Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalWorkMetalWork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

scania 114 nie przbija skrzyni góra dół

17 Feb 2012 21:51 3624 2
  • Level 9  
    Witam mam problem z przebijaniem skrzyni. Problem polega na tym że nie mogę przebić na dolną skrzynie elektrozawór na skrzyni jest sprawny po podaniu napięcia prosto z akumulatorów przebija prawidłowo sprawdziłem wiązkę idącą od kabiny do skrzyni nie ma przerwy. przełącznik na lewarku działa przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie zaworem dostaje sterowanie z przełącznika a dalej za przekaźnikiem nic się nie dzieje, podmieniłem przekaźnik na 100% sprawny i też nic nie wiem już gdzie szukać usterki może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Zastanawiam się jeszcze czy uszkodzenie czujnika obrotów na skrzyni może uniemożliwiać przebicie skrzyni na dolną.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 12  
    Problemem może być zawór zabezpieczający przed przypadkowym przełączeniem na niską skrzynie przy zbyt dużej prędkości, zawór ten znajduje się dokładnie na środku pomiędzy ramą na wysokości tylniej poprzeczki mocowania kabiny ( jak wejdziesz na balkon i popatrzysz do przodu pojazdu to pod tą poprzeczka gdzie znajduje sie zamknięcie kabiny)z tego co pamiętam to z niego jest zasilany przez powietrze zawór góra/dół
  • Level 39  
    To jest zawór który podaje ciśnienie w pozycji neutralnej (luz) lewarka.
    Jest w tym torze jeszcze wysoki przekażnik, nawet chyba opisany gearbox coś tam.. na panelu bezpieczników, on nie pozwala na redukcję przy dużej prędkości. Możesz go wyjąć.
    Sciągnij wtyczkę z cewki elektrozaworu i podłącz kontrolkę 24V, przy zmianie wyłącznika ma się zapalać i gasnąć-na luzie oczywiście.
    Wtedy ustalisz, czy winna elektryka.