Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra i dekoder CP Echostar dsb 717

03 Lis 2011 10:59 4224 6
  • Poziom 9  
    Mam dekoder CP. Podłączyłem go pod antenę sat ustawioną na ASTRĘ. Przywróciłem ustawienia fabryczne i teraz nie wiem jak ustawić dekoder by można było oglądać programy z Astry.
    Proszę o pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    W menu nie ma na liście satelit Astry 1 czy Astry 2. Jest za to Astra 19.2 i Astra 13.2(chyba). Po wybraniu satelity z listy nie ma sygnału ani żadnego programu. I tu jest problem. Instrukcję czytałem.
  • Poziom 35  
    bizon99 napisał:
    Podłączyłem go pod antenę sat ustawioną na ASTRĘ

Witam, na jaką Astrę ustawiłeś antenę?
    W menu dekodera powinno być ustawione na Astra 19,2*, ogólnie pomysł do bani skoro uprawnienia do odbioru i tak idą na HB.
    Musiałbyś mieć układ dwóch konwerterów w zezie lub monoblock (antena 80cm).
  • Poziom 9  
    Nie wiem na którą astrę jest ustawiona antena, ale wiem, że można było odbierać np. niemiecki Eurosport, RTL, ZDF itp.
    Problemem jest to, że po przywróceniu ustawień fabrycznych nie mogę znaleźć sygnału z żadnego satelity(kożystam ze wskaźnika dekodera) a co za tym idzie żadnego kanału. W menu jest trochę opcji do wyboru, ale nie wiem które wybrać. Jedno ustaliliśmy ASTRA 19.2. I co dalej :)

Dodano po 1 [minuty]:

matzg napisał:
    bizon99 napisał:
    Podłączyłem go pod antenę sat ustawioną na ASTRĘ

ogólnie pomysł do bani skoro uprawnienia do odbioru i tak idą na HB.
    Musiałbyś mieć układ dwóch konwerterów w zezie lub monoblock (antena 80cm).

Czy to oznacza, że przy antenie, ustawionej na ASTRĘ z jednym konwerterem nie ma możliwośći odbioru programów z astry?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Ustaw poprawnie dane na TP 10862 ,polaryzacja H ,QPSK 22000, FEC 7/8.
    Link

Dodano po 4 [minuty]:

matzg napisał:
    Czy to oznacza, że przy antenie, ustawionej na ASTRĘ z jednym konwerterem nie ma możliwośći odbioru programów z astry?

Można przez miesiąc do czasu kiedy wygasną uprawnienia do FTA .
  • Poziom 9  
    Koniec końców okazało się, że trzeba wymienić konwerter. Ale sposoby konfiguracji były dobre. Dzięki