Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizja naziemna lub Tuner cyfrowy. Co wybrać?

gregzorba 13 Mar 2012 21:32 4251 18
  • #1 13 Mar 2012 21:32
    gregzorba
    Poziom 14  

Witam, mam do was pytań kilka.

na stałe mieszkam za granicą, ale gdy jestem w PL, to potrzebuje polskiej TV, w związku z tym mam pytanie: Jak najtaniej mieć TV w PL?

Posiadam tv Toshiba Regza 32av500p, dodatkowo kupiłem antenę satelitarną (ponieważ kiedyś miałem pożyczony dekoder na TV N) i to tyle.
    Zastanawiam się jak najtaniej mieć TV w PL na czas pobytu w PL.
    Jeśli jestem w PL to max na 2 tygodnie.

Przyszło mi na myśl, że mógłbym kupić jakiś dekoder który czyta karty TV N, i po prostu wyciągał bym kartę z jednego dekodera a wkładał bym w drugi w PL, ale nie wiem czy w taki sposób to będzie działało?

Druga myśl jaka mi przyszła, to może jakąś antenę DVB, ale ponoć one działają od MPEG4, a ja nie wiem jaki ma mój TV w PL.

trzecia myśl jaka mi przyszła, to kupić tuner telewizji naziemnej, ale znowu nie wiem czy do takiego tuneru wystarczy podłączyć antenę satelitarną? czy muszę kupić te antenę DVB.

Bardzo was proszę o pomoc, ponieważ za tydzień zaś będę w PL, i nie będę miał TV, a jak nie będę miał TV to moje dziecko zwariuje bez dobranocki.

0 18
  • #2 13 Mar 2012 23:13
    kreslarz
    Poziom 35  

Miejsce pobytu w PL?

gregzorba napisał:
    a jak nie będę miał TV to moje dziecko zwariuje bez dobranocki.

Aby zapobiec tej dziecięcej dolegliwości warto mieć kilka dobranocek na pendrive lub DVD.
    gregzorba napisał:
    trzecia myśl jaka mi przyszła, to kupić tuner telewizji naziemnej, ale znowu nie wiem czy do takiego tuneru wystarczy podłączyć antenę satelitarną? czy muszę kupić te antenę DVB.

Antena SAT odbiera tylko sygnały satelitarne. Do transmisji naziemnej trzeba mieć antenę do telewizji naziemnej. To 2 różne bajki.
    Podaj lokalizację w Polsce, podaj wysokość na której możesz zainstalować antenę naziemną, wtedy da się ustalić w zasięgu jakich nadajników mieszkasz, a zatem co możesz z "ziemi" odebrać. Nie kupuj odbiornika (tunera) DVB-T za granicą, gdyż może w PL nie działać. U nas obowiązuje system MPEG-4 (H.264/AVC),a w niektórych innych krajach MPEG-2.

0
  • #3 13 Mar 2012 23:34
    gregzorba
    Poziom 14  

kreslarz napisał:
    Miejsce pobytu w PL?
    Bielsko-Biała - Szczyrk
    kreslarz napisał:
    podaj wysokość na której możesz zainstalować antenę naziemną
    Balkon
    kreslarz napisał:
    Nie kupuj odbiornika (tunera) DVB-T za granicą, gdyż może w PL nie działać
    nie, nie, nic nie kupie do puki się nie upewnię na forum.

Ale widzę że telewizja naziemna to nie jest cos taniego jak dla mnie, więc może lepiej by było kupic jakąs telewizje na kartę? (więcej kanałów itp.) tylko czy jak nie bedę płacił abonamentu (nadobowiązkowego) to czy będe miał cały czas podstawowe kanały za free?

0
  • #4 14 Mar 2012 09:41
    kreslarz
    Poziom 35  

Cyfrowa telewizja naziemna w Szczyrku jest odbierana bez problemu, gdyż nadajniki znajdują się na Skrzycznem. Jeżeli masz widok na Skrzyczne, to odbiór będzie możliwy na byle antence, nawet z wysokości balkonu. To wcale nie jest drogie przedsięwzięcie, gdyż odbiornik cyfrowy zamyka się kwotą około 150 zł, a antena to wydatek rzędu 30-40 zł. Do tego kawałek kabelka i wtyk antenowy.
    Masz programowo do dyspozycji:
    Kanał 38: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News
    Kanał 62: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka.
    Jest więc 14 programów za free. To na krótkie pobyty powinno wystarczyć.

0
  • #5 14 Mar 2012 09:45
    gregzorba
    Poziom 14  

problem jest w tym że ja dokładnie mieszkam w Bystrej, a Bystra jest tak dziwnie położona, że nie widać Skrzycznego. Tam zawsze mieliśmy problem z odbiorem TV naziemnej, stąd kilka lat temu zdecydowałem o telewizji Satelitarnej.

0
  • #6 14 Mar 2012 10:24
    kreslarz
    Poziom 35  

No, Kolego podałeś Bielsko - Szczyrk, a o Bystrej piszesz dopiero teraz. W takim razie proponuję Telewizję Na Kartę. Zapoznaj się z ofertą: Link
    Jeżeli za granicą masz TV "N", to niestety nie ma możliwości przywiezienia samej karty, gdyż jest ona sparowana z dekoderem. Natomiast karta z TNK jest przenośna między różnymi dekoderami.

0
  • #7 14 Mar 2012 10:34
    gregzorba
    Poziom 14  

ok, Dzięki za odp.

Ale powiedz mi jeszcze jeśli możesz, jak wygląda sprawa z tymi abonamentami?
    Czy żeby oglądać kanały bezpłatne, to muszę co jakiś czas płacić abonament miesięczny? czy wystarczy że kupie pakiet startowy i nic więcej nie muszę robić?

Bo mnie by interesowało (jeśli jest możliwość) płacenie abonamentu tylko wtedy kiedy jestem w kraju.

0
  • #8 14 Mar 2012 11:53
    kreslarz
    Poziom 35  

Kanały w ofercie są tu: Link, a opłaty tu: Link
    Reasumując: zapłacisz 240 zł od razu, masz spokój na 2 lata, wychodzi po 10zł miesięcznie. Można też poprosić kogoś z rodziny w PL, aby przed Twoim przyjazdem doładował Ci kartę np. na 1 miesiąc - wtedy jednorazowo 20 zł na miesiąc i taniej się już nie da. Można zabrać dekoder ze sobą za granicę i tam korzystać, jak masz antenę SAT.

0
  • #9 14 Mar 2012 12:05
    gregzorba
    Poziom 14  

podsumowując....wystarczy że kupię pakiet startowy, z opłaconym pierwszym miesiącem, i następną opłatę wniosę wtedy kiedy będę w Polsce? Bo o taki wariant mi chodzi najlepiej. Za granicą mam telewizję N, więc ten dekoder by został w PL, a doładowywał bym go tylko 2-3 w roku na miesiąc.

0
  • #10 14 Mar 2012 12:22
    kreslarz
    Poziom 35  

Jeżeli do Twojego przyjazdu nic się nie zmieni, to taka opcja jest możliwa.

0
  • #11 14 Mar 2012 12:32
    gregzorba
    Poziom 14  

kreslarz napisał:
    Jeżeli do Twojego przyjazdu nic się nie zmieni, to taka opcja jest możliwa.
    ale w czym miało by się cos zmienić?
    to jak mam to zamówić żebym mógł płacic tak jak pisałem?

0
  • #12 14 Mar 2012 12:45
    kreslarz
    Poziom 35  

Operatorzy mają prawo do zmiany ofert i promocji z dnia na dzień. Zamawiasz zgodnie z ofertą ze strony telewizjanakarte.pl ważną w dniu zamówienia.

0
  • #13 05 Maj 2012 11:43
    gregzorba
    Poziom 14  

Witam ponownie, a więc, byłem w PL i okazało sie że znajomy ma TV z tunerem cyfrowym i znalazł b.dużo kanałów za pośrednictwem zwykłem anteny starego typu (siatkowa)

No ale ja niestety w swoim TV nie mam tuneru Cyfrowego.

W związku z tym mam pytanie: Czy wystarczy że kupię tylko Tuner Cyfrowy ewentualnie + antene?
    żebym miał TV naziemną za free??

mam na oku taki komplet:

dekoder-cyfrowy-stb-tuner-ferguson-ariva-t65-dvb-t

antena-tv-elita-dvb-t-dvb-t2-full-hd

Czy taki zestaw wystarczy?

0
  • #14 05 Maj 2012 17:59
    sonne2
    Poziom 21  

Dekoder będzie dobry, a z anteną to nie wiem. Jeżeli miałeś problemy z odbiorem telewizji analogowej to może do cyfrowej kupisz lepszą antenę?

0
  • #15 05 Maj 2012 18:24
    gregzorba
    Poziom 14  

sonne2 napisał:
    Dekoder będzie dobry, a z anteną to nie wiem. Jeżeli miałeś problemy z odbiorem telewizji analogowej to może do cyfrowej kupisz lepszą antenę?

ok, to w takim razie jaką antene byś mi proponował?

0
  • #17 14 Maj 2012 09:53
    gregzorba
    Poziom 14  

a jesli kupować taka wielką antene jak w/w, to czy może ona być bez dodatkowego zasilania?

bo dawniej pamiętam że w domu miałem antene z zasilaczem, i odbiór był troszke lepszy niz z anteny bez zasilacza.

0
  • #18 18 Maj 2012 09:39
    gregzorba
    Poziom 14  

hoho, jest tam kto??? Może mi ktos odpisać na ostatnie pytanie??

0
  • #19 22 Lip 2012 18:56
    justa20
    Poziom 13  

Taka antena nie musi mieć wzmacniacza i odpada zasilanie.Wystarczy symetryzator.

0
  Szukaj w 5mln produktów