logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[C] Jak wyświetlić macierz w poziomie w języku C?

Wahuu 24 Gru 2011 13:28 2966 3
REKLAMA
  • #1 10298993
    Wahuu
    Poziom 9  
    Posty: 30
    Ocena: 6
    Witam.

    Wczytuję macierz, lecz jej elementy wyświetla mi w pionie.
    I moje pytanie czy da się wyświetlić elementy tablicy w sposób:
    np:
    4 5 6 7 8

    7 6 5 4 3


    Poniżej źródło oraz wynik mojego programu:
    Cytat:
    #include <stdio.h>
    #include <math.h>

    int main()
    {
    int tab[9][9],i,j,n,m;

    printf("Podaj liczbe wieszy n. i liczbe kolumn m.\n");
    printf("n= ");
    scanf("%d",&n);
    printf("m= ");
    scanf("%d",&m);
    printf("\n\n");

    for(i=0;i<n;i++)
    {
    for(j=0;j<m;j++)
    {scanf("%d",&tab[i][j]);

    }
    printf("\n"); // oddziela mi wiersze
    }

    getch();
    }


    [C] Jak wyświetlić macierz w poziomie w języku C?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 10299157
    beluosus
    Poziom 25  
    Posty: 362
    Pomógł: 123
    Ocena: 18
    Zacznę od tego, że wcale nie wyświetlasz elementów tablicy tylko je wpisujesz. Naciskasz enter więc to oczywiste, że przechodzi do nowego wiersza, możesz wstawiać spacje, bo scanf wczytuje do białego znaku.

    Podaj liczbe wieszy n. i liczbe kolumn m.
    n= 2
    m= 4
    
    
    1 2 3 4
    
    5 6 7 8
    

    Ale równie dobrze możesz wszystko wpisać w jednym wierszu:
    Podaj liczbe wieszy n. i liczbe kolumn m.
    n= 2
    m= 4
    
    
    1 2 3 4 5 6 7 8
    
    
  • #4 10299265
    Wahuu
    Poziom 9  
    Posty: 30
    Ocena: 6
    Ok, napisałem posta zanim pomyślałem :!:

    Dodałem wypisanie tablicy
    Kod: C#
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod


    Temat wyczerpany.
    Chociaż pewnie będę jeszcze pytał o coś związanego z tablicami, ale to już inny temat.
REKLAMA