Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v70 d5 skrzynia 55-50sn źle przełącza biegi

02 Mar 2012 16:09 5825 7
  • Poziom 8  
    Witam.
    Problem w mojej skrzyni polega na tym, że przy przełączaniu biegów 1-2, 2-3, 3-4 następuje ślizganie i przełączenie z opóźnieniem. Tak jakby w normalnej skrzyni sprzęgło ciągnęło. Może ktoś miał taki problem i wie jak na to zaradzić. Proszę o informacje.
  • Poziom 24  
    Sprawdzałeś stan oleju w skrzyni :idea:
  • Poziom 8  
    Tak jest okey
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy nie ma aktualizacji programu do komputera skrzyni jak nie ma albo nie pomoże to skrzynia do roboty.
  • Poziom 8  
    To chyba zostaje warsztat - oprogramowanie jest ok. Jakiego rodzaju naprawa wchodzi w grę? Oczywiście przede wszystkim idzie o kasę.
  • Poziom 12  
    Koszt remontu skrzyni jest zależny od tego co trzeba wymienić, średnio liczą sobie ok 4-6 tys. U Ciebie może być problem z zespołem sterującym a wtedy koszty mogą być jeszcze większe. Wszystko zależy gdzie robisz remont, szukaj sprawdzonych warsztatów które dają gwarancje bo naprawa skrzyni nie należy do najłatwieszych i nie opłaca się płacić ponownie za naprawę. Możesz poszukać używki ale to też ryzyko chyba ze masz możliwość sprawdzić ją przed wyjęciem.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za informację.
    Tego się obawiałem...
  • Poziom 9  
    Z automatem w XC60 miałem podobny problem. U mnie dzieje się to w momencie kiedy na danym biegu (szczególnie trójka) zwalniam i obroty spadają do lekko ponad 1000rpm, czyli wielkości przy której zbliża się redukcja do biegu niższego, po czym chcąc przyspieszyć naciskam gaz (typowa jazda po mieście). Obroty staja wtedy na ok 3000rpm a skrzynia rozsprzęgla przeraźliwie długo.

Auto jest na gwarancji więc zmusiliśmy ASO do zrobienia czegoś z ta przypadłością. Oto co zrobili:
    1.Aktualizacja oprogramowania - bez efektu
    2.Wymiana oleju w skrzyni - bez efektu
    3.Wymiana całej skrzyni wraz z chłodnicą oleju i wszystkimi rurkami - bez efektu
    4.Stwierdzili, że tak ma być:)

Pocieszyło mnie jedynie to, że dealer dał mi się przejechać nowym xc60 z automatem i występowało takie samo przeciąganie, tylko w troche mniejszym stopniu.

Podsumowując, taki już chyba jest urok skrzyń volvo:)