Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router- internet nie działa bezprzewodowo

Beata251288 26 Lis 2011 12:31 6465 10
 • #1 26 Lis 2011 12:31
  Beata251288
  Poziom 2  

  Hej, mam problem z routerem. Już raz go instalowałam, ale się zepsuł, oddałam do naprawy, teraz nie umiem zainstalować:/ robię wszystko tak jak poprzednio, na końcu wyskakuje komunikat, że konfiguracja pomyślnie zakończona... Cóż z tego jak odłączam od laptopa kabel i internetu nie ma. Pomoże ktoś? O co może chodzić?

  Dodano po 15 [minuty]:

  Pomoże ktoś?

  Zły dział, przenoszę. I proszę się nie niecierpliwić, to nie chat tylko forum. [piterus99]

 • #2 26 Lis 2011 12:36
  DHX86
  Poziom 13  

  Jaki router ? model, firma.. Włączyłaś w routerze sieć wi-fi oraz w laptopie ? ustawiłaś hasło, czy bez hasła ?

 • #3 26 Lis 2011 12:37
  mbabelek
  Poziom 15  

  Pomoże jak napiszesz więcej konkretów. Przynajmniej model router podaj i jaki to internet ( siec kablowa, Neostrada lub inna)

 • #4 26 Lis 2011 13:26
  Beata251288
  Poziom 2  

  Internet to taka lokalna sieć, z kawiarenki internetowej. Router to ASUS RT N-10. Jakiś czas temu przestał działać, najpierw sygnał był słaby, potem całkiem zrywało połączenie, więc oddałam do naprawy. I teraz nie mogę sobie z tym poradzić:/. Niby robię wszystko tak jak wcześniej (ustawiam Statyczne IP), a i tak nie działa. Nie znam się na tym wszystkim zbytnio, gubię się w tych wszystkich pojęciach.

  Dodano po 2 [minuty]:

  A gdzie włączyć w laptopie i routerze wi-fi? Nie znam się na tym kompletnie.

 • #5 26 Lis 2011 13:43
  DHX86
  Poziom 13  

  http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN10/#download / ASUS RT-N10 user manual in Polish / strona 16

  Ustaw router w tryb punktu dostępu, na komputerze ustaw DHCP(automatyczne uzyskiwanie adresu IP oraz DNS jak i bramy) i tyle.

  Łączysz z siecią, wpisujesz hasło(o ile zostanie ustawione[inst. str. 16, punkt 3]). Aktualnie w instrukcji jest zaprezentowana opcja bez hasła, co nie jest zalecane, gdyż każdy kto ma w zasięgu Twoją sieć bez Twojej wiedzy może się do niej podłączyć(oraz pozmieniać ustawienia routera i korzystać z Twojego łącza, co skutkuje tym, że u Ciebie na komputerze internet działałby bardzo wolno, jak ktoś włączyłby u siebie ściąganie plików). Ustaw metodę autentyfikacji WPA i ustaw jakiechś trudne do odgadnięcia hasło używając dużych liter, małych cyfr, gwiazdek i innych znaków.

  W laptopie to zależnie od modelu, ale w każdym raczej jest klawisz funkcyjny(Fn) i opcje ściszania/podgłaśniania, ściemniania/rozjaśniania ekranu itd, wśród nich też włączanie karty bezprzewodowej(klawisz z rysunkiem anteny). Poza tym w okolicach klawiatury zazwyczaj są diody, która świecą - gdy karta bezprzewodowa jest włączona, gdy laptop jest włączony, gdy ładuje baterie, gdy pracuje dysk twardy.

  Najlepiej sprawdź czy masz włączoną kartę sieciową w laptopie wchodząc w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe(przykład z Win7, w xp Panel sterowania\urządzenia sieciowe o ile dobrze pamiętam).

  Powinny być tam 2 - Przewodowa i bezprzewodowa(lub więcej, jeśli masz podłączony np. modem USB), a w okolicy zegara komputera(prawy dolny róg zazwyczaj) 2 ikony. Jeśli po kliknięciu w tą od sieci bezprzewodowej wykrywa jakiechś sieci to znaczy, że karta w laptopie jest włączona.

 • #6 26 Lis 2011 15:49
  Beata251288
  Poziom 2  

  Kombinuję i kombinuję i nic z tego jak na razie. Tzn. w pewnym momencie jak odłączyłam kabel routera od laptopa, złapał zasięg, ale znowu pojawił się komunikat "brak dostępu do internetu" (ikona pełnego zasięgu z żółtym trójkątem). Routera znalazło, "połączono z ASUS", ale wyglądało to tak jakby modem nie był podłączony. Sprawdziłam wszystkie kable- było ok.

 • #7 26 Lis 2011 17:02
  CHACA
  Poziom 43  

  Popatrz raz jeszcze w konfiguracji jaki jest status DHCP. Może być uszkodzony router - niby że po naprawie-ale. Jaki system w kompie masz i czy jakiekolwiek SP są dograne.

 • #8 26 Lis 2011 17:11
  DHX86
  Poziom 13  

  Czyli adres masz na stałe ustawiony chyba w komputerze.. (do karty bezprzewodowej)
  Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe(przykład z Win7, w xp Panel sterowania\urządzenia sieciowe o ile dobrze pamiętam).
  właściwości / protokół internetowy v4 / uzyskaj adres automatycznie, dns tak samo..

  Modemu w Twoim wypadku nie używasz, tylko karta sieciowa w laptopie i router. Możliwe też jest, że wpisałaś złe hasło do sieci..

 • #9 26 Lis 2011 18:35
  Beata251288
  Poziom 2  

  A gdzie szukać tego statusu DHCP? Mam Windows7. Teraz to już mam mętlik w głowie. Jak wchodzę w Panel sterowania/Sieć i Internet to dalej mam Połączenie z siecią albo wyświetl komputery i urządzenia sieciowe. I wybieram te urządzenia, jest tam ASUS, klikam, ale wyskakuje komunikat, że "połączenie się nie powiodło". Internet działa jak router jest podłączony do laptopa, a jak kabel odłączę to już nawet zasięgu nie łapie. Przez chwilę coś tam się działo pozytywnie to znowu był problem, że nie ma dostępu do Internetu, teraz jak odłączę kabel to już w ogóle nic nie ma... Ja nie umiem tego wytłumaczyć tak profesjonalnie jak Wy, jestem ciemna w tych sprawach :) i też jak Wy mi to tłumaczycie to nic pojąć nie mogę, te pojęcia, skróty, literki mnie przerażają, no nic nie poradzę :|

 • #10 26 Lis 2011 18:46
  piterus99
  Poziom 43  

  Cytat:
  i też jak Wy mi to tłumaczycie to nic pojąć nie mogę, te pojęcia, skróty, literki mnie przerażają, no nic nie poradzę

  Sądzę, że poproszenie ogarniętego kolegi w tej sytuacji będzie najlepszym wyjściem.

  Cytat:
  Modemu w Twoim wypadku nie używasz, tylko karta sieciowa w laptopie i router.

  A jak ma modem docsis albo ADSL to jak ma nie używać?

 • #11 26 Lis 2011 22:22
  DHX86
  Poziom 13  

  Beata251288 napisał:
  A gdzie szukać tego statusu DHCP? Mam Windows7.

  Prawy na obrazek monitora z anteną po lewej koło zegarka prawy dolny róg/ otwórz centrum sieci i udostępniania, następnie zmień ustawienia karty sieciowej(zaznaczone na obrazku oba)
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  Mamy tu widoczne dostępne połączenia sieciowe, w moim wypadku 1, u Ciebie prawdopodobnie 2[lub więcej], ale na pewno jest sieć przewodowa i bezprzewodowa
  Zresztą na obu można dać uzyskiwanie adresu na automat, prawy klik, właściwości
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  Protokół internetowy w wersji 4, właściwości(przy czym pozostałe składniki muszą być włączone, do każdego pod spodem jest krótki opis, jeśli nie chcesz nikomu nic udostępniać od siebie(np. znajomej, która przyjdzie z laptopem, wymiana plików poprzez sieć LAN) to możesz wyłączyć udostępnianie i responder)
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  W moim przypadku jest to ustawione na stałe, stały, niezmienny adres.. Jako, że nie wiem jaką pulę adresów masz ustawione, że ma router obsługiwać, to daj na automat(dns i ip) i wtedy spróbuj połączyć bezprzewodowo z routerem, wpisując hasło ustalone podczas konfiguracji, co opisywałem wcześniej(inst, str 16), albo

  spróbuj póki co bez hasła, możliwe jest, że Twój laptop, a raczej jego karta sieciowa, nie obsługuje szyfrowania TKIP czy w ogóle autentyfikacji WPA czy nie wiem co tam ustawiłaś w konfiguracji routera..
  Gdy w końcu połączenie bezprzewodowe zadziała, to poeksperymentuj z ustawieniami routera, dobierz mu działające szyfrowanie i autentyfikację. Tzn. chodzi mi o instr, str 16, punkt 3.
  Router- internet nie działa bezprzewodowo
  Od strony 18 poza tym jest to o czym pisałem, ustawianie DHCP(automatyczne uzyskiwanie adresu IP i DNS) w różnych systemach.

  http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN10/#download\
  ASUS RT-N10 user manual in Polish

  Instrukcja obsługi zawiera wszystkie informacje potrzebne do konfiguracji, wraz z obrazkami, wystarczy przeczytać, obejrzeć ;) no i poklikać w komputerze..

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME