Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IR2270 - błąd E000001-0002

jacusix 19 Mar 2012 23:04 2888 2
  • #1 19 Mar 2012 23:04
    jacusix
    Poziom 16  

Witam serdecznie.
    Mam problem z urządzeniem Canon IR2270. Wymieniałem w nim bęben ale wydaje mi się, że błąd, który się ukazał nie ma z nim nic wspólnego.
    Na samym początku wypiąłem przewody od części urządzenia, którą później zdemontowałem. (zaznaczone strzałką na obrazku).

Canon IR2270 - błąd E000001-0002

Po czym uruchomiłem urządzenie, sądząc, że przynajmniej będę mógł skanować ale już wtedy pojawił się ten błąd. Pomyślałem, że to przez brak zdemontowanej części. Gdy przyszedł bęben, wymieniłem stary na nowy. Zamontowałem wcześniej zdemontowaną część. Po czym na wyświetlaczu znów pojawia się komunikat.:

Wciśnij klawisz [Zamknięcie]. Po zamknięciu systemu urządzenia Wyłącz i ponownie Włącz główne zasilanie (przełącznikiem z prawej strony głównego zespołu).

Jeśli urządzenie wciąż nie pracuje normalnie skontaktuj się z przedstawicielem serwisu i podaj mu poniższy kod błędu.
    E000001-0002

Czy moglibyście mi powiedzieć gdzie szukać usterki?

1 2
  • #2 20 Mar 2012 08:29
    val73
    Poziom 21  

Witam
    Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie gdzie szukać: w serwisówce
    A konkretnie, to włączyłes maszyne z odpiętym modułem utrwalania, stąd błąd utrwalania. Powinno wystarczyć skasować w Service Mode

Pozdrawiam

1
  • #3 20 Mar 2012 12:15
    jacusix
    Poziom 16  

Rozwiązanie problemu znalezione w sieci:

"E000001-0002 refers to the fuser assy either getting to hot or not hot enough. Fuser error codes cannot be reset by power cycling the machine even though that is what the display tells you to do. In order to reset the fuser error code you must enter the service mode & reset the code. To enter the service mode:
    press"Additional Functions" button (looks like a picture of a head with a star inside)
    press the #2 and #8 at the same time (simultaneousley)
    press "additional functions" again
    The display should show a choice of
    copier,feeder,sorter,fax,or board service modes
    Select copier
    select clear
    select ERR
    press OK
    Turn power off & back on.
    ****IMPORTANT****
    After clearing error stay at the machine to see if it comes to ready. The fuser assy can reach 139 degrees C.(Water boils @ 100C) The error can only be cleared through the service mode because a technician should inspect the fuser to verify there is nothing faulty that could possibly start a fire. If you enter the service mode & clear the error, power cycle the machine & during warm up the machine throws a code again- turn it off, unplug it & call a tech for fuser repair."

Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów