Próbuje rozgryść I2C w C, ale napotkałem mały problem. W kursie EDW do opóźnień używane sż wstawki assemblera, którego ni w ząb nie rozumiem. Zastanawiałem się czy jest możliwość zastąpienia ich opóźnieniami pisanymi w C?
// Funkcja dłuższych opóźnień
#if I2C_nhalf < 3
// Nic
#elif I2C_nhalf < 8
static void i2c_xdelay(void)
{
NOP();
}
#else
#define I2C_delayloops (1+(I2C_nhalf-8)/3)
#if I2C_delayloops > 255
#error Przyspiesz - bo sie nie wyrabiam ;)
#endif
static void i2c_xdelay(void)
{
asm volatile( \
"delayus8_loop%=: \n\t"\
"dec %[ticks] \n\t"\
"brne delayus8_loop%= \n\t"\
: :[ticks]"r"(I2C_delayloops) );
}
#endif //I2C_nhalf >= 3
// Opóźnienia dla I2C
static inline void i2c_hdelay(void)
{
#if I2C_nhalf < 1
return; // To jest funkcja inline, jeśli składa się tylko z "return" jest usuwana podczas optymalizacji
#elif I2C_nhalf < 2
NOP();
#elif I2C_nhalf < 3
asm volatile(
"rjmp exit%=\n\t"
"exit%=:\n\t"::);
#else
i2c_xdelay();
#endif
}