Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z RAM oraz z modemem speedtouch 330 - bluescreen

22 Lut 2012 23:12 1988 14
  • Poziom 8  
    Ostatnio zakupiłem kość RAM do komputera. Po podłączeniu dokupionej kości podczas uruchamiania komputera pojawia się bluescreen. Zauważyłem, że gdy odłączę modem speedtouch 330 to komputer włącza się bez błędu BSOD, a pamięć RAM jest wykrywana jak należy. Czytałem że trzeba zaktualizować BIOS i to zrobiłem ale to nic nie pomogło. Może to wina napięć na RAM ale nie jestem pewien. Szukałem w BIOSI-e miejsca gdzie można ustawić napięcia ale chyba nie mam takiej opcji.
    Sprzęt:
    Płyta główna: MSI MS-7592
    Karta graficzna: ATI Radeon HD 5450 1 GB
    RAM 2 GB DDR2 800 MHz Goodram oraz zakupione TwinMOS 2 GB DDR2 800 MHz
    Pentium Dual Core E6500 2.9 GHz
    Zasilacz: Logic 500W atx

Zdjęcie błędu BSOD : Problem z RAM oraz z modemem speedtouch 330 - bluescreen
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z tego co widać masz Windowsa x64, sterownik do SzajsToucha 330 jest pewnie problemem (podeślij plik małego zrzutu)

PS:
    http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_k...a/pomoc_tech/internet/modemy/st330/inst_ster/

Sterowniki do SpeedTouch 330 pod Windows 7 nie są dostępne.

Instalację można przeprowadzić z użyciem sterownika do Windows Vista w trybie zgodności, lecz mogą wystąpić problemy w postaci blue screenów, restartowania się systemu i inne.
  • Użytkownik obserwowany
    Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez
    autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie albo oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu.
  • Poziom 8  
    WojtasJD napisał:
    Z tego co widać masz Windowsa x64, sterownik do SzajsToucha 330 jest pewnie problemem (podeślij plik małego zrzutu)

PS:
    http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_k...a/pomoc_tech/internet/modemy/st330/inst_ster/

Sterowniki do SpeedTouch 330 pod Windows 7 nie są dostępne.

Instalację można przeprowadzić z użyciem sterownika do Windows Vista w trybie zgodności, lecz mogą wystąpić problemy w postaci blue screenów, restartowania się systemu i inne.

O jaki mały zrzut ci chodzi?

Dodano po 33 [minuty]:

Zdjęcia z CPU-Z: Problem z RAM oraz z modemem speedtouch 330 - bluescreen
    Problem z RAM oraz z modemem speedtouch 330 - bluescreen

WojtasJD chyba masz rację z tym sterownikiem bo jak włączę komputer z obiema pamięciami to wszystko jest dobrze, komputer wykrywa prawidłowo RAM (widać to po powyższych fotkach) lecz gdy podłączę modem do wywala po chwili BSOD
  • Użytkownik obserwowany
    Pobierz sobie nowe sterowniki.
  • Poziom 8  
    No niestety nie ma do tego modemu nowych sterowników. Te co mam to najnowsze i chyba żadne inne nie pomogą póki mam windows 7. Może pomoże mi zmiana modemu na np. sagem fast 800, bo z tego co czytałem to on ma steroniki kompatybilne z win 7.
  • Użytkownik obserwowany
    No warto spróbować.
    Można też coś z Ethernetem (jak masz wolną karte sieciową), odpadną sterowniki.
    wanrltw napisał:

Po restarcie w folderze %SystemRoot%\Minidump mogą być zapisywane pliki małych zrzutów pamięci jeśli masz odpowiednio skonfigurowane opcje w:
    PPM na Komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> pole Awaria systemu
    Przy zrzucie pamięci jądra, domyślnie: %SystemRoot%\MEMORY.DMP - plik wyjdzie dużo większy i może być kłopot np. z wysłaniem/zamieszczeniem...
  • Poziom 8  
    WojtasJD napisał:
    Można też coś z Ethernetem (jak masz wolną karte sieciową), odpadną sterowniki.
    wanrltw napisał:

Po restarcie w folderze %SystemRoot%\Minidump mogą być zapisywane pliki małych zrzutów pamięci jeśli masz odpowiednio skonfigurowane opcje w:
    PPM na Komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> pole Awaria systemu
    Przy zrzucie pamięci jądra, domyślnie: %SystemRoot%\MEMORY.DMP - plik wyjdzie dużo większy i może być kłopot np. z wysłaniem/zamieszczeniem...

Sprawdzałem i nie mam takiego pola Awaria systemu ani %SystemRoot% jak wpisuje w Wyszukaj.
    Na czym polega ten Ethernet bo nie wiem o co chodzi?
  • Poziom 8  
    No naprawdę nie mogę znaleźć tego Systemroot, może mam wyłączoną tą funkcję bo wydaje mi się, że ona należy do Kopii zapasowej systemu windows a ja ją wyłączyłem bo uznałem że nie warto. A co do Ethernetu to już sprawdzałem na wiki lecz definicja mi nic nie mówi.
    Polega to na tym,że mam użyć karty sieciowej zamiast modemu ST 330?
    %SystemRoot% - w skrócie: literka partycji + folder z Windowsem

Otwórz sobie wiersz polecenia (tylko nie pytaj jak uruchomić wiersz polecenia bo się załamie nerwowo) i napisz: echo %SystemRoot% [Enter] i już może załapiesz o co chodzi jak link nie pomógł.

ST 330 łączysz z komputerem przez USB a do USB potrzeba sterownika z którym jest problem.

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358282/Specyfikacja_SpeedTouch_330_366881348.pdf

Są modemy, które oprócz USB mają port Ethernet i wtedy można go połączyć z kartą sieciową w komputerze patchcordem, wtedy nie instaluje się sterownika, np.:
    http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358393/Specyfikacja_ZXDSL_831AII_366994521.pdf

Nie wiem jakiego masz ISP i jaką prędkość, zwróć uwagę, że w tych modemach jest zazwyczaj USB1.1 więc powyżej ~ 6..8Mbit/sek się nie bardzo nadają.
  • Poziom 8  
    No ten plik Memory.dmp zajmuje mi prawie 2 Gb więc chyba go nie zamieszczę, a prędkość 1 Mbit/sek.
    WojtasJD powiedz mi szczerze, może mi pomóc zmiana modemu?
  • Poziom 8  
    Rozwiązałem problem wymieniając modem ST 330 na Sagem Fast 800. Po zainstalowaniu nowego modemu i podłączeniu kości RAM w Dual nie pojawił się żaden BSOD. Najwidoczniej ST 330 nie nadaje się w ogóle do Windows 7, bo nie ma żadnych kompatybilnych sterowników pod ten system. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i za pomoc.