Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Jura Impressa E40-wyciek wody

24 Mar 2012 08:46 10007 14
  • Poziom 9  
    Przy uruchomieniu funkcjii przepłukiwania woda wycieka do zbiornika na fusy zamiast do dyszy zewnętrznej.Przy zaparzaniu kawy woda równiez dostaje sie do tego zbiornika.Czy ma ktoś doświadczenie w naprawie tego typu ekspresu?wydaje mi się,że jest to związane z uszczelkami w zaparzaczu.Proszę o pomoc,Z góry dziękuję.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązałem we własnym zakresie. Może komuś się to przyda więc zamieszczam opis usterki- uszkodzone oringi na krućcu doprowadzającym wodę do zaparzacza,przy okazji warto powymieniać oringi na tłokach,pod wężykiem,przeczyścić zawór drenażowy.W razie problemów mogę służyć pomocą gdyż dosyć dobrze poznałem ten model.
  • Poziom 9  
    Witam, ja posiadam Krups F860, mam podobną awarię, wizualnie widzę, że ekspresy wyglądają podobnie. Nie jestem elektronikiem. Myślisz, że sobie poradzę, poproszę o jakieś porady.
  • Poziom 9  
    Tak,zdaje sie że mają te same zaparzacze.Trzeba zacząć od zakupu uszczelek do bloku zaparzającego.pare małych i dwie na tłoki (bo odrazu warto je zmienic) Poszukaj na allegro,z tym ze nie jestem pewien na 100%czy to te same co do Jury,ale sprzedający na bank będzie wiedział.Zamów z 6 małych i dwie na tłoki.Samo wyciągniecie tego zaparzacza nie jest bardzo skomplikowane.Jak zakupisz uszczelki to podrzuce ci jakiś filmik jak to zrobić.Główną przyczyną tego wycieku jest uszkodzona ta uszczelka,którą widzisz jak wyciągniesz szufladę,znajduje sie ona na takiej małej rurce,ale to nie ma co kombinowac i trzeba odrazu wszystkie zmienić,bo one również mogą dawac taki efekt.
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybką odpowiedz, kurcze nie wiem jak dobrać się do tłoka :/
    rozebrałem już sporo. Postaram się dołączyć filmik.
  • Poziom 9  
    Wysłalem ci wiadomość na PW
  • Poziom 11  
    clubs01 napisał:
    Witam, ja posiadam Krups F860, mam podobną awarię, wizualnie widzę, że ekspresy wyglądają podobnie. Nie jestem elektronikiem. Myślisz, że sobie poradzę, poproszę o jakieś porady.

Witaj mam identyczny ekspres i ten sam problem. Jak sobie poradziłeś z wymianą uszczelek?
  • Poziom 9  
    Jest troszkę roboty,trzeba wymontowac zaparzacz.
  • Poziom 11  
    Andalami napisał:
    Jest troszkę roboty,trzeba wymontować zaparzacz.

Czy osoba nie naprawiająca nigdy ekspresów sobie poradzi?
    Może jakieś wskazówki? :)
    Będę musiał zmierzyć się z tematem, gdyż mój ekspres dość dużo gromadzi wody w tacce ociekowej (4 kawy i trzeba wylewać) i sprasowane fusy z kawy są dość mokre.
  • Poziom 9  
    napewno sobie poradzisz:-)ja też nie miałem z tym doczynienia,kolega club01 podobnie.Wysłałem ci wiadomośc na PW.
  • Poziom 12  
    Witam koledzy. Pozwolę sobie podłączyć do tematu. Ekspres AEG (Jura) i podobny problem. Podczas płukania woda leci czasem przez dyszę a czasem prosto do tacy z tego zaworka u dołu zaparzacza. Jak się wyjmie tacę to widać taki zaworek. Z góry przychodzi wężyk z bojlera, po prawej jest sprężynka z takim tłoczkiem i jest to sterowane przez elektromagnes a po lewej taka rurka skierowana w dół. Z tej właśnie rurki leci woda. Tak samo podczas robienia kawy - jak mu się podoba. Stało się to po czyszczeniu/smarowaniu zaparzacza i wymianie uszczelek. Uszczelka opisywana wcześniej "na rurce" też wymieniona. Sitko oczywiście czyste.Poproszę o sugestie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Rozbierz ten zawór drenujący i sprawdź w jakim stanie są w środku dwa identyczne usczelniacze typu U.Jak są twarde to nie uszczelniają i woda leci do
    miski ociekowej a nie do zaparzacza.Jak wymieniałeś usczelnienia na tłoku dolnym i górnym to trzeba było ten zawór rozebrać i wymienić.
  • Poziom 11  
    Ekspress AEG Cafamosa (Jura E) i dokladnie ten sam problem,
    woda przedostaję się do pojemnika na fusy,
    czy to przy programie czyszczenia czy tez przy robieniu kawy
    Można prosić o udostępnienie tej instrukcji,
    szczególnie mistrza Andalami :)
    Jakich oringów będę potrzebował ?

A tu zamieszczam dość fajna instrukcje demontażu zaparzacza
    http://www.scribd.com/doc/91850313/AEG-Cafamosa-CF400-service-manual
  • Poziom 10  
    czy mogę prosić o jakąś instrukcję bądź filmik dot rozbierania zaparzacza cafamosa, może ktoś wie jakie rozmiary oringów idą na tłok
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    rember napisał:
    czy mogę prosić o jakąś instrukcję bądź filmik dot rozbierania zaparzacza cafamosa, może ktoś wie jakie rozmiary oringów idą na tłok
    http://www.scribd.com/doc/91850313/AEG-Cafamosa-CF400-service-manual