Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 1215 Zacięcie papieru przy końcu wydruku (pare mm)

Corson 07 Lut 2012 12:44 1896 7
  • #1 07 Lut 2012 12:44
    Corson
    Poziom 7  

Witam, na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie mam praktycznie żadnego pojęcia o drukarkach i ich budowie więc proszę o wyjaśnienie wszystkiego dokładnie : ) z góry dziękuję.
    Problem wygląda tak:
    Podczas drukowania przy normalnej jakości wydruku wszystko jest ok, czcionka jest może trochę zbyt gruba (w wordzie jest normalnie a przy wydruku jakbym ustawił pogrubienie w dokumencie). Problemy zaczynają się przy jakości szybkiej roboczej. Używam jej bo marnuje mniej tuszu i wydruk wygląda ładniej. Sęk w tym, że po pierwsze wydruk jest wtedy miejscami rozmazany a po drugie papier blokuje się przy samym końcu drukowania (jakieś 2 góra 5mm kartki zostaje). Mogę wyciągnąć papier ręcznie ale stawia dosyć duży opór i trzeba do tego użyć znacznej siły.
    Drukarka ma już parę lat ale jeśli istnieje jakaś możliwość to wolałbym naprawić ją zamiast kupować nową.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 7
  • #2 08 Lut 2012 00:38
    konmaj
    Spec od drukarek

Najprawdopodobniej potrzebna jest konserwacja gumowych rolek, które ciągną papier.

0
  • #3 08 Lut 2012 10:09
    Corson
    Poziom 7  

nalezy je w jakis sposob przeczyscic? jesli tak to jak się do tego zabrac? Przy koncu wydruku pazurki podajace papier sie zacinaja i co chwile wysuwaja sie i wracaja wydawajac taki stukajacy dzwiek. moze to tez tego wina?

0
  • #4 08 Lut 2012 10:27
    konmaj
    Spec od drukarek

Bez demontażu drukarki się nie obejdzie. Poza tym winny może też być kołowy enkoder po lewej stronie mechanizmu rejestrujący ruch papieru (do wyczyszczenia lub wymiany).

0
  • #5 08 Lut 2012 12:38
    Corson
    Poziom 7  

Ależ ta drukarka ma kaprysy.. dziś drukuje normalnie (póki co) ale dalej miejscami druk jest rozmazany. Czego to może być wina? Kartridże są przeczyszczone

0
  • #6 08 Lut 2012 14:16
    konmaj
    Spec od drukarek

Rozmazany wydruk też może być spowodowany przez brudne lub uszkodzone enkodery: zarówno ten kołowy od przesuwu papieru, jak i ten w formie tasiemki rejestrujący ruch karetki. W każdym razie myślę, że tej drukarce przydałaby się dokładna konserwacja. Ile stron wydrukowała od nowości? I czy była kiedykolwiek czyszczona?

0
  • #7 08 Lut 2012 16:52
    Corson
    Poziom 7  

Wydrukowała miliony stron - mam ją ponad trzy lata. Ostatnio zaczęła miewać takie problemy dopiero. Czyszczona nie była nigdy, tylko kartridże były przemywane ( styki ) w spirytusie

0
  • #8 08 Lut 2012 17:02
    konmaj
    Spec od drukarek

W każdym razie, tak po 5000 stron konserwacja by się przydała...

0