Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki grabber (adapter) VHS -> HDD ?

05 Gru 2011 22:47 24889 25
  • Poziom 1  
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 1  
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 9  
    Podpinam się pod temat, bo też jestem zainteresowany samodzielnym zgraniem VHS i Video8 na PC. Interesuje mnie TANIE urządzenie, które po przegraniu kilku (może 10) kaset, zostanie bez żalu zezłomowane wraz z magnetowidem i kamerą analogową. Jednak widzę, że w temacie taniej konwersji brak ekspertów. Wcześniejsze tematy na forum elektroda opisują bardzo zawile proces przegrywania materiału z użyciem skomplikowanych programów i drogich kart graficznych czy urządzeń zewnętrznych. I tutaj ekspertów o dziwo na pęczki. Jednak czy rzeczywiście nie ma możliwości wykonania kopii cyfrowych w sposób tani i nieskomplikowany w domowym zaciszu? Np. przy użyciu GR1 VIDEO GRABBER'a za 25zł zamiast Pinnacle Studio za 800zł czy Dazzle za 300zł. Nikt z ekspertów nie ma takich "tanich" doświadczeń?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Poczytałem i ... rzeczywiście wiele osób chwali Mediona, tylko teraz problem polega na tym, że nigdzie nie można go dostać - w sklepach "chwilowo niedostępny", na aukcjach: "zakończone" ... :(
    Może ktoś jeszcze może, w podobnie niskiej cenie, polecić jakiś "zgrywacz"?
  • Poziom 9  
    Win 7 64bit
    Ale jestem skłonny zmienić system na starszy w razie potrzeby, byleby tylko zgrać prywatne video archiwum VHS i Video8 na dysk twardy ...
  • Poziom 11  
    także się podpinam. Planuję zgrać VHS na dysk i zamierzam do tego celu zakupić właśnie podany wyżej grabber EasyCap + przejściówkę na złącze EURO. Próbował już ktoś tej metody? Bo na forum same drogie, skomplikowane metody.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    Witam. Dwa dni temu kupiłem to samo urządzenie, mecze się, driver jakby zainstalowany ale nie jestem w stanie przechwycić obrazu. Probowalem to zrobic w Unlead Video Studio Jaki grabber (adapter) VHS -> HDD ? i nic. Zamienialem kable, sprawdzalem na tv (chodzi).
    Mam laptopa, Windows 7. Jaki grabber (adapter) VHS -> HDD ?
    nie wiem gdzie jest problem. Ma ktos ochotę pomóc? Może to coś ze sprzętem?

Jakoś się udało. Piszę jakoś bo nadal Ulead Video Studio nie widzi urządzenia ale już Debut Video Capture tak.
  • Poziom 1  
    Mam te samo urządzenie, zainstalowane sterowniki z linku powyżej i żaden program ani Unlead ani Debut video Capture nie działa, to znaczy nie jest przesyłany ekran z video. proszę o pomoc
  • Poziom 25  
    Należy przegrywać chinch -> chinch, niestety żaden scart (prznajmniej ja nie znalazłem) nie działa w kierunku TV->laptop. Wadą rozwiązania chinch->chinch jest czarno biały obraz.
  • Poziom 2  
    Polecam grabber sprzedawany rok lub dwa lata temu w firmowych sklepach (uwaga, proszę się nie śmiać - to prawda!) kawy Tchibo. Jedyna nazwa na opakowaniu to: Video - Digitalisirer. Jest produkcji niemieckiej (!) i kosztował około 80 zł.
    Wymaga: WIN XP, Vista, 7. Procesor jednordzeniowy 2 GHz lub dwurdzeniowy 1,6 GHz. USB 2.0. Minimum 1GB pamięci operacyjnej. Min 10 GB na dysku. Karta graficzna kompatybilna z DirectX 9. Karta dźwiękowa kompatybilna ze standardem AC 97.
    W zestawie: przedłużacz RCA (cinch-cinch), przejściówka SCART, płyta ze sterownikami i oprogramowaniem ArcSoft ShowBiz 3.5 (jęz. polski), dokładna instrukcja "papierowa" też po Polsku.
    Instalacja i korzystanie z urządzenia bezproblemowe (pracuję pod WIN 7/64 bit). Jakość obrazu i dźwięku całkowicie zadowalająca.
    Jeżeli teraz grabber nie jest dostępny, podaję adres polskiego dystrybutora: Tchibo Warszawa Sp. z o.o., ul. Fabryczna 5, 00-446 Warszawa.
  • Poziom 10  
    Witam i od razu mówię, iż wiem, że zachowam się jak desperat, ale już nie mam wyboru.

Błagam pomóż mi ktokolwiek, zakupiłem ten sam shit, lub raczej zostałem oszukany, bo specjalnie szukałem aukcji gdzie będzie pisało easycap, nawet obrazek był, ale cóż nabrałem się i teraz mam ten shit o nazwie Video DVR Capture DC60. Akurat ja dostałem w zestawie sterowniki na płycie te które podał tutaj @sylvi91, zresztą próbowałem i tych i tych i urzadzenie jest tak czy siak wykrywane tylko jako OEM Capture i mam możliwość zgrywania tylko obrazu, nie ma dźwięku!!

Koniecznie potrzebuję zgrywać dźwięk przez tego DVR capture, ale nie wykrywa go, normalnie przy easycapie to chyba w okienku dźwięk i urządzenia do nagrywania to pojawia się ów easycap i można potem to ustawić w programie jako źródło do nagrywanai dźwięku.

U MNIE NIESTETY, nic takiego nie ma, mam standardowo 3 wejścia z karty dźwiękowej, wiecie, line-in micro itd. i nic więcej. Błagam, jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu to proszę o pomoc, towaru niestety zwrócić już nie mogę, a nie uśmiecha mi się na nowo kupowac urządzenia, kiedy to w sumie działa, potrzebuję tylko dźwięku.

Mój system to windows 7 64 bita a urządzenie jest dosłownie takie samo jak powyżej przedstawione przez @Sylvi91
  • Poziom 2  
    tez kupiłem Video DVR Capture DC60 i miałem kłopoty do puki nie zainstalowałem programu
    dscaler oglądam przez niego na laptopie tv przez dekoder upc ,do nagrywania używam programu ArcSoft TotalMedia 3.5.musiałem jeszcze przelutować w euroscart kabelki od video żeby obraz wychodził na chinch video
  • Poziom 10  
    No tak tylko, że ja nie mam problemu z wideo a z dźwiękiem, nie wykrywa mi dźwięku a powinno, nie moge żadnej opcji wybrać w urządzeniach do nagrywania, moge tylko mikrofon z mej karty dźwiękowej i tyle nic więcej. A ludzie piszą, ci którzy posiadają prawdziwego easycapa, iż u nich normalnie jest do wyboru opcja nagrywania dźwięku przez easycapa, u mnie w ogóle tego nie widzi, tylko samo wideo i tyle, dźwięk muszę przez mikrofon, co jest dla mnie akceptowalne, bo kupiłem właśnie domniemanego easycapa ze względu, iż mogę przy jego użyciu nagrać dźwięk.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc, program faktycznie niby działa, jednak i tak mam kolejny problem pod tytułem error: Can't load Hardware Driver, possibly caused by corrupt installation. Reboot and try again.

Program niby dziala i słychac dźwięk, jednak ciągle wyświetla ten durny komunikat i nie potrafię sobie z tym poradzić, mam wersję windows 7 64 bity, więc może w tym problem, czytałem gdzieś na necie, że na tych nowszych systemach są problemy.

Jednak wycofuje moje pytanie, problem dotyczy wersji 4.1.15, natomiast wersja DScaler 4.1.19 działa świetnie, thx za pomoc.

PS: Pobawiłem się programem, i nie działa całkiem dobrze, no ale powiedzmy, że to i tak lepsze, niż Debut Video Capture, chodź chyba debut lepiej przechwytywał mi obraz z konsoli, ciekawe jak jeszcze będzie z filmami na kasetach, ale obraz z konsoli jest ciągle rozdwojony przy grach w których się walczy. Jeydnie użycie opcji Deinterlace -> Even scanlines only lub Odd skanlines only, powoduje w miarę czyste odtwarzanie obrazu, być może to wina nie użycia S-Video, bo mam na razie tylko kabel Composite.

Dziwną sprawą jest też, iż mimo użycia kabla composite, w programie tak czy siak pisze S-Video a próbując zaznaczyć/użyć opcji composite, nic sie nie zmienia, program dalej zostaje na zaznaczonym s-video, dziwaczne, no ale wazne, że przekazuje obraz.

Przy nagrywaniu obrazu frapsem, wszystko jest jednak czyste, więc gites, jednak fraps nagrywa mi w pełnym rozmairze monitora przez co obraz z konsoli jest tylko na 1/4, spróbuje użyć tego twojego programu.

Dobra ostatnia rzecz, użyłem tego Total Media 3.5, i faktycznie tak samo odczytuje obraz i dźwięk, chodź nieźle się trzeba bawić, bo żeby mi zadziałała zmiana na NTSC, muszę zmieniać państwo, dziwne... nie działa mi też w tym programie nagrywanie, ale już z tego programu przy pomocy frapsa moge bez problemu nagrywac i fraps wyłapuje rozdzielczosc 720x480, chodź smutne jest, iż nie mogę ustawić interesującego mnie aspect ratio w tym total media.
  • Poziom 11  
    Zakupiłem Video DVR w celu zgrania kilkunastu taśm VHS. Na płycie były tylko sterowniki więc szukam jakiejś odpowiedniej aplikacji do schwytania obrazu i dźwięku. Próbowałem różnych aplikacji i z przerwami zajęło mi to kilkanaście godzin.
    I tak testowałem między innymi:
    VLC (2.0.5) które współpracuje tylko z gniazdem S-video. Nie pamiętam w końcu czy udało mi się podpiąć dźwięk.
    DScaler - Audio i Video ok. ale rekord i opcje kompresji niezadowalające.
    VirtualDub – w capture mode - można ustawić wszystko i nic. Ja chyba tego nie ogarniam.
    Ulead VideoStudio - wybór źródła A i V , Reg. barwa kontrast itd. Audio bezpośrednio z Video na "line in" karty dźwiękowej. Niestety mam chyba za słaby komputer i na wyjściu MPG-i były pocięte. Nie testowałem dalej. Ale komputer zmieniłem
    Total Media – wybór źródła A i V. Szybkie i wygodne tworzenie nazw plików jeżeli jest potrzeba cięcia na mniejsze klipy. Minus za komunikat o braku wykrycia sygnału video
    Program którego szukam musi być prosty i szybki w użyciu gdyż mam około 2000 minut VHS do zgrania w wielokrotnych podejściach i za każdym bez konieczności ustawiania od nowa parametrów. Jak ostatecznie się zdecyduje to dam znać.
  • Poziom 39  
    Witam. Też próbuję przenieść to co mam na taśmach VHS na dysk twardy.Usiłuję tego dokonać z magnetowidu SONY DA Pro 4 HEAD na ASUS Z92R-A6RP z CPU - Duo T2060, ODD - DVDSup.MTI, HD - 120GB, RAM - 1024MB za pośrednictwem VideoDVR. Wszystko działa - obraz i głos jest, ale jest jeden problem, którego nie umiem przeskoczyć, tj jakość zapisywanego obrazu. Próbowałem przy pomocy programu MOVE MAKER i w zależności od wybranej opcji Ustawienia Video Kreatora przechwytywania sytuacja wygląda następująco:
    - najlepsza jakość odtwarzania - po rozpoczęciu przechwytywania blokuje się obraz w okienku podglądu i jego odblokowanie następuje po zakończeniu przechwytywania. obraz zapisany na dysku przez chwilkę jest dobrej jakości, a później ulega rozmyciu, zmienia się jakby skokowo zostawiając za sobą ślad.
    - przy innych ustawieniach w zależności co zaznaczę, to po rozpoczęciu przechwytywania obraz na podglądzie na początku jest w porządku, ale przy rozmiarze pliku wideo ok. 10 MB następuje jego zablokowanie i odblokowuje się po zakończeniu przechwytywania. Zapisany obraz do momentu zablokowania obrazu na podglądzie jest dobry, później jest jak wyżej. Przy niektórych zaznaczeniach obraz nie jest przechwytywany.
    Przy użyciu programu Debut Video Capture sytuacja jet podobna. Na początku przez chwilę zapisany obraz jest dobry, dopóki ilość zapisywanych ramek jest ok 29. Później ilość zapisywanych ramek waha się od 7 do tych 29 i zapisany obraz też jest różnej jakości - najgorszy przy tych 7 ramkach. Obraz na podglądzie jest cały czas dobrej jakości i gdyby tak wyglądał ten zapisany to byłbym bardzo zadowolony.
    W obydwóch próbach wykorzystywany był Ffdshow.
    Mnie się wydaje (na podstawie obserwacji podglądu), że przechwytywanie obrazu jest bezproblemowe, a problemem jest przetworzenie go i zapis na dysk - tak jakby jakiś bufor się przepełniał i w tym momencie są gubione ramki.
    W tej materii jestem bardzo cienki i chciałbym się dowiedzieć co jest przyczyną takiej sytuacji, jak temu zaradzić. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi to wyłożył, jak pasterz krowie, czy to jest wykonalne na tym zestawie lub co trzeba w nim zmienić lub co zmienić w toku postępowania.
  • Poziom 11  
    Obecnie po kolejnych próbach w domu na starym komputerze P4 i 2G ram-u z efektem takim że zgrany materiał przy odtwarzaniu go, po kilku sekundach zanika dźwięk, klatkuje obraz a na końcu puszcza audio w tempie przyśpieszonym nadganiając braki, podsumowuje, że muszę znowu zabrać video do pracy gdzie do dyspozycji mam laptopa z i5 4g ram-u i dysk SSD, który za to nie ma wejścia [line in]lub [mic in] z którego to chciałem skorzystać w celu regulacji głośności pomijając wejście audio w VideoDVR. Będę musiał załatwić kartę dźwiękową na pcmcia.
    Tym czasem znowu upłynie kilka tygodni... ale VHS-om się nie śpieszy.

Pozdrawiam testerów