Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aero2 - najlepsze rozwiązania

24 Sty 2012 06:42 5220 10
 • Poziom 26  
  Jako alternatywa dostępu do sieci polecam wszem i wobec...
  Przetestowana przeze mnie konfiguracja, czyli tanio i dobrze :D to :
  - karta SIM Aero2
  - modem Huawei E353u-2
  - router TL-3420N, oprogramowanie wymienione na "Gargulca"

  Wszystko działa perfekcyjnie, łącze stabilne 24h/d
  Jak za darmochę naprawdę rewelacja

  Testowałem usługi VOIP z różnym skutkiem - telefon Nokia E52 nie loguje się w ogóle, telefon internetowy Gigaset działa czasem bez zarzutu, czasem niestety tylko w jedną stronę, bramki Linksys ze względu na problem sprzętowy nie przetestowałem do końca...
  Ze względu na charakter usługi - VOIP w ramach w/w to raczej nie do końca dobry pomysł. ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?
 • Poziom 28  
  A jak z resztą? Jaką prędkość kolega uzyskał? Kartę zamawiał kolego w aero2? Tak podpytuję, bo sam chcę nabyć ich kartę, tylko mnie trochę zniechęca wysyłanie formularza z wszystkimi moimi danymi.

  pzdr
 • Poziom 12  
  Witam, ja mam podobną konfigurację, niedawno kupiłem modem i router dokładnie to:
  - modem Huawei E353s-2
  - router TL-MR3020, oprogramowanie oryginale (testowałem openwrt ale na firmware beta producenta działa stabilnie i lepiej się łączy).
  - internet z Aero2
  - miałem w domu jeszcze Speedporta (nie musiałem specjalnie kupować) W900V z oprogramowaniem 29.04.87, wykorzystywany jest do tego jako bramka VOIP.

  Więc tak Speedport ma wyjście USB z którego zasilam router MR3020, wyeliminowałem tym dodatkowe zasilanie. Czyli całość działa na jednym zasilaczu z Speedporta. Router Tp-Linka przykleiłem z tyłu do W900V do tego włożony modem. W Tp-Linku wyłączona opcja WiFi by mniej pobierał energii. Modem łączy się od włączenia zasilania w 60 sekund no czasami w 90. Przerwy co godzinne praktycznie nie zauważalne, łączenie zajmuje kilka sekund nie wiadomo kiedy się łączy. Po tym względem co godzinnych przerw działa idealnie i nie są one zauważalne. Zestaw Modemu E353S-2 i routera MR3020 mogę szczerze polecić do internetu, działa on idealnie, można go złożyć za niedużo więcej niż 200zł..
  Mały problem mam natomiast z Voipem, dokładnie do Speedporta podłączony telefon ISDN, skonfigurowani dwaj operatorzy Actio i VoipDiscount. W jedną stronę zawsze działa idealnie, można zadzwonić czy to z Actio czy Voipdiscont-a, nigdy nie zdarzyło się tak by ktoś nie zadzwonił na zewnątrz. Problem jest dodzwonieniem się do mnie. Zarówno z komórki czy innego Voipa, jak też poprzez program z innego loginu na Voipdiscount. Czasami działa a w większości niestety nie. Np. zaraz po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka i ponownym podłączeniu można się dodzwonić przez kilka minut. Czasami uda się też w ciągu dnia dodzwonić ale różnie bywa. Może ktoś miał podobny problem i zna na to jakieś rozwiązanie, jak tak to proszę o pomoc w konfiguracji.
 • Poziom 26  
  Niestety VOIP w AERO to nieporozumienie, nie powinno w ogóle być pytania...
  Nie tylko zresztą w AERO ale i we wszelkich sieciach "mobilnych"
  Gwarancja działania to jedynie stałe łącze szerokopasmowe + ew. sieć Wi-fi

  Ogólnie jako bezpłatna alternatywa, szczególnie teraz po zwiększeniu transferu nie mam jednak powodu do niezadowolenia z działania usługi i polecam wszem i wobec :D
 • Poziom 23  
  Janusz napisał:
  Nie tylko zresztą w AERO ale i we wszelkich sieciach "mobilnych"

  Tu się nie zgodzę. W Krakowie VoIP na paśmie LTE p. Solarza działa bardzo dobrze.
 • Poziom 12  
  Jest i na voipa rozwiązanie. Zrezygnowałem z fritza,obecnie mam tylko Modem E353S-2 router TL-MR3020 i do tego kupiłem telefon WiFi - Voip a dodatkowo ma także obsługę GSM z której nie korzystam ale jest. Jest to telefon PIRELLI TC300 DP-L10 na allegro sprzedają obecnie to 2 osoby z wysyłką u jednej z nich za 80 zł. Cena nie jest wygórowana a ten zestaw działa idealnie, mam skonfigurowane jedno konto voip na które zawsze idzie się dodzwonić i z którego zawsze można zadzwonić. Jakość rozmów bardzo dobra, nigdy nic nie przycina i w obie strony słychać, opóźnienie około niecałej sekundy (sprawdzając na miejscu to takie minimalne przesunięcie w czasie słychać) rozmawiając z drugim końcem polski nie ma się świadomości opóźnienia, nie słychać tego.
  Taki zestaw mogę polecić, w domu darmowy internet do tego działający voip.
  Dokładna konfiguracja to:
  Modem z sieci Play - Huawei E353s-2 firmware zmieniane na różnych operatorów lecz oryginalne działa niezawodnie to dokładnie firmwar "E353_21.157.06.00.264.B757".
  Router Tp-Linka MR3020 z OpenWRT Link ta wersja działa stabilnie i zawsze się łączy.
  Telefon PIRELLI TC300 DP-L10 z polskim menu i firmwarem takim jak dostarczony został od kupującego.
  Można składać i korzystać.
 • Poziom 23  
  Na jakim kodeku jest transmisja?
 • Poziom 12  
  Głowy sobie nie dam urwać ale nie zmieniałem tego domyślnie był ustawiony chyba G.711, zestaw nie stoi u mnie. Robione głównie do komunikacji z światem dla rodziców i jak tam jestem to przy okazji korzystanie z internetu. Jak będę w sobotę to sprawdzę dokładnie. W każdym razie nie ma problemów z dźwiękiem i blokadami jakie stwarzało korzystanie z fritzboxa. Z konfiguracją z fitza zawsze można było zadzwonić na świat z dodzwonieniem się już było kiepsko. Tutaj działa zawsze w obie strony.
 • Poziom 26  
  Konsultowałem temat bezpośrednio z pomocą techniczną operatorów VOIP i stąd taka opinia. Nie gwarantują działania usługi przy wykorzystaniu "mobilnego dostępu" Ale dzięki za wszystkie wypowiedzi, wreszcie temat się ruszył ;-)
 • Poziom 22  
  Szkoda, że easyboxy nie działaja im VoiPy po UMTS
  Bo przetestowany na freeconet , freenet, extravoip ...
  dziłają bez zarzutu
 • Poziom 12  
  Witam, kodek dźwięku w telefonia mam ustawiony na G.726-24 tak był domyślnie ustawiony, tego nie zmieniałem. Ale bez problemu działa także na G.711u.