Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor philips pilot uniwersalny nieznany

Slageroth 21 Gru 2011 09:27 4874 14
  • #1 21 Gru 2011 09:27
    Slageroth
    Poziom 8  

Dostałem od znajomego telewizor philips wraz z pilotem którego nie potrafię nigdzie znaleźć. Pilot działa na tyle żebym zmieniał kanały, zgłaśniał, ściszał, ale nie mogę dostroić kanałów.

Pilot jest szary i jedyne oznaczenia to PR w prawym dolnym rogu.

Nie mam możliwości wstawienia zdjęcia więc opiszę.

W górnej części mam knefle
    POWER DVD MUTE
    TV1 TV2 TV3
    SAT1 SAT2 HIFI
    VCR1 VCR2 AUX
    kropka, złamana strzałka, play
    Pause, rev, ffwd, stop
    W środku set i 4 strzałki wkoło
    TVNCR MEMO TELETEXT CH*P/C

Panel numeryczny

R G Y B

Pilot działa ale na polsacie traci mi się głos, muszę to dostroić ale nie wiem jak bo nie mogę znaleźć instrukcji do pilota widmo.
    Proszę o pomoc.

1 14
  • #2 21 Gru 2011 09:52
    Marcinoik
    Poziom 20  

Witam kolege tez miałem taki problem bo dostałem tv z angli tez nie mogłem ustawic kanałów a jednak dało sie znam sie troche na tym mam takiego pilota kupiłem na rynku za 1zł i działa kazdy tv ustawie.

0
  • #3 21 Gru 2011 10:11
    egon42
    Poziom 37  

Jak by autor trzymał się regulaminu forum i podał model tv to można by mu podać czy jego zabawa z pilotem uniwersalnym jest czegoś warta czy nie, problem w tym że niektóre tv Philips aby wejść w strojenie potrzebują przyciśnięcia 2 klawiszy aby wygenerować odpowiedni kod a większość prostych pilotów tego kodu nie wygenerują i cała zabawa z pilotem jest nic nie warta. Proszę podać model tv to można coś podać albo doradzić jaki kupić pilot aby nie trzeba było się bawić w szukanie kodu.

0
  • #5 21 Gru 2011 10:28
    Slageroth
    Poziom 8  

Model: philips 28pt4454/00

@Marcinoik, to nie ten pilot ze zdjęcia.

0
  • #6 21 Gru 2011 10:31
    Marcinoik
    Poziom 20  

Tak ale ja ci dałem uniwersalnego pilocika spokojnie ustawisz kanały.

0
  • #7 21 Gru 2011 10:43
    kazikszach
    Poziom 33  

Oryginalny pilot do niego to RC 8207, może też być RC 8205, RC 7507.
    Do strojenia należy nacisnąć jednocześnie dwa klawisze oznaczone rombem.

0
  • #9 21 Gru 2011 10:50
    Slageroth
    Poziom 8  

Na moim pilocie nie mam rombów.

Nie szukam nowego pilota tylko pomocy w odnalezieniu modelu mojego obecnego "PR" a co za tym idzie instrukcji jego użytkowania.

0
  • #10 21 Gru 2011 10:52
    Marcinoik
    Poziom 20  

Ty chcesz do tego rc 8207 znalesc instrukcje?.

0
  • #11 21 Gru 2011 10:57
    Slageroth
    Poziom 8  

Marcinoik napisał:
    Ty chcesz do tego rc 8207 znalesc instrukcje?.

Po co mi instrukcja do pilota którego nie mam?

Pytam czy ktoś nie kolarzy pilota z oznaczeniem pr bo nigdzie nie mogę go znaleźć a później co zrobić żeby dostroić programy

0
  • #12 21 Gru 2011 10:59
    Marcinoik
    Poziom 20  

Szkoda ze fotki nie masz.

0
  • #14 21 Gru 2011 13:49
    kazikszach
    Poziom 33  

egon42 napisał:
    Jak by autor trzymał się regulaminu forum i podał model tv to można by mu podać czy jego zabawa z pilotem uniwersalnym jest czegoś warta czy nie, problem w tym że niektóre tv Philips aby wejść w strojenie potrzebują przyciśnięcia 2 klawiszy aby wygenerować odpowiedni kod a większość prostych pilotów tego kodu nie wygenerują i cała zabawa z pilotem jest nic nie warta. Proszę podać model tv to można coś podać albo doradzić jaki kupić pilot aby nie trzeba było się bawić w szukanie kodu.

Szkoda czasu na zabawy z tym twoim uniwersalnym, tylko te co podałem pozwolą wejść w MENU strojenia.

1
  • #15 21 Gru 2011 14:21
    Slageroth
    Poziom 8  

kazikszach napisał:
    egon42 napisał:

Szkoda czasu na zabawy z tym twoim uniwersalnym, tylko te co podałem pozwolą wejść w MENU strojenia.

Szkoda mi było czasu więc założyłem temat ma forum. Niestety nikt mi nie pomógł bo nikt nie odpowiadał na to o co pytałem.

Problem rozwiązałem sam odnajdując kod 193. Na jednym z klawiszy znalazłem wejście do menu wyszukiwania auto i manual. A dostroiłem guzikami na telewizorze.

Dziękuje za pomoc i uważne czytanie postów.

1