Witam.
Temat również na pograniczu działu Programowanie, ale zdecydowałem zamieścić go tutaj.
Piszę prostego OPC klienta którego będę używał do komunikacji z OPC serwerem - PC Access.
Problem: nie mogę odczytać zmiennych z PC Access (ani wykonać innych operacji niż inicjalizacja handlera na serwer - która się powodzi). Dostaję następującą odpowiedź:
Pytanie: Czy do odczytywania zmiennych z PC Access (na potrzeby dewelopowania), potrzebny jest aby był on skonfigurowany ze sterownikiem, tj faktycznie podpięty do PLC (S7200)?
Próby znalezienia odpowiedzi:
1) Nie znalazłem nigdzie informacji wprost - że się nie da. Chociaż instrukcje producenta mówią o uruchomieniu PC Access dopiero po skonfigurowaniu PLC, ale nie opisują mojego przypadku - "na sucho".
2) Chciałem zestawić PC Access z gotowym dodatkiem do Excela (który udostępnia producent serwera), jednak rezultat ten sam: serwer jest widoczny, ale nie można w ogóle przeglądać jego przestrzeni. Widoczny jest tylko dużo mówiący napis: error.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Temat również na pograniczu działu Programowanie, ale zdecydowałem zamieścić go tutaj.
Piszę prostego OPC klienta którego będę używał do komunikacji z OPC serwerem - PC Access.
Problem: nie mogę odczytać zmiennych z PC Access (ani wykonać innych operacji niż inicjalizacja handlera na serwer - która się powodzi). Dostaję następującą odpowiedź:
"The item definition does not exist in the server address space"Pytanie: Czy do odczytywania zmiennych z PC Access (na potrzeby dewelopowania), potrzebny jest aby był on skonfigurowany ze sterownikiem, tj faktycznie podpięty do PLC (S7200)?
Próby znalezienia odpowiedzi:
1) Nie znalazłem nigdzie informacji wprost - że się nie da. Chociaż instrukcje producenta mówią o uruchomieniu PC Access dopiero po skonfigurowaniu PLC, ale nie opisują mojego przypadku - "na sucho".
2) Chciałem zestawić PC Access z gotowym dodatkiem do Excela (który udostępnia producent serwera), jednak rezultat ten sam: serwer jest widoczny, ale nie można w ogóle przeglądać jego przestrzeni. Widoczny jest tylko dużo mówiący napis: error.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.