Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung Rl21/22/24/26 skraplacz wody

ARCZI2010 19 Nov 2011 20:12 8300 4
 • #1
  ARCZI2010
  Level 9  
  Witam posiadam lodówkę typu combi na dole zamrażalnik model Samsung Rl21/22/24/26 dokładnie nie wiem który model ale taką mam instrukcje od tych modeli.Mój problem polega na tym że zaczeło ciec w środku lodówki zobaczyłem że woda nie spływa do skraplacza tylko wywala w lodówce.Po zdjęciu tylnej obudowy zauważyłem że otwór którym ma spływać woda z góry lodówki do skraplacza na silniku, jest zamrożony po rozmrożeniu zamrażalnika zator puścił dwa tygodnie było spokoju ale widzę że woda znowu nie spływa tylko wywala w środku lodówki co może być tego przyczyną że tak często sie zamraża ten otwór ??
 • #2
  czolgista
  Level 27  
  To wina zamontowania rurek blisko siebie na tylnej ściance(zapiankowanej) tą którą skropliny mają wypływac zostaje przymrożona przez drugą .Tutaj trzeba mieć wprawę ewentualnie delikatnie wyciąć w miejscu otworu na tylnej ściance i szukać skrzyżowanych rurek i je odizolować od siebie .Jest to trochę skomplikowane może znajdziesz serwisową instrukcję do niej czasami się trafi albo zdjęcie w którym miejscu dokładnie ciąć a jak nie to próbować samemu .
 • #3
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Z tyłu lodówki, nad kompresorem jest pojemnik na skropliny. Nad tym pojemnikiem znajdziesz krótki zwężony na końcu wężyk. Ściągnij go, odetnij 0.5 cm od strony zwężenia, załóż go. Rozmroź lodówkę i ciesz się nią.
 • #4
  ARCZI2010
  Level 9  
  Co do wężtyka to niema takiego czegoś.Oj to ja sam to ja już nie będe cioł :-).Ale jak mam tą lodówkę przez 4 lata to dopiero pierwszy raz takie rzeczy sie dzieją :cry:
 • #5
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  ARCZI2010 wrote:
  Oj to ja sam to ja już nie będe cioł


  No to tylko serwis pozostaje. Temat zamykam.