Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3GS - Karta SIM wł. do tel. iPhone nie jest obsługiwana

spokoszeroko 27 Gru 2011 16:34 12211 18
  • #1 27 Gru 2011 16:34
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Cześć, czytałem dużo zanim postanowiłem napisać i zawracać Wam głowy, chodzi o to, że telefon jest z Włoch, siostra dzwoniła do przedstawiciela włoskiego, od którego ma ten telefon, ten oznajmił, że telefon nie ma SIM-Locka. Ok, na Orange, Heyah, T-Mobile i na oryginalnej karcie operatora włoskiego telefon działa normalnie natomiast żadna karta Plusa a były ze 3 w telefonie nie chcą działać. Nie mam pojęcia jak jej pomóc a póki jest w Polsce chce używać Plusa. Przepraszam, jeśli opiekun forum wyrzuci temat bo już taki jest, zrozumiem ale nie wiem po co go mam odblokowywać jak to radzą tu na forum skoro tylko Plus nie działa.

0 18
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2011 16:41
    franelo
    Poziom 9  

Najlepiej przez iTunes wgraj oprogramowanie na nowo i sprawdź, czy nadal jest to samo.

0
  • #3 27 Gru 2011 16:44
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Jak wgram nowe oprogramowanie to mnie zabije jeśli zginą jej jakieś dane. Najwyżej jej powiem niech to zgra. Albo zaraz popatrzę czy iTunes ma opcję zgrania wszystkiego.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Gru 2011 18:12
    franelo
    Poziom 9  

ma opcję backupu danych

0
  • #5 28 Gru 2011 09:41
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Dobra, wezmę dzisiaj od niej jeszcze ten telefon i spróbuję coś zrobić, póki co dzięki.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Gru 2011 12:32
    staś pytalski
    Poziom 30  

A ta karta z plusa to ile ma lat ? Spróbuj jeszcze na innej karcie plusa.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Gru 2011 14:17
    ebry
    Poziom 30  

Wejdź w ustawienia i zrób reset ustawień sieci.

0
  • #8 28 Gru 2011 19:19
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Karta ma kilka miesięcy. Reset ustawień sieci nic dał. Co za lipa.

0
  • Pomocny post
    #9 28 Gru 2011 20:12
    ebry
    Poziom 30  

Podaj jaką masz wersję oprogramowania systemu i wersję oprogramowania modemu. Co się dzieję po włożeniu karty do iphona?

0
  • #10 29 Gru 2011 09:41
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Wersja oprogramowania 4.3.5 a modemu 05.16.02 Po włożeniu każdej karty telefon ma zasięg i można dzwonić, no przepraszam nie każdej bo właśnie Plusa nie działa i telefon prosi o podpięcie do iTunes, robię to ale w iTunes pisze to co w temacie.

Siostra ma dużo notatek, wiadomości z potrzebnymi danymi i nie chcę póki nie trzeba ruszać oprogramowania, zrobiłbym aktualizację bo jest dostępna ale nie wiem czy to urządzenie jest na tyle mądre, że zachowa dane...

0
  • Pomocny post
    #11 29 Gru 2011 10:42
    ebry
    Poziom 30  

Z 4.3.5 to nie jest to 3G a 3GS. Jeżeli modem 5.16.02 i możesz dzwonić z różnych kart to oznacz to, że masz fabrycznie zdjętego simlocka. Sugeruję podpięcie go do iTunes i zrobienie manualnie backup, wgranie najnowszego FW i ponowne wgranie backupu.

0
  • #12 29 Gru 2011 11:13
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Nie wiem, albo jest to za proste albo zakręcone bo nie pojmuję jak zrobić całkowity backup. Czytam po google i forach ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Normalnie do mnie łopatą trzeba. Albo mi proszę powiedzcie albo olejcie.

0
  • #13 29 Gru 2011 11:25
    ebry
    Poziom 30  

Podłącz go do iTunes, kliknij prawym na nazwę swojego iPhona po lewej stronie w iTunes. Tam jest opcja zrobienia kopii.

0
  • #14 29 Gru 2011 13:23
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Chyba to zastawiamy bo nie mam nerwów już!!! Jest tak samo na nowym oprogramowaniu! Jaką kartę prócz Plusa włożę do tego iPhone to chce połączenia jednorazowego z iTunes by aktywować i potem działa. Plus jak nie działał tak nie działa i komunikat w iTunes ten co w temacie... Powiedzcie mi jak tu się nie frustrować???

Kupiła kartę Orange, telefon poprosił o aktywację poprzez iTunes, działa od ręki!!! A Plus k... nie! Szkoda bo chciała uniknąć wysyłania nowego nr'u wszystkim znajomym bo Plusa już znali... lecz cóż zrobić...

0
  • #15 29 Gru 2011 23:00
    ebry
    Poziom 30  

Jestem obecnie w pl i mam w 3GS kartę plusa i drugą w iPhonie 4 (ciętą bo nie mogłem nigdzie kupić microsim w plusie) i obie działają bez problemu. Być może masz jakąś wadliwą kartę?

0
  • Pomocny post
    #16 30 Gru 2011 06:39
    Zegarion
    Poziom 17  

A ja bym na twoim miejscu zrobił JB z 5.0.1 (myślę że taką masz w tej chwili ver softu) Redsn0w 0.9.10b3 idzie już unthetred (czyli startuje bez kompa) i będziesz miał aktywna kartę, plusa też. Proces aktywacji jest w tym momencie zhackowany, przy okazji nie tracisz nic z telefonu , a dostajesz możliwość instalacji innego softu jak od Appla ;).

Moim zdaniem nie przechodzi aktywacji przez iTunsa bo w Plusie nie ma produktów tej firmy i może tak mają ale zrób jak wyżej bo karty tej sieci działają na 100%.

0
  • #17 01 Lut 2012 18:12
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Witam, wybaczcie, że dopiero teraz piszę ale siostra już dawno wyjechała i nie mam styczności z jej iPhone'm. Następne podejście do jej telefonu będzie pewnie w nadchodzące święta więc dam znać czy ten Plus będzie działał po Waszych radach.

Mam natomiast drugiego gdzie ciągle chce aktywacji i połączenia z iTunes i robię co każe, po czym program informuje, że "w telefonie, który próbujesz aktywować nie ma karty sim", wątpię by była to usterka mechaniczna, wewnątrz wygląda bez wad ten telefon. Karty próbowałem różne, dociskałem też ręcznie złączę SIM na odchylonym LCD. Czy ktoś miał z tym do czynienia? Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #18 02 Lut 2012 18:17
    nokiafun
    Poziom 16  

Soft 5.0.1 w 3gs-ach psuje czasami sim, zrób jailbreak i aktywację albo poczekaj na update.

0
  • #19 22 Maj 2012 12:30
    spokoszeroko
    Poziom 19  

Znajomy zabrał już iPhone, z jego relacji wiem, że nikt mu problemu nie pomógł rozwiązać, dziękuję za zainteresowanie.

0