Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirusy. Po ich usunięciu nie ma pulpitu.

Zdzichu 22 Gru 2004 12:59 1423 13
  • #1 22 Gru 2004 12:59
    Zdzichu
    Poziom 32  

Proszę o pomoc w takiej sprawie. Wczoraj mój komp zaatakowały wirusy mimo że miałem antywirusa ale wyraźnie sobie z nimi nie radził . Zainstalowałem inny antywirus i ten sobie z nimi poradził ale nie do końca . Pousuwał wirusy ale ślad po nich pozostał. Problem został taki że jak załącze kompa to nie widać pulpitu ( ikony są ) , zamiast pulpitu jest jakiś link do strony. Znalazłem ten link i usunołem go ale teraz zamiast pulpitu mam białe tło. Co z tym zrobić ? Mam XP.

0 13
  • #3 22 Gru 2004 13:44
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

Jak bediziesz mial jeszcze coś w kompie to zroob tak.: Powyłanczaj wszystkie aktywne podejrzane procesy, w mscong-u z autostartu też... a następnie weż ad-aware www.lavasoft.com i Hijackthis <poszukaj sobie:P> i wez przeskanuj tymi programami. Może one coś wykryją. Ahadomniemywam ze update masz najnowszy Zarówno windowsa jak i programu antywirusowego. - pozdrawiam

0
  • #4 22 Gru 2004 13:46
    md
    Poziom 39  

Wygląda na to, że wirus nie był taki groźny, jak ten kto go usuwał. Prawdopodobnie wraz z wirusem usunąłeś pliki, które są niezbędne do poprawnej pracy Windows. Użyj opcji "Przywracanie systemu" i przywróć stan sprzed kilku dni. Pulpit powinien być wtedy w porządku. Po tym zabiegu jeszcze raz usuń wirusy (opcja wylecz, a nie usuń plik).
    Możesz też użyć: START > URUCHOM >CMD i tam wpisz: sfc /scannow

0
  • #5 22 Gru 2004 14:03
    Zdzichu
    Poziom 32  

Wariant CWS: system32.dll / secure.html tak właśnie coś takiego miałem . Przywracanie systemu nic nie zmienia. Zrobiłem tak : w Panelu sterowania-->Ekran-->Pulpit-->Dostosuj Pulpit-->Sieć Web--> powyłączałem i pokasowałem wszystkie strony sieci web i pulpit już widzę ale co jeszcze mogę mieć namieszane?

0
  • #6 22 Gru 2004 15:09
    md
    Poziom 39  

Na trojany z rodziny CWS najlepszy jest CWShredder. Pobież z sieci i uruchom. Program sam odnajdzie i usunie co potrzeba. Możesz jeszcze użyć Hijackthis na zakończenie.

0
  • #7 22 Gru 2004 20:54
    Usunięty
  • #8 22 Gru 2004 21:03
    md
    Poziom 39  

Przeinstalowanie Windows na zawirusowanym komputerze (CWS-y) nie ma najmniejszego sensu. Poza tym, jak pisałem wyżej, naprawę plików systemowych uruchamiamy poleceniem sfc np. z opcją sfc /scannow. Jest to o wiele szybszy sposób od reinstalki. Koniecznie trzeba pozbyć się robactwa z dysków. Ponownie doradzam użycie Hijackthis lub przynajmniej StartupRun - dużo łatwiejszy w obsłudze, choć nie tak skuteczny jak Hijackthis.

0
  • #9 23 Gru 2004 13:21
    Zdzichu
    Poziom 32  

No i miałem problem a tera z mam jescze większy problem. A było tak: Przeskanowałem kompa jescze raz antywirusem a mam NOD32 z aktualną bazą , nieznalazł nic , dla pewności uruchomiłem też sugerowany CWShredder ale ten też nic nie znalazł. Włożyłem płytkę z XP i uruchomiłem naprawę systamu i to już był koniec bo naprawianie przeszło do końca ale komputer już się nie uruchamie. Ładuje się do momentu wyboru trybu , zwykły czy awaryjni i niezależnie co wybiorę to pojawia się po chwili napis : " Pres ESC to cancel loading a 347bus.sys " a potem się resetuje i tak dookoła. Czy pozostało mi sformatować dysk i stawiać system na nowo czy da sie to jescze uratować? Proszę o pomoc!

0
  • #10 23 Gru 2004 13:28
    monjan5
    Poziom 20  

MKS-on line.potem Ad aware.Jeżeli nie usunie Ci plików Zapisz Sobie które i na twardo je usuń, np.Comanderem.Ja tak miałam i powiodło się.Potem jv16 i bingo.pozdrawiam.mon

0
  • #11 23 Gru 2004 13:41
    Zdzichu
    Poziom 32  

Tylko jak mam coś zrobić jak mi system nie wstaje ?

0
  • #12 23 Gru 2004 13:57
    md
    Poziom 39  

Teraz najprościej możesz uruchomić instalkę od początku, tylko wybierasz opcję ZAINSTALUJ, a nie napraw. Windows nadpisze poprzedniąwersję i będziesz miał system nałożony na stary. Po zainstalowaniu, zajmij się na nowo wirusami, tylko już bardziej fachowo.

0
  • #13 23 Gru 2004 13:58
    monjan5
    Poziom 20  

Uruchom ze startowej i bingo.pozdrawiam.mon

0
  • #14 23 Gru 2004 14:09
    Zdzichu
    Poziom 32  

Oj aż taki dobry to nie jestem żeby chodzić po sieci w dosie . Żeby uruchomić skaner on line z dyskietki startowej to nie dla mnie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo