Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kocioł dedietrich mca 35 ustawienia

dar11111 02 Sty 2012 15:39 2231 2
 • #1 02 Sty 2012 15:39
  dar11111
  Poziom 8  

  Witam wszystkich
  Mój problem związany jest z ustawieniem kotła mca 35 dedietricha w układzie co.
  Instalacja połączona jest z zasobnikiem cwu i zasobnikiem buforowym co. Ogrzewanie podłogowe i kaloryfery to dwa niezależne obiegi z dwoma pompami sterowanymi przez dwa sterowniki podające sygnał do zał/wył pomp. W zasobnik buforowy wpięty jest czujnik temperatury który ma sterować pracą kotła w tym trybie (analogicznie jak przy cwu) po włączeniu pompy zabierają ciepło z zasobnika, czujnik włącza kocioł i utrzymuje jego pracę do uzyskania zadanego poziomu temperatury. Układ ze strony 43 instrukcji instalatora.
  W teorii i na schemacie jest to proste, jednak w praktyce wygląda to tak, że na kotle ustawiam w trybie auto poziom temperatury w pokoju, który kocioł przelicza na właściwą temperaturę (przykładowo zadaję 20 stopni a kocioł ustala, że ma pracować na poziomie 43 stopni i po osiągnięciu takiej temperatury przez czujnik w zasobniku wyłączy kocioł). Równocześnie kocioł ustala temperaturę palnika właśnie na poziomie tych 43 stopni i takie ciepło kieruje do zasobnika, który przez to, nawet po wyłączeniu pomp, nigdy takiej temperatury nie może osiągnąć i nie wyłącza kotła.
  Czy jest jakiś sposób na takie ustawienie kotła aby w momencie kiedy ciepło nie jest odbierane z zasobnika wyłączyć kocioł, np. poprzez zadanie wyżej temperatury zasilania z kotła albo skalibrowanie czujnika i "oszukanie" w ten sposób sterownika kotła.
  Pytam bo układ jak na razie nie działa a instalator nie do końca wie co z tym zrobić. Serwisant kotła też nie.

  pozdrawiam

  0 2
 • #2 03 Sty 2012 00:05
  COOLka5
  Poziom 18  

  Spróbuj podnieść minimalną temperaturę kotła patrz w instrukcji na tabelę na stronie 84 oraz co najważniejsze to zmiana ustawień według tabelki ze strony 44 czyli dopasowanie kotła do twojego układu instalacji.

  1
 • #3 03 Sty 2012 20:27
  zybie
  Poziom 30  

  Gdzie masz podpiętą pompę kotła

  0