przy rozładowanej baterii i się wyłącza. Czy w takim przypadku jest możliwa naprawa bez wymiany obiektywu (nowy obiektyw 250 PLN) :?:
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 24 Paź 2011 01:30
    gajmix
    Poziom 32  

Skoro obiektyw się nie schował to prawdopodobnie zablokował się moduł AF, który po wyłączeniu aparatu najpierw cofa się do położenia zerowego i dopiero wtedy składa się obiektyw. Aparat wyłącza się samoczynnie żeby nie dopuścić do większych uszkodzeń. Oczywiście może to być też zablokowana przekładnia zooma albo uszkodzony stabilizator optyczny, ale z tego co opisałeś usterka w AF wydaje się najbardziej prawdopodobna. Koszt naprawy w granicach 70 - 90zł.

0
  • #3 24 Paź 2011 11:39
    maniek1818
    Poziom 22  

Mimo, że ma się pasję badacza, to lepiej samemu nie podejmować się operacji usunięcia usterki?

Byłem z nim dziś (25.10.2011) u fachowca i powiedział mi że 150 PLN to minimum.

0