Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue32d5500 i napisy w filmach mkv

01 Gru 2011 18:18 9406 15
  • Poziom 9  
    Witam.
    Od niedawna jestem posiadaczem tego wspaniałego telewizora.
    Jestem zachwycony jakością obrazu i wszystkimi parametrami, którymi dysponuje. Szczerze polecam za ta cenę, to prawdziwy rarytas na rynku.

Mam jednak jeden mały problem, z którym nie mogę sobie poradzić.

Chodzi o odtwarzanie filmów w formacie .mkv z zewnętrznego dysku poprzez port usb.
    Otóż filmy, które mam, posiadają dwie wersje dźwiękowe - lektor i oryginalna, oraz opcjonalnie napisy pl lub bez napisów.
    Filmy te sprawdzałem w takich opcjach na pc i nie było kłopotu.
    Sprawa polega na tym, że przy odtwarzaniu na tv nie mam mozliwosci włączenia lub wyłączenia napisów. Cały czas film odtwarzany jest bez nich.
    Nie wiem jak to rozwiązać, a chciałbym oglądać film w oryginalnej wersji z napisami (wiadomo - dźwięk cyfrowy itd).
    Czy miał ktoś podobny problem i jest w stanie mi pomóc?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    problem dotyczy napisów wbudowanych... bez problemu mozna je włączać i wyłączać na pc, natomiast w tv nie widać tej opcji
  • Poziom 9  
    nietety za pomoca tych programow co prawda udalo sie przekonwertowac napisy.. lecz do pliku .mks (matroshka) - ten format nie jest obslugiwany w telewizorach ue32d5500.

probowalem poszukac takze ustawien flag jezykow, ale w intruckji ani slowa o tym.

co robic.. jakies inne pomysly ???
  • Poziom 9  
    rzeczywiscie opcja napisy jest w menu telewizora, lecz podczas odtwarzania filmu mkv opcja ta jest nieaktywna - tak jakby film napisami w ogóle nie dysponowal. dodam, ze przy odtwarzaniu divx problemu nie ma i napisy czyta bezblednie
  • Poziom 9  
    napisy sa.. ok ale pomimo tego ze wrzucam je do katalogu razem z filmem , nie wyswietlaja sie podczas ogladania
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nadaj nazwe napisom taką jak ma *.mkv czyli np.:
    300.1080p.BluRay.x264-dhul.mkv
    300.1080p.BluRay.x264-dhul.srt

Jak nie zadziała - spróbuj napisów z załącznika (+ zmiana nazwy)
  • Poziom 9  
    Działa !!!

Panowie, wielkie podziękowania za pomoc!

melenop, Twój sposób z przekonwertowaniem pliku do .txt okazał się trafny, już mam napisy i mogę cieszyć się full opcją.

piwko dla Was !