logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kamery ip i wprowadzenie sygnału video do instalacji antenowej

juliusz99 25 Sty 2012 20:56 13812 24
  • #1 10448142
    juliusz99
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Witam o ile wprowadzenie sygnału z monitoringu analogowego |(rejestratora) do instalacji anteneowej jest stosunkowo proste (poprzez modulator) o tyle na wprowadzenie podgladu z kamer ip nie mam żadnego pomysłu jakie są wasze doświadczenia w tej materii
    Pozdrawiam
  • #3 10448252
    juliusz99
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Rzeczywiście to mogło by załatwić sprawę ale ciekawy jestem jak urzadzeni poradzi sobie z obrazem z 4 kamer tak aby obraz był wyświetlany na jednym ekranie , o ile wogóle istniej taka mozliwośc .Pozatym dziwi mnie że nie ma jeszcze tanich rejestratorów Ip ,które tak jak analogowe mogłby być bez problemu podłaczone do instalacji tv ,ciekaw jestem w czym lezy problem .Pozdrawiam
  • Pomocny post
    #4 10449483
    jpl
    Poziom 34  
    Posty: 1955
    Pomógł: 240
    Ocena: 223
    W większości przypadków, dobre kamery IP mają wyjście BNC z obrazem video. To wyjście w modulator i obraz wpuszczony w instalacje antenową.

    Po problemie.
  • #5 10449684
    juliusz99
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Z TYM WYJŚCIEM BNC to jest pewne rozwiązanie gorzej jak się ma 4 kamery to trzeba dodatkowo jakiś sumator kamer i to dopiero do modulatora ,a pozatym to dodatkowo kabel oprócz skrętki do kamery ,instalacja strasznie się komplikuje ,ponowie zapytanie czemu nie ma tanich rejestratorów ip z wyjciem video tak jak do kamer analogowych
    Pozdrawiam
  • #6 10449881
    jpl
    Poziom 34  
    Posty: 1955
    Pomógł: 240
    Ocena: 223
    Dlaczego nie sumator 4 wejściowy ? 4 modulatory, potem sumator i na 4 programach masz 4 kamery oddzielnie.
    Są rejestratory NVR z wyjściami wizyjnymi, no ale tutaj koszt....
  • #7 10450564
    Marek31415
    Poziom 31  
    Posty: 1500
    Pomógł: 148
    Ocena: 97
    juliusz99 napisał:
    Witam o ile wprowadzenie sygnału z monitoringu analogowego |(rejestratora) do instalacji anteneowej jest stosunkowo proste (poprzez modulator) o tyle na wprowadzenie podgladu z kamer ip nie mam żadnego pomysłu jakie są wasze doświadczenia w tej materii
    Pozdrawiam

    Są różne możliwe rozwiązania:
    1. Przesłanie pulpitu komputera przez konwerter VGA - Video i dalej modulator do instalacji antenowej.
    Wada - utrata jakości, brak możliwości sterowania obrazem.
    2. Urządzenie Media Droid przy telewizorze i oprogramowanie do podglądu kamer na system Android - wysoka jakość i pełne sterowanie obrazem.
    3. Telewizor z przeglądarką internetową i oprogramowanie monitoringu generujące strony WWW na uproszczone przeglądarki (bez ActiveX, tylko skrypty Java, np. telewizory Philips).
    4. Telewizor z SmartTV (TV Samsung) i odpowiednie oprogramowanie do systemu - pełna kontrola nad obrazem, wyświetlanie w małym oknie podczas oglądania programu TV, jakość fullHD dla kamer MPix, własne "kompozycje" okien itp..
  • #8 10575735
    bartbk74
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Marek31415 napisał:

    4. Telewizor z SmartTV (TV Samsung) i odpowiednie oprogramowanie do systemu - pełna kontrola nad obrazem, wyświetlanie w małym oknie podczas oglądania programu TV, jakość fullHD dla kamer MPix, własne "kompozycje" okien itp..


    Jaki system ma aplikację do Samsung SmartTV?
  • #9 10575874
    Marek31415
    Poziom 31  
    Posty: 1500
    Pomógł: 148
    Ocena: 97
    Selcamnet. Aplikacja na TV jest w fazie testów, jeszcze przed publikacją w Samsung Apps.
    Jest możliwość pobrania i zainstalowania na TV z SmartTV na koncie "develop".
    Jeżeli jesteś zainteresowany testami, skontaktuj się z producentem.
    Ja właśnie testuję na UE40D5500.
  • #10 10576040
    Pawel2420
    Poziom 31  
    Posty: 1554
    Pomógł: 136
    Ocena: 101
    juliusz99 napisał:
    .Pozatym dziwi mnie że nie ma jeszcze tanich rejestratorów Ip ,które tak jak analogowe mogłby być bez problemu podłaczone do instalacji tv ,ciekaw jestem w czym lezy problem

    Analogowe instalacje TV podobnie jak analogowe kamery to już w zasadzie historia.
    Większość nowych TV ma złącze LAN i bez problemu potrafi wyświetlać obraz przesyłany cyfrowo.
  • #11 10576780
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe
    Posty: 937
    Pomógł: 124
    Ocena: 238
    Pawel2420 napisał:
    Analogowe instalacje TV podobnie jak analogowe kamery to już w zasadzie historia.
    Wydaje mi się, że wyznacznikiem odejścia do "historii" jest procentowa ilość nowych instalacji lub procentowa sprzedaż nowych systemów w oparciu o "historyczną" technologię analogową. A ta, jak na razie, trzyma się nieźle (na podstawie informacji producentów systemów IP oraz firm zajmujących się badaniem rynku).
    Co do telewizorów - zgoda, jednak co do kamer CCTV - jeszcze chyba za wcześnie na "wyprowadzanie sztandaru".
  • #12 10576994
    jpl
    Poziom 34  
    Posty: 1955
    Pomógł: 240
    Ocena: 223
    Rejestrator 4 kamerowy dla kamer IP kupisz za 1500-1600PLN.
    Ma wyjście VGA. Czyli trzeba konwerter zrobić VGA->BNC, i można to wpuścić w sieć antenową przez modulator.

    Napisz mi na prv, to podam ci model
  • #13 11351076
    minister23
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Marek31415 napisał:
    juliusz99 napisał:
    Witam o ile wprowadzenie sygnału z monitoringu analogowego |(rejestratora) do instalacji anteneowej jest stosunkowo proste (poprzez modulator) o tyle na wprowadzenie podgladu z kamer ip nie mam żadnego pomysłu jakie są wasze doświadczenia w tej materii
    Pozdrawiam

    Są różne możliwe rozwiązania:
    1. Przesłanie pulpitu komputera przez konwerter VGA - Video i dalej modulator do instalacji antenowej.
    Wada - utrata jakości, brak możliwości sterowania obrazem.
    2. Urządzenie Media Droid przy telewizorze i oprogramowanie do podglądu kamer na system Android - wysoka jakość i pełne sterowanie obrazem.
    3. Telewizor z przeglądarką internetową i oprogramowanie monitoringu generujące strony WWW na uproszczone przeglądarki (bez ActiveX, tylko skrypty Java, np. telewizory Philips).
    4. Telewizor z SmartTV (TV Samsung) i odpowiednie oprogramowanie do systemu - pełna kontrola nad obrazem, wyświetlanie w małym oknie podczas oglądania programu TV, jakość fullHD dla kamer MPix, własne "kompozycje" okien itp..



    Odnośnie punktu 4 - jak to jest z tym "Selcamnet" ? wersja na TV smart jest/będzie za darmo ??

    Chce zrobić coś takiego: posiadam Synology Disk Station DS112+ z obsługa kamer IP (rejestrator kamer IP - Surveillance Station). Planuję zakup kamery AirLive AirCam IP i podłączę ją do sieci do której będzie też podłączony TVSmart - no i Synology.
    Synology będzie rejestrowało obraz, a na TV chciałbym mieć podgląd online z pilota.

    Jak myslisz, jest szansa na odpalenie tego ?? i ewentualnie, jak się ma sprawa z Selcamnet i obsługa większej ilości kamer na TV Smart ??
  • #14 11351699
    Marek31415
    Poziom 31  
    Posty: 1500
    Pomógł: 148
    Ocena: 97
    minister23 napisał:
    ...Odnośnie punktu 4 - jak to jest z tym "Selcamnet" ? wersja na TV smart jest/będzie za darmo ??

    Chce zrobić coś takiego: posiadam Synology Disk Station DS112+ z obsługa kamer IP (rejestrator kamer IP - Surveillance Station). Planuję zakup kamery AirLive AirCam IP i podłączę ją do sieci do której będzie też podłączony TVSmart - no i Synology.
    Synology będzie rejestrowało obraz, a na TV chciałbym mieć podgląd online z pilota.

    Jak myslisz, jest szansa na odpalenie tego ?? i ewentualnie, jak się ma sprawa z Selcamnet i obsługa większej ilości kamer na TV Smart ??

    Jest za darmo i nie wersja, tylko program kliencki do podglądu kamer na Samsung SmartTV współpracujący wyłącznie z Selcamnet.
    Czyli nie masz szans, chyba, że do monitoringu postawisz komputer z oprogramowaniem Selcamnet.
  • #15 11351805
    minister23
    Poziom 11  
    Posty: 12
    uuuu, no to kiszka. Cały mój misterny plan, też w [...] :|

    Obawiam się, że ostatecznie trzeba będzie się zaopatrzyć w SV80 do tego Synology, a nie jest to tania zabawka.


    Kamery ip i wprowadzenie sygnału video do instalacji antenowej

    Ale tu tez pojawia się problem, bo obecne TV np. Samsung nie maja juz VGA - znów schody !!

    Moderowany przez sharp:

    Ostrożnie ze słownictwem.

  • #16 11352908
    bartbk74
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Co do synology...

    Podłącz pod dowolny telewizor dowolny telefon, tablet, box z androidem. Synology ma klienta pod ten system i działa to dobrze.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Bart.
  • #17 11353112
    iZabezpieczenia
    Poziom 13  
    Posty: 70
    Pomógł: 5
    Ocena: 6
    Ewentualnie zostaje jeszcze GeoVision GV-IP Decoder BOX ze złączem HDMI. Kontrola pilotem, możliwość dopięcia joystika do sterowania PTZ.
    Załączniki:
    • Datasheet_IPDecoderBox.pdf (211.69 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #18 11355233
    dipol_wlan
    Poziom 24  
    Posty: 553
    Pomógł: 48
    Ocena: 29
    juliusz99 rozwiązanie twojego problemu jest proste ale niekoniecznie tanie :) jedyne co musisz mieć to:
    1) kamery IP Sunell lub inne wspierające ONVIF
    2) Rejestrator Signal NVR-3216 z wyjściem HDMI
    3) Modulator Signal-751 HDMI - COFDM (DVB-T)
    Dzięki takiemu zestawowi bez problemu wrzucisz obraz w rozdzielczości fullHD do instalcji TV. W rejestratorze można ustawić sekwencję wyświetlania obrazu lub podział statyczny układu kamer.
  • #19 11358955
    ironmzes
    Poziom 14  
    Posty: 119
    Pomógł: 8
    Ocena: 6
    tylko pytanie czy wprowadzenie do sieci TV będzie po cyfrze czy po analogu?
    jeżeli kolega nie posiada tv z mpeg4 to nie ma sensu wprowadzać ip do sygnału antenowego. jakość padnie niemiłosiernie, chyba że jesteś tego świadomy...
  • #20 13242260
    juliusz99
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Rozwiązania przez was podane są bardzo kosztowne a niektóre które były by proste zablokowali producenci sprzętu np. aplikacje Selcamnet ,która to byłaby najprostszym i najtańszym rozwiązanie w przypadku telewizorów smart ,no ale niestety nic na to nie poradzimy ,jedynie najtańszym rozwiązaniem wydaje mi się urządzenie media droid z oprogramowaniem do kamer ip.
  • #21 13242599
    Pawel2420
    Poziom 31  
    Posty: 1554
    Pomógł: 136
    Ocena: 101
    Na podstawie tego co napisałeś trudno wywnioskować co dokładnie chcesz zrealizować.
    Jeśli chodzi o odbieranie obrazu z kamer IP na wielu telewizorach jednocześnie to służy do tego tryb mulicast. Chyba wszystkie telewizory smart mają możliwość wyświetlania obrazu tak przesyłanego. Niestety odpowiednia funkcjonalność nie jest dostępna bezpośrednio. Potrzebny jest dedykowany widget (aplikacja) pozwalający użytkownikowi wybrać odpowiedni strumień (kanał).
  • #22 13242759
    juliusz99
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Ale czy takie aplikacje na smarta istnieją bo an obecną chwilę nic nie mogę znaleźć ,nawet nie wiem czy są jakiekolwiek prace prowadzone w tym kierunku
    Pozdrawiam
  • #23 13242888
    Pawel2420
    Poziom 31  
    Posty: 1554
    Pomógł: 136
    Ocena: 101
    Oficjalnych aplikacji nie znajdziesz. Producenci telewizorów nie dopuszczają aby aplikacja pozwalała użytkownikowi wpisać dowolny adres IP do strumienia obrazu. Możesz komuś zlecić napisanie takiego programu lub zrobić to samemu.

    Na forach rosyjskich są linki do gotowych aplikacji służących do odbierania IPTV. U nich nadawanie kanałów telewizyjnych w sieciach kablowych przez UDP multicast jest dość popularne.

    Kiedyś robiłem eksperymenty na telewizorach firmy Samsung z serii "C" Wszytko działało dobrze. Po zmianie kanału trzeba było jednak długo czekać na pojawienie się obrazu. Winny był duży bufor, którego wielkości nie potrafiłem zmniejszyć. Przy strumieniach o małym bitrate powoli się zapełniał. Być może w nowszych modelach zostało to poprawione. Występowało też opóźnienie dochodzące nawet do 30 sek. pomiędzy tym co widzi kamera a tym co wyświetla TV.

    Można obejść się również bez widgetu. Telewizory smart obsługują flash. Wystarczy więc zrobić stronę WWW z odpowiednim playerem flash i uruchomić ją w w przeglądarce telewizora.

    Telewizory firmy Samsung obsługują również klasyczne aplikacje napisane we flashu. Uruchamiane są one podobnie jak widgety.
  • #24 13260561
    dipol_wlan
    Poziom 24  
    Posty: 553
    Pomógł: 48
    Ocena: 29
    W kamerach Sunell obraz jest wyświetlany we flashu więc nie powinno być z nimi problemu, z tym że to kamery IP.
  • #25 14778584
    adikas
    Poziom 12  
    Posty: 171
    Pomógł: 2
    Ocena: 42
    Znalazłem fajną kamerkę IP Axisa, która ma wyjście miniHDMI, slot SD i dodatkowo może pobrać zasilanie z USB telewizora.
    Wiesza się ją np. na TV w sklepie na wejściu.
    model: M1025
    Fajnie gdyby więcej takich modeli z wyjście HDMI było dostępnych na rynku.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat wprowadzenia sygnału z kamer IP do instalacji antenowej. Użytkownicy wskazali, że kamery IP często mają wyjście BNC, co umożliwia podłączenie do modulatora i przesyłanie obrazu przez instalację antenową. W przypadku wielu kamer, sugerowano użycie sumatora lub rejestratora NVR z wyjściem VGA, co wymaga dodatkowych konwerterów. Wspomniano również o aplikacjach do telewizorów Smart, takich jak Selcamnet, które mogą umożliwić podgląd kamer, jednak ich dostępność jest ograniczona. Użytkownicy zauważyli, że nowoczesne telewizory z LAN mogą wyświetlać obraz cyfrowo, co czyni analogowe rozwiązania przestarzałymi. Wskazano na różne modele kamer i rejestratorów, które mogą być użyte w takich instalacjach.
REKLAMA