Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP PSC 1215 Zacięcie papieru przy końcu wydruku (pare mm)

Corson 07 Feb 2012 12:44 2067 7
 • #1
  Corson
  Level 9  
  Witam, na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie mam praktycznie żadnego pojęcia o drukarkach i ich budowie więc proszę o wyjaśnienie wszystkiego dokładnie : ) z góry dziękuję.
  Problem wygląda tak:
  Podczas drukowania przy normalnej jakości wydruku wszystko jest ok, czcionka jest może trochę zbyt gruba (w wordzie jest normalnie a przy wydruku jakbym ustawił pogrubienie w dokumencie). Problemy zaczynają się przy jakości szybkiej roboczej. Używam jej bo marnuje mniej tuszu i wydruk wygląda ładniej. Sęk w tym, że po pierwsze wydruk jest wtedy miejscami rozmazany a po drugie papier blokuje się przy samym końcu drukowania (jakieś 2 góra 5mm kartki zostaje). Mogę wyciągnąć papier ręcznie ale stawia dosyć duży opór i trzeba do tego użyć znacznej siły.
  Drukarka ma już parę lat ale jeśli istnieje jakaś możliwość to wolałbym naprawić ją zamiast kupować nową.
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  Najprawdopodobniej potrzebna jest konserwacja gumowych rolek, które ciągną papier.
 • #3
  Corson
  Level 9  
  nalezy je w jakis sposob przeczyscic? jesli tak to jak się do tego zabrac? Przy koncu wydruku pazurki podajace papier sie zacinaja i co chwile wysuwaja sie i wracaja wydawajac taki stukajacy dzwiek. moze to tez tego wina?
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  Bez demontażu drukarki się nie obejdzie. Poza tym winny może też być kołowy enkoder po lewej stronie mechanizmu rejestrujący ruch papieru (do wyczyszczenia lub wymiany).
 • #5
  Corson
  Level 9  
  Ależ ta drukarka ma kaprysy.. dziś drukuje normalnie (póki co) ale dalej miejscami druk jest rozmazany. Czego to może być wina? Kartridże są przeczyszczone
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  Rozmazany wydruk też może być spowodowany przez brudne lub uszkodzone enkodery: zarówno ten kołowy od przesuwu papieru, jak i ten w formie tasiemki rejestrujący ruch karetki. W każdym razie myślę, że tej drukarce przydałaby się dokładna konserwacja. Ile stron wydrukowała od nowości? I czy była kiedykolwiek czyszczona?
 • #7
  Corson
  Level 9  
  Wydrukowała miliony stron - mam ją ponad trzy lata. Ostatnio zaczęła miewać takie problemy dopiero. Czyszczona nie była nigdy, tylko kartridże były przemywane ( styki ) w spirytusie
 • #8
  konmaj
  Printers specialist
  W każdym razie, tak po 5000 stron konserwacja by się przydała...