Panowie odnośnie 100Hz a 50Hz odświeżania obrazu,poprostu przy 50Hz oczy się meczą z powodu migania obrazu z częstotliwością 50razy na sekundę i to ludzkie oczy wyłapują,a jeśli mamy 100Hz już jest to wieksza częstotliwośc mignięć obrazu co idzie i za lepszą i płynniejszą jakoscią obrazu,przy stu herzach nie zepsujecie oczu siedząc przy samym tv ,to tak jak pamietacie z kina 24klatki na sekunde filmy miały a jak jest ich wiecej większa płynnośc i szczególow jest i z obrazem cyfrowym to samo jest.Obraz z telewizora CRT(kineskopowego)jest nieporównywalnie lepszy ze wzgledu na głębie obrazu i nieograniczoną rozdzielczość ,te stare telewizory miałuy mniejszy pobór prądu niż LCD,LCD mają najwiekszy pobór przy HD i tego producenci nnie podaja że wcinaja po160Watt lub 250 bo odstraszyło by to wielu klientów,podaja zatem pobór który tv bierze przy minimum obrazu,a logiczne jest ,zeby z niczego uzyskać coś musi wziąć energi wiecej bo w nowych telewizorach elektronika nadrabia na jakość obrazu.