Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ktoś przechwytuje moje smsy

111krzychol 02 Sty 2012 14:31 17319 29
  • #1 02 Sty 2012 14:31
    111krzychol
    Poziom 7  

Witam. Opiszę mój problem bo jest naprawdę dziwny. Ktoś przechwytuje moje smsy, i osób które do mnie piszą, i co najgorsze to wykorzystuje te informacje i podszywając się np. pod moją siostrę, matkę czy ojca pisze do mojej aktualnej dziewczyny i jej rodziców jakieś dziwne smsy. m.in. że jej nie lubią, albo gratulacje za zdany egzamin, i takie różne. Z poprzednią dziewczyną też tak było i nasz związek się przez to rozpadł, nie wytrzymała.
    Gróźb karalnych żadnych nie było i to powstrzymuje policję żeby zająć się tą sprawą, bo to kosztowne itd.
    Smsy wysyłane są z różnych numerów, różnych sieci i z różną częstotliwością.
    Próbowałem już wielu rzeczy:
    - zmiana numeru,
    - zmiana sieci komórkowej
    - zmiana aparatów telefonicznych na stare modele NOKI np żeby nie było możliwości wgrania programów szpiegujących
    Wszystko na nic.

Czy znacie jakieś sposoby, programy dzięki którym ta OSOBA może takie rzeczy robić?
    Czy jest jakaś możliwość namierzenia tej osoby na własną rękę?
    Czy są jakieś urządzenia szpiegujące które są wstanie przechwycić smsy wysyłane z telefonu?

Będę wdzięczy za jakąkolwiek pomoc, prawną także, jeśli wiecie do kogo można by się zgłosić to też będę wdzięczny.

Pozdrawiam :|

1 29
  • #2 02 Sty 2012 14:42
    wojtek0995
    Poziom 27  

Może jakiś Twój kumpel robi sobie jaja? Dziwne, że po zmianie numeru oraz telefonu nadal takie rzeczy się dzieją.

1
  • #4 02 Sty 2012 15:06
    GliwiceMarek
    Poziom 8  

Pomyśl komu nadepnołeś na odcisk i wtedy będzie ci łatwiej rozwiazać ten problem. My tu na forum raczej ci nie pomożemy.

2
  • #5 02 Sty 2012 15:18
    AC230V
    Poziom 20  

Zmień telefon i numer jeszcze raz, i po prostu zawsze noś telefon przy sobie,a nikt Ci nic nie zainstaluje i nie przechwyci.

0
  • #7 02 Sty 2012 17:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Sty 2012 22:12
    Pocieszny
    Poziom 38  

111krzychol napisał:
    Czy są jakieś urządzenia szpiegujące które są wstanie przechwycić smsy wysyłane z telefonu?

Są takie urządzenia, mają je służby specjalne i kosztują masakryczne pieniądze.

0
  • #9 03 Sty 2012 23:01
    111krzychol
    Poziom 7  

Raczej nikomu na odcisk nie nadepnąłem, i chyba nikomu normalnemu nie chciało by się robić komuś żartów ponad 2 lata, zmiana numeru i telefonów też nic nie dała, a nikt z moich znajomych raczej nie ma możliwości finansowych na zakup wspomnianych urządzeń CIA i CBA.
    Pozostaje tylko jedno rozwiązanie, albo ja albo ktoś z mojego domu ma schizofrenie. Bo nawet w sylwka moja laska dostała smsa z którego oczywiście wynikało że moja mama jej nie lubi itp i co dziwne osoba ta też wiedziała, że rodzice wychodzą na inna imprezę.
    No to jest chore.
    Byłem też w sieci i pytałem czy pracownicy mają możliwość wglądu w smsy wysyłane z danego nr i powiedzieli że nie.
    Brak mi już nerwów

0
  • #10 03 Sty 2012 23:11
    Pocieszny
    Poziom 38  

A może Twoja dziewczyna ma pod taką nazwą zapisany inny numer? Odpisz nadawcy z jej telefonu i zobacz czy dojdzie sms.

Jest jeszcze jedna możliwość - bramka internetowa. Są serwery, z których możesz wysyłać smsy z dowolnym tekstem w polu nadawcy(może być jakiś numer). Ale to i tak wymaga autoryzacji kodem z smsa wysłanego na ten numer (żeby ktoś się nie podszywał).

0
  • #11 03 Sty 2012 23:11
    excray
    Poziom 39  

Oprócz zmiany numeru zmień sieć.

2
  • #12 03 Sty 2012 23:34
    gacu007
    Poziom 15  

Ciekawa sprawa.Dobrze zenobeusz mówi może ktoś Ci dla żartów zmienił nazwę w spisie tel.
    Np.Dzwonisz do Heńka a nr jest do dziewczyny.Dzwonisz do dziewczyny a nr jest do Heńka.
    Mi kiedyś tak kolega zrobił.Zmienił nazwę kontaktów.Pisałem smsa do niego a szedł do dziewczyny i na odwrót.I tym sposobem wiedziała gdzie ide co robie itp.
    Sprawdź zgodność numerów z nazwami.

1
  • #13 03 Sty 2012 23:59
    hans512
    Poziom 14  

Przechwytywanie smsow jest mozliwe w przypadku sklonowania karty sim.
    Druga mozliwosc to (ale dosc malo prawdopodobna) iz ktos w okolicy postawil sobie prywatnego BTS'a (jest to mozliwe dzieki oprogramowaniu OpenBTS) i przechwytuje ruch do analizy...
    Szyfrowanie sieci GSM (A51) tez jest juz technicznie zlamane (ludzie z thc.org).

Trzecia opcja (na cos takiego pozwalalo kiedys Orange w Polsce) to np czytanie wyslanych sms'ow poprzez strone internetowa operatora gdzie sa zapisywane. Byc moze ktos zna twoje haslo na profil twojego operatora i moze sobie czytac twoje smsy do woli. To najprostsze wytlumaczenie.

Chociaz nic nie tlumaczy tego po zmianie telefonu i numeru.

0
  • #14 04 Sty 2012 11:47
    111krzychol
    Poziom 7  

Dzięki hans512 poszukałem troche w necie o tym OPENBTS, mogło by to być to ale to zajęło by komuś dużo czasu, a po zmianie nr i operatora znów musiał by dużo czasu łamać zabezpieczenia drugiej sieci. Znalazłem taki artykuł
    http://www.wykop.pl/ramka/278265/zlamanie-zab...ieci-gsm-jest-prostsze-niz-ktokolwiek-myslal/
    Ale raczej nikt zmojego otoczenia domowego i sąsiedzkiego nie ma aż tak dużego pojęcia o komputerach i elektronice żeby takie coś stworzyć a po za tym najbliżsi sąsiedzi to jakieś 400m a taka sieć też ma chyba jakieś ograniczenia.

P.S. i taki inny epizod, moja siostra dla jaj wysłała mi smsa że wygrała w totka, no to wieczorem przyszedł sms do mnie z kolejnego nieznanego numeru żebym pogratulował siostrze wygranej.. Oczywiście gdy oddzwaniałem nr nie odbierał a potem był poza zasięgiem.

0
  • #15 04 Sty 2012 11:53
    staś pytalski
    Poziom 30  

Z czystej ciekawości, to ile numerów nieznanych do Ciebie pisze ?

0
  • #16 04 Sty 2012 12:04
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 04 Sty 2012 17:03
    111krzychol
    Poziom 7  

No kilkanaście albo już kilkadziesią będzie, co rusz jest inny. To nie sprawka mojej dziewczyny bo znam ją rok, a smsy już przychodzą z dwa lata i do poprzedniej też przychodziły.
    Operator ma wgląd ale poco komu z sieci taka zabawa i analiza wszystkich zdarzeń tak że każdy sms do czegoś się odnosi. Może i ktoś w takie coś się bawi ale nie 2 lata. Spróbuje jeszcze napisać do laski że znalazłem w necie program który używa policja do namierzania numerów telefonu, może się ta osoba przestraszy.
    Będę pisać o efektach

0
  • #18 05 Sty 2012 10:04
    margi85
    Poziom 16  

Trochę dziwne jest to co piszesz.
    Zakładam że nie ukrywasz swojego związku z dziewczyną, ani swojego numeru telefonu. A żeby wiedzieć dużo o innych nie trzeba być geniuszem. Myślę że rozmawiasz o różnych sprawach z kolegami, więc mogą o tobie wiedzieć różne rzeczy.
    Chyba że w smsach piszesz o takich tajnych sprawach, o których nie mówisz, i nie ma innej możliwości żeby to wiedzieć.
    A teraz większość ludzi pisze na fejsbuku czy nk różne głupoty. "Zdałam egzamin!", czy takie tam.

111krzychol napisał:
    Bo nawet w sylwka moja laska dostała smsa z którego oczywiście wynikało że moja mama jej nie lubi itp i co dziwne osoba ta też wiedziała, że rodzice wychodzą na inna imprezę.

Sam wiedziałem co mój kumpel będzie robił na sylwestra, i to nie musiałem włamywać się mu na konto tel, czy na nk albo fb. gadaliśmy o sylwestrze i wymieniliśmy się planami.

Moim zdaniem ktoś z twoich (bliższych?) znajomych, po prostu wykorzystuje to co wie od ciebie (reszty waszej grupy) do dręczenia.
    Zwłaszcza że ta osoba wykorzystuje do tego celu numery z różnych sieci, i pewnie nie dzwoni, bo to mogło by ją wydać.
    Gdyby ktoś wykorzystywał do tego jakiś "lepszy" sprzęt, to z pewnością nie zmieniał by często numeru.

0
  • #19 05 Sty 2012 10:20
    elliott
    Poziom 21  

Kup sobie drugi tel nie mów o nim NIKOMU i próbuj dzwonić ale tylko dzwonić dajmy na to do twojej dziewczyny i tylko do niej. Albo pisz sam do siebie pikantne smsy i zobaczysz czy ktoś to "przechwyci'" i będzie pisał na ten drugi nr którego NIKT nie zna prócz ciebie !!

Dodano po 3 [minuty]:

A no i nie zrób tego teraz bo ktoś może cie szpiegować i widzieć co piszesz na tym forum :/ najlepiej zaczekaj parę miesięcy aż sobie zapomni o tym poscie i wtedy tak zrób. :D

0
  • #20 05 Sty 2012 10:49
    saratech
    Poziom 21  

A ja uważam, że to o czym pisze autor tematu to totalna bzdura. Cudów nie ma. Poszukaj kolego w swoim najbliższym otoczeniu, kto robi Ci numery wtedy, kiedy nie masz telefonu przy sobie. Może to przykre co powiem ale pisząc najbliższe otoczenie mam na myśli kogoś z kim mieszkasz.

0
  • #22 05 Sty 2012 11:12
    Tommy82
    Poziom 39  

Czy znacie jakieś sposoby, programy dzięki którym ta OSOBA może takie rzeczy robić?

TAK

Czy jest jakaś możliwość namierzenia tej osoby na własną rękę?

NIE tak hop siup, problem jest nietrywialny.

TAK

Są takie urządzenia, mają je służby specjalne i kosztują masakryczne pieniądze.

NIE

0
  • #24 05 Sty 2012 11:27
    saratech
    Poziom 21  

tino2003 napisał:

TAK

1. Zasunąć koledze kartę na chwilę
    2. Sklonować ją na czytniku
    3. Ewentualnie poprosić kolegę z ABW aby się tym zajął po cichu.

Przecież to totalne bzdury. Takie, rzeczy są możliwe ale w szczególnych przypadkach a nie po to aby komuś głupie numery robić!

0
  • #26 05 Sty 2012 11:46
    Tommy82
    Poziom 39  

Był w necie opis urządzenia do przechwytywania smsów zrobiony z routera i dwóch modułów GSM podłączonych do rs`a. Soft był napisany w asm. Udawało to BTSa. Z SMSami sobie radziło. Komunikacja z urządzeniem bodajże po wifi wiec można było się z nim zdalnie komunikować. Generalnie od technicznej strony wyglądało to dość prosto. No ale tu najbardziej skomplikowany był soft. Projekt był całkiem fajnie opisany i na tyle szczegółowo ze raczej nikt by się nie starał na tyle żeby zrobić fake`a tym bardziej ze pojawił się ktoś kto to chciał kupić i opis zniknął tak szybko jak się pojawił.

0
  • #27 05 Sty 2012 12:00
    Pufan
    Poziom 20  

A mnie się wydaje że kol 111krzychol podstępem chciałby uzyskać informację jak takie cudo uruchomić gdyż jest jemu potrzebne do niecnych celów. Nie chcę tutaj nikogo oskarżać czy też obrazić ale takie rzeczy to jak "kręgi w zbożu robione przez kosmitów".

-1
  • #28 05 Sty 2012 13:09
    saratech
    Poziom 21  

Pufan napisał:
    A mnie się wydaje że kol 111krzychol podstępem chciałby uzyskać informację jak takie cudo uruchomić gdyż jest jemu potrzebne do niecnych celów. Nie chcę tutaj nikogo oskarżać czy też obrazić ale takie rzeczy to jak "kręgi w zbożu robione przez kosmitów".

Też możliwe no ale nie będziemy tu kolegi oskarżać nie mając dowodów na Jego niecne cele :-)

0
  • #29 05 Sty 2012 13:24
    Christophorus
    Poziom 41  

Do przechwytywania cudzych smsów jest pewien program. Tyle, że trzeba go zainstalować na telefonie "ofiary", i program ten automatycznie wysyła kopie wszystkich lub określonych smsów na określony numer innego telefonu. Jest jedno ale, ten program instaluje się na telefonach z Symbianem, więc nie na wszystkich telefonach działa. Poza tym ktoś musiałby na chwilę mieć twój telefon aby w nim zainstalować ten program. Program trudny jest do wykrycia w telefonie bo nie posiada menu, ikonki, itp. Konfiguruje się do smsem z telefonu napastnika. Łatwo się też zorientować, że coś jest nie tak, bo za kopię wysłanego smsa płacie "ofiara", bo ktoś musi zapłacić za jego wysłanie. Wówczas śledząc można się zorientować, że coś jest nie tak po zawyżonych rachunkach lub dużej ilości wysłanych smsów. Zresztą wystarczy sprawdzić na pewnym portalu aukcyjnym, gdzie można kupić telefony komórkowe, do "wykrywania" zdrady współmałżonka, itp. Więc pewnie jest to możliwe. Jest jedno ale taki telefon z aukcji kosztuje kilka tys. złotych. Więc musiałbyś bardzo komuś zajść za skórę, aby zainwestował w taki telefon. Nie wykluczone, że są inne programy tego typu.

Od czerwca ubiegłego roku ścigany z urzędu jest tzw. stalking, więc najlepiej zarchiwizuj z dziewczyną otrzymywane "fałszywe" smsy i złóż zawiadomienie na policji. Jak nie będą chcieli przyjąć napisz pisemne zawiadomienie do miejscowej prokuratury i sprawa ruszy. Instytucje te mają możliwości uzyskania bilingów i być może namierzą dowcipnisia.

Jak już wcześniej napisano, wraz z dziewczyną zmieńcie numery telefonów oraz telefony i nikomu ich nie udostępniajcie.

0