Witam,
Przegladnalem forum (szukaj tez wcisnalem) ale nie znalazlem nic konkretnego na temat SLE4428. Owszem, jest pare informacji ale po przegladnieciu wszystkich postow niektore sa sprzeczne i stad kilka pytan:
1) Jaki producent tych kart jest najlepszy (czyt. najtanszy)
2) Jaki programator najlepiej zastosowac (gotowy to koszt ok. 30 Eur. + VAT)... a moze da sie cos innego zastosowac??
3) Jak wyglada programowaniej czystej karty od producenta?
a) Czy nie ma zadnego problemu z zapisaniem do takich kart informacji?
b) Jak wyglada sprawa zabezpieczenia wprowadzonych danych... tzn.:
b1) np. Imie i Nazwisko zapisac tylko 1x bez mozliwosci jakiejkolwiek zmiany
b2) np Punkty tak zeby mozna bylo zwiekszac ich wartosc ale zeby bylo maksymalnie utrudnione dobicie sobie punktow przez osoby znajace sie na rzeczy...
4) Jakie programy nadaja sie do ustawiania takich danych jak w pkt. 3 ?
5) Czy sa jakies zrodla do takich programow... chcialbym przeniesc to na platforme linuxowa.
Reasumujac:
Chcialem zbudowac system oparty o karte SLE4428, ktory umozliwa uprawnionej osobie wydanie karty (wpisanie Imienia i Nazwiska bez mozliwosci zmiany oraz poczatkowej wartosci punktow rownej 0-ro, ktora moze zmieniac osoba tylko do tego uprawniona... czym wiecej zabezpieczen tym lepiej) oraz pozniejsze modyfikowanie wartosci punktow (rowniez tylko i wylacznie przez osobe do tego upowazniona).
Caly system wygladalby mniej wiecej tak jak system kart Vitay na stacjac Orlenu.
Z gory dziekuje za wszystkie informacje.
Mysle, ze zebrana wiedza w tym temacie pomoze nie tylko mi ale innym uzytkownikom.
Posty ktore przeczytalem dotycza kart wprowadzonych do obrotu (telefonicznych i ślaskich kas chorych) natomiast nie ma ani jednej informacji jak przygotowac moza samamu taki mini system. Wszystkich chetnych zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam
Przegladnalem forum (szukaj tez wcisnalem) ale nie znalazlem nic konkretnego na temat SLE4428. Owszem, jest pare informacji ale po przegladnieciu wszystkich postow niektore sa sprzeczne i stad kilka pytan:
1) Jaki producent tych kart jest najlepszy (czyt. najtanszy)
2) Jaki programator najlepiej zastosowac (gotowy to koszt ok. 30 Eur. + VAT)... a moze da sie cos innego zastosowac??
3) Jak wyglada programowaniej czystej karty od producenta?
a) Czy nie ma zadnego problemu z zapisaniem do takich kart informacji?
b) Jak wyglada sprawa zabezpieczenia wprowadzonych danych... tzn.:
b1) np. Imie i Nazwisko zapisac tylko 1x bez mozliwosci jakiejkolwiek zmiany
b2) np Punkty tak zeby mozna bylo zwiekszac ich wartosc ale zeby bylo maksymalnie utrudnione dobicie sobie punktow przez osoby znajace sie na rzeczy...
4) Jakie programy nadaja sie do ustawiania takich danych jak w pkt. 3 ?
5) Czy sa jakies zrodla do takich programow... chcialbym przeniesc to na platforme linuxowa.
Reasumujac:
Chcialem zbudowac system oparty o karte SLE4428, ktory umozliwa uprawnionej osobie wydanie karty (wpisanie Imienia i Nazwiska bez mozliwosci zmiany oraz poczatkowej wartosci punktow rownej 0-ro, ktora moze zmieniac osoba tylko do tego uprawniona... czym wiecej zabezpieczen tym lepiej) oraz pozniejsze modyfikowanie wartosci punktow (rowniez tylko i wylacznie przez osobe do tego upowazniona).
Caly system wygladalby mniej wiecej tak jak system kart Vitay na stacjac Orlenu.
Z gory dziekuje za wszystkie informacje.
Mysle, ze zebrana wiedza w tym temacie pomoze nie tylko mi ale innym uzytkownikom.
Posty ktore przeczytalem dotycza kart wprowadzonych do obrotu (telefonicznych i ślaskich kas chorych) natomiast nie ma ani jednej informacji jak przygotowac moza samamu taki mini system. Wszystkich chetnych zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam