Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniwieża: w trybie AUX działa tylko jeden głośnik

_Adamo_ 27 Gru 2011 20:08 1511 2
  • #1 27 Gru 2011 20:08
    _Adamo_
    Poziom 10  

Witam,

napotykam problem, gdy podłączam mój komputer do miniwieży, która ma służyć jako zestaw głośnikowy. Kiedy łączę oba urządzenia i ustawiam oczywiście wieżę w tryb AUX, to.. działa tylko jeden głośnik.

Gdy włączam w wieży radio lub CD, wszystko jest w porządku - działają oba głośniki.

Gdy podłączam do kompa bezpośrednio np. słuchawki - też jest OK, działają obie strony.

Problem jest więc gdzieś na linii komputer - wieża.

Wiecie, co to może być i jak zlikwidować ten problem?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Adam

PS Mam nadzieję, że dobrze wybrałem dział do wpisania pytania. Jeśli się pomyliłem, to przepraszam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2011 20:25
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Dobrze, że wiemy jaki masz sprzęt i czym podłączyłeś.

0
  • #3 27 Gru 2011 21:12
    _Adamo_
    Poziom 10  

Może się zdziwisz, ale.. zaraz za tym Twoim pytaniem poszło rozwiązanie problemu. ;)

Zacząłem sobie przypominać, jak to jest dokładniej podłączone i.. sprawdziłem jedną rzecz, która wcześniej nie przyszła mi do głowy. Mianowicie, czy przypadkiem minijack nie wymknął się z przedłużacza. I okazało się, że trochę wyszedł.. Małe "eureka", dociśnięcie wtyczki i jest ok. :)

Bo to jest podłączone kablem, gdzie z jednej strony są dwa cinche (wieża), a z drugiej minijack - tyle, że tutaj jest jeszcze przedłużacz do jacków, bo pierwotnego kabla było za mało.

Tak że, choć nie byłeś świadom, jak możesz pomóc - to dzięki. :)

I sorry za brak szczegółów w pierwszym poście, ale jak widać - niespodziewanie dało radę i bez nich. ;)

Pozdrawiam raz jeszcze

0