Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Pamięci Nie działa w telefonie

03 Sty 2012 21:37 15367 9
  • Poziom 8  
    Witam, ma kartę pamięci 4gb micro sd i po podłączeniu przez czytnik SD do kompa działa jak należy.. a jak ją podłącze do telefonu to nie działa..
    sprawdzałem na kilku telefonach i nie działa ( SE x8, LG Kp500, Nokia 500) na żadnym z tych telefonów nie działa.. a dodam jeszcze że w Lg Kp500 i w SE X8 działała wcześniej bez zarzutów.. Bo w SE x8 Miałem ją przez 2 miesiące a potem zmieniłem na 8 gb.. A co do LG to wkładałem ja tam od czasu do czasu i działała.. Powiedzcie mi co mogę zrobić by działała? tak jak wcześniej?
    Formatowałem ją do domyślnych wartości i też nie działa w telefonach tylko..
  • Poziom 14  
    Witam
    Karta micro SD 4gb to najprawdopodobniej SDHC, proszę zobaczyć w instrukcji telefonu czy obsługuje takie karty, powinno pisać, ostatnio miałem podobnie z kartą do aparatu 4GB , nie każdy aparat ją czytał.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    @up
    Wszystkie telefony, które są podane w 1. poście obsługują karty SDHC, więc nie w tym problem

@mariusz
    Podaj nazwę producenta tej karty. Spróbuj sformatować tą kartę na komputerze.
  • Poziom 8  
    Ale przeczytajcie ze zrozumieniem, że wcześniej działała!
  • Poziom 17  
    Jaka firma karty? Gdzie ta karta lezala? Zrob format tej karty przez program sdformatter i daj znac jak Ci poszlo.
  • Poziom 9  
    Witam, mam podobny problem: przez kilka tygodni karta MicroSDHC 8GB działała w Samsung Galaxy Ace. Potem zniknęła. Gdy podłączyłem do komputera, jest OK. Gdy do telefonu włożyłem starą kartę 2GB, też działa. Włączałem i wyłączałem kilka razy telefon, bez zmian. Formaowałem kartę SDFormaterem i też bez zmian. Czy mogę prosić o pomoc? Co zrobić?
  • Poziom 8  
    A próbowałeś użyć jej w innym urządzeniu? A i Spróbuj tak jak ja, sformatuj zmień system plików, potem znowu sformatuj i potem powróć do pierwotnego systemu plików. I znów sformatuj. Wiem, może to trochę zagmatwane, ale u mnie podziałało.
  • Poziom 9  
    Próbuję ją sformatować w komputerze i wyrzuca komunika, że jest chroniona przed zapisem, mimo, że ma wyłączoną mechaniczną blokadę.
  • Poziom 8  
    Też mam jazdę z jedną kartą. Jest, nie ma itp. Problem ze stykami. W jednym urządzeniu jest widoczna w innym nie, ale w tym samym inne karty są widziane. Sprawdź podkładając kawałek kartki złożony na dwa lub cztery aby docisnąć kartę.
  • Poziom 38  
    Jeżeli jest widziana w komputerze, ale nie da się sformatować, to raczej musisz się z nią pożegnać.