Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Qoltec SilenLine 460w obroty wentylatora

27 Dec 2011 00:16 1342 4
  • Level 19  
    Witam

Padł mi w tym zasilaczu wentylator jest to model D12SM-12 czy mogę kupić inny na jego miejsce? Ciężko będzie dostać oryginał w sensownej cenie dlatego pytam może ktoś wymieniał podobny? Na all..... są podobne tylko mniejsze prądy i obroty ten ma koło 0,3A i do 1600obrotòw układ regulacji może źle pracować.

Dzięki za info.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 25  
    Możesz wymieniać na jaki tylko chcesz. Najlepiej kup takiej samej wielkości bo nie będzie problemu z mocowaniem.
    A jeśli dasz radę upchnąć większy to zyskasz na skuteczności chłodzenia i ciszy.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    No właśnie a jeśli po włączeniu zasilacza będzie tylko drgnięcie łopatek wentylatora to już będziesz wiedział do kogo lecieć z awanturą :wink:
    Upchnąć tam coś wiekszego od 12cm - marnie widzę...
  • Level 19  
    Witam

To dość nietypowy wentylator start od 3,6V a CFM ma około 70,5 więc sporo, regulator obrotów to chyba jakiś komparator na wzmacniaczu operacyjnym i współpraca z nietypowym wentylatorem może być zła już lepszym rozwiązaniem byłoby podpiąć zasilacz pod szynę 12V na wyjściu pomijając regulator.

Xeo
  • Level 19  
    Witam
    Kupiłem wentylator firmy sunon o podobnych parametrach przepływu, obrotòw oraz poziomu hałasu fakt był 3 przewodowy podłączyłem tylko zasilanie do płytki regulgacji. Obciążając zasilacz sprawdzałem czy regulacja działała poprawnie i o dziwo wspòłpracuje bez problemu.

Pzdr.Xeo