Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra i dekoder CP Echostar dsb 717

03 Nov 2011 10:59 4413 6
  • Level 10  
    Mam dekoder CP. Podłączyłem go pod antenę sat ustawioną na ASTRĘ. Przywróciłem ustawienia fabryczne i teraz nie wiem jak ustawić dekoder by można było oglądać programy z Astry.
    Proszę o pomoc!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • Level 10  
    W menu nie ma na liście satelit Astry 1 czy Astry 2. Jest za to Astra 19.2 i Astra 13.2(chyba). Po wybraniu satelity z listy nie ma sygnału ani żadnego programu. I tu jest problem. Instrukcję czytałem.
  • Level 35  
    bizon99 wrote:
    Podłączyłem go pod antenę sat ustawioną na ASTRĘ

Witam, na jaką Astrę ustawiłeś antenę?
    W menu dekodera powinno być ustawione na Astra 19,2*, ogólnie pomysł do bani skoro uprawnienia do odbioru i tak idą na HB.
    Musiałbyś mieć układ dwóch konwerterów w zezie lub monoblock (antena 80cm).
  • Level 10  
    Nie wiem na którą astrę jest ustawiona antena, ale wiem, że można było odbierać np. niemiecki Eurosport, RTL, ZDF itp.
    Problemem jest to, że po przywróceniu ustawień fabrycznych nie mogę znaleźć sygnału z żadnego satelity(kożystam ze wskaźnika dekodera) a co za tym idzie żadnego kanału. W menu jest trochę opcji do wyboru, ale nie wiem które wybrać. Jedno ustaliliśmy ASTRA 19.2. I co dalej :)

Dodano po 1 [minuty]:

matzg wrote:
    bizon99 wrote:
    Podłączyłem go pod antenę sat ustawioną na ASTRĘ

ogólnie pomysł do bani skoro uprawnienia do odbioru i tak idą na HB.
    Musiałbyś mieć układ dwóch konwerterów w zezie lub monoblock (antena 80cm).

Czy to oznacza, że przy antenie, ustawionej na ASTRĘ z jednym konwerterem nie ma możliwośći odbioru programów z astry?
  • Helpful post
    Level 35  
    Ustaw poprawnie dane na TP 10862 ,polaryzacja H ,QPSK 22000, FEC 7/8.
    Link

Dodano po 4 [minuty]:

matzg wrote:
    Czy to oznacza, że przy antenie, ustawionej na ASTRĘ z jednym konwerterem nie ma możliwośći odbioru programów z astry?

Można przez miesiąc do czasu kiedy wygasną uprawnienia do FTA .
  • Level 10  
    Koniec końców okazało się, że trzeba wymienić konwerter. Ale sposoby konfiguracji były dobre. Dzięki