Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kodak c813 nie włącza się

11 Dec 2011 21:22 2838 8
  • Level 10  
    Witam.
    Kodak c813 nie chce się załączyć.
    Sprawdziłem zasilanie.
    I co dalej?
    Czy istnieje w nim bezpiecznik?
    Może schemat?
    Zatem co z nim dalej zrobić?
    Z góry dzięki za rady.
  • Level 31  
    No ale sprawdzone zostało zasilanie - czyli co? Są jakieś napięcia? Nie dałoby się jakoś tej myśli rozwinąć?
  • Level 10  
    Witam
    Zasilanie sprawdziłem pomiarem napięcia na płytkach , które prowadzą do wnętrza aparatu- dałem 3 V z zasilacza stabilizowanego. Czyli wyeliminowałem akumulatorki, które też uprzednio naładowałem i zrobiłem próbę w innym odbiorniku. Były dobre. Nie chcę go rozbierać bez schematu oraz zawsze tu istnieje ryzyko uszkodzenia aparatu, gdy robi się to po raz pierwszy w tym modelu. Może są inne metody?
  • Level 31  
    Jeśli już dajemy zasilanie z zasilacza to wypada sprawdzić czy odbiornik pobiera jakiś prąd i jaki. Nawet nie wiemy czy zasilacz miał taki prąd by być w stanie ruszyć ten aparat.
    Druga sprawa to warto zastanowić się lub spytać właściciela w jakich okolicznościach przestał działać. Wpadł do wody, upadł na ziemię, podane zostało np 12V zamiast 3, wpadł do środka śrubokręt? To da jakiś obraz czego szukać.
    No i bez rozebrania aparatu to raczej niewiele się ustali - a może on jest pusty w środku i dla tego nie działa np. :D
  • Level 10  
    Witam
    Okoliczności uszkodzenia to : było - 3 stopnie na dworze. Aparat zrobił około 30 zdjęć dość dobrych. Na podglądzie ukazała się ikonka -słady akumulator. Ale zrobiłem jeszcze kilka zdjęć. Nagle naciskam migawkę a tu chowa się obiektyw i aparat się wyłączył. Za 10 minut znowu załączyłem, zrobił 2 zdjęcia i znowu- naciskam migawkę a on się wyłączył. Po powrocie do domu już nie dał się załączyć.
    Przed chwiłą sprawdziłem pobór prądu podczas zasilania i po uruchomieniu przycisku załączającego i prąd wynosi 0 A.

Z góry dziękuję za porady

Sławek
  • Level 31  
    Bezpieczniki znajdują się zwykle po drugiej stronie płyty - czyli demontaż kompletny płyty głównej. Zwykle nad gniazdem karty pamięci.
    To te dwa elementy z literką T
    Kodak c813 nie włącza się
    Schemat to ciężka sprawa tym bardziej, że ten sam model aparatu może występować w kilku wersjach PCB - chociażby ze względu na zastosowaną generację LCD.
  • Level 10  
    Witam
    Czuję respekt przed tą pracą. Duże wyzwanie. Załatwię lupę zegarmistrzowską,dobre światełko i w sobotę spróduję. A jak go nie złożę to trudno.A może już oglądać się za innym aparatem? A jeśli, to za jakim?
    Pozdrawiam znawców nowoczesnej elektroniki, do których już od lat kilku nie należę-za małe wszystko i niejasne w działaniu.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Sławek - Już były elektronik
  • Level 31  
    Potrzebna dobra punktowa lutownica. Do rozlutowania i ponownego zlutowania jest 18 pinowe złącze na krawędzi górnej i głównej płyty i oczywiście punkty zasilania. Generalnie aparat trochę ciężki w demontażu sporo kabelków i punktów do rozlutowania.
    Co do nowego aparatu - zależy co kto lubi - ogólnie od czasów tego kodaka sporo jest nowszych i na prawdę jest w czym wybierać. Choćby mój półkowo/warsztatowy Canon A480 w trybie makro z powodzeniem zastępuje lupę :) Zdjęcie płytki nim właśnie robione.
    Kodak c813 nie włącza się Kodak c813 nie włącza się
  • Level 10  
    Dzięki za radę na temat aparatu. Zostawiłem naprawę na inny termin. Musi być więcej odwagi elektronicznej.W międzyczasie Mikołaj, czyli pożyteczny stwór domyślny pod choinką sprawil, że mam czym robić fajne zdjęcia. Jest to Nikon COOLPIX P500.Podoba mi się . Studiuję instrukcję. Na automacie zdjęcia są dobre. Reszta przede mną.
    Dzięki za rady.Gdy uruchomię Kodaka to będę Gość i może nadal, jeżdżąc rowerem będzie mi służył.
    Pozdrawiam elektroników, zwłaszcza tych cierpliwychi skutecznych w działaniu.
    Były elektronik-Sławek