Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 3GS - Karta SIM wł. do tel. iPhone nie jest obsługiwana

spokoszeroko 27 Dec 2011 16:34 12532 18
 • #1
  spokoszeroko
  Level 19  
  Cześć, czytałem dużo zanim postanowiłem napisać i zawracać Wam głowy, chodzi o to, że telefon jest z Włoch, siostra dzwoniła do przedstawiciela włoskiego, od którego ma ten telefon, ten oznajmił, że telefon nie ma SIM-Locka. Ok, na Orange, Heyah, T-Mobile i na oryginalnej karcie operatora włoskiego telefon działa normalnie natomiast żadna karta Plusa a były ze 3 w telefonie nie chcą działać. Nie mam pojęcia jak jej pomóc a póki jest w Polsce chce używać Plusa. Przepraszam, jeśli opiekun forum wyrzuci temat bo już taki jest, zrozumiem ale nie wiem po co go mam odblokowywać jak to radzą tu na forum skoro tylko Plus nie działa.
 • Helpful post
  #2
  franelo
  Level 10  
  Najlepiej przez iTunes wgraj oprogramowanie na nowo i sprawdź, czy nadal jest to samo.
 • #3
  spokoszeroko
  Level 19  
  Jak wgram nowe oprogramowanie to mnie zabije jeśli zginą jej jakieś dane. Najwyżej jej powiem niech to zgra. Albo zaraz popatrzę czy iTunes ma opcję zgrania wszystkiego.
 • Helpful post
  #4
  franelo
  Level 10  
  ma opcję backupu danych
 • #5
  spokoszeroko
  Level 19  
  Dobra, wezmę dzisiaj od niej jeszcze ten telefon i spróbuję coś zrobić, póki co dzięki.
 • Helpful post
  #6
  staś pytalski
  Level 39  
  A ta karta z plusa to ile ma lat ? Spróbuj jeszcze na innej karcie plusa.
 • Helpful post
  #7
  ebry
  Level 30  
  Wejdź w ustawienia i zrób reset ustawień sieci.
 • #8
  spokoszeroko
  Level 19  
  Karta ma kilka miesięcy. Reset ustawień sieci nic dał. Co za lipa.
 • Helpful post
  #9
  ebry
  Level 30  
  Podaj jaką masz wersję oprogramowania systemu i wersję oprogramowania modemu. Co się dzieję po włożeniu karty do iphona?
 • #10
  spokoszeroko
  Level 19  
  Wersja oprogramowania 4.3.5 a modemu 05.16.02 Po włożeniu każdej karty telefon ma zasięg i można dzwonić, no przepraszam nie każdej bo właśnie Plusa nie działa i telefon prosi o podpięcie do iTunes, robię to ale w iTunes pisze to co w temacie.

  Siostra ma dużo notatek, wiadomości z potrzebnymi danymi i nie chcę póki nie trzeba ruszać oprogramowania, zrobiłbym aktualizację bo jest dostępna ale nie wiem czy to urządzenie jest na tyle mądre, że zachowa dane...
 • Helpful post
  #11
  ebry
  Level 30  
  Z 4.3.5 to nie jest to 3G a 3GS. Jeżeli modem 5.16.02 i możesz dzwonić z różnych kart to oznacz to, że masz fabrycznie zdjętego simlocka. Sugeruję podpięcie go do iTunes i zrobienie manualnie backup, wgranie najnowszego FW i ponowne wgranie backupu.
 • #12
  spokoszeroko
  Level 19  
  Nie wiem, albo jest to za proste albo zakręcone bo nie pojmuję jak zrobić całkowity backup. Czytam po google i forach ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Normalnie do mnie łopatą trzeba. Albo mi proszę powiedzcie albo olejcie.
 • #13
  ebry
  Level 30  
  Podłącz go do iTunes, kliknij prawym na nazwę swojego iPhona po lewej stronie w iTunes. Tam jest opcja zrobienia kopii.
 • #14
  spokoszeroko
  Level 19  
  Chyba to zastawiamy bo nie mam nerwów już!!! Jest tak samo na nowym oprogramowaniu! Jaką kartę prócz Plusa włożę do tego iPhone to chce połączenia jednorazowego z iTunes by aktywować i potem działa. Plus jak nie działał tak nie działa i komunikat w iTunes ten co w temacie... Powiedzcie mi jak tu się nie frustrować???


  Kupiła kartę Orange, telefon poprosił o aktywację poprzez iTunes, działa od ręki!!! A Plus k... nie! Szkoda bo chciała uniknąć wysyłania nowego nr'u wszystkim znajomym bo Plusa już znali... lecz cóż zrobić...
 • #15
  ebry
  Level 30  
  Jestem obecnie w pl i mam w 3GS kartę plusa i drugą w iPhonie 4 (ciętą bo nie mogłem nigdzie kupić microsim w plusie) i obie działają bez problemu. Być może masz jakąś wadliwą kartę?
 • Helpful post
  #16
  Zegarion
  Level 17  
  A ja bym na twoim miejscu zrobił JB z 5.0.1 (myślę że taką masz w tej chwili ver softu) Redsn0w 0.9.10b3 idzie już unthetred (czyli startuje bez kompa) i będziesz miał aktywna kartę, plusa też. Proces aktywacji jest w tym momencie zhackowany, przy okazji nie tracisz nic z telefonu , a dostajesz możliwość instalacji innego softu jak od Appla ;).

  Moim zdaniem nie przechodzi aktywacji przez iTunsa bo w Plusie nie ma produktów tej firmy i może tak mają ale zrób jak wyżej bo karty tej sieci działają na 100%.
 • #17
  spokoszeroko
  Level 19  
  Witam, wybaczcie, że dopiero teraz piszę ale siostra już dawno wyjechała i nie mam styczności z jej iPhone'm. Następne podejście do jej telefonu będzie pewnie w nadchodzące święta więc dam znać czy ten Plus będzie działał po Waszych radach.

  Mam natomiast drugiego gdzie ciągle chce aktywacji i połączenia z iTunes i robię co każe, po czym program informuje, że "w telefonie, który próbujesz aktywować nie ma karty sim", wątpię by była to usterka mechaniczna, wewnątrz wygląda bez wad ten telefon. Karty próbowałem różne, dociskałem też ręcznie złączę SIM na odchylonym LCD. Czy ktoś miał z tym do czynienia? Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #18
  nokiafun
  Level 16  
  Soft 5.0.1 w 3gs-ach psuje czasami sim, zrób jailbreak i aktywację albo poczekaj na update.
 • #19
  spokoszeroko
  Level 19  
  Znajomy zabrał już iPhone, z jego relacji wiem, że nikt mu problemu nie pomógł rozwiązać, dziękuję za zainteresowanie.