Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać hasło zapisane w przeglądarce firefox

29 Mar 2012 21:43 10477 9
  • Poziom 8  
    Witam

Posiadam system windows xp. Hasło do gry sfgame(gra internetowa) miałem zapisane w przeglądarce ff i nigdy się nie logowałem wpisując hasła ponieważ od razu byłem zalogowany. Gdy chciałem się zalogować innym kontem do tej gry to użyłem przeglądarki ie i hasło z mojego konta zostało automatycznie wpisane przy logowaniu więc się wylogowałem w ie i zalogowałem na nowe konto w ie. Niestety zostałem również wylogowany z firefox z hasłem i moim kontem. Przypomnienie hasła i wysłanie na maila nie wchodzi w grę ponieważ nie pamiętam maila jakiego podałem i hasła do maila.
    Hasła nie ma w opcje->bezpieczeństwo-> zapamiętane hasła->pokaż hasła. Nie ma również adresu strony internetowej.

Hasło musi się znajdować gdzieś w systemie bo skoro logowałem się drugą przeglądarką(chyba pierwszy raz do tej gry) to login i hasło zostało automatycznie wpisane.

Gdzie może się znajdować hasło i czy da radę odzyskać ?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Automatycznie podtrzymanie zalogowania polega na przesyłaniu cookie które strona logowania zwraca po podaniu loginu/hasła. Czyli można być zalogowanym (nawet między uruchomieniami przeglądarki/komputera) ale na dysku komputera już nigdzie hasła loginu nie znajdziesz.

Jak w FF pod pokaż hasła nie ma nic, to nie FF nie zapisał login/hasła, FF pamięta cookie które strona zwróciła jak podałeś login/hasło, ale z cookie nie otrzymasz hasła za chiny.

Jeśli IE automatycznie loguje się (po wylogowaniu), tzn wpisuje login/hasło a nie przez zapamiętane cookie, to można to wyciągnąć.
  • Poziom 8  
    Po zainstalowaniu wtyczki dalej nie mam hasła w opcje->bezpieczeństwo->zapamiętane hasła.
    Czy to gdzieś indziej szukać ?

Sprecyzuję może tzn hasło było zapisane w ff bo korzystam z tej przeglądarki. Chciałem zalogować się na inne konto i dla bezpieczeństwa skorzystałem z ie w razie gdyby sprawdzali pliki cookies to by sprawdzili powiązanie 2 kont z 1 komputerem. Hasło w ie było już wpisane więc mimo wygląda na to, że jednak nie ff zapisał hasło. Jak się wylogowałem z ie to już do konta wrócić nie mogę bo hasła nie znam a hasło się nie pojawia gdy najadę kursorem. Ta gra to chyba we flashu i chyba dlatego tak jest.
    Czy hasło jest zakodowane i czy może znajdować się w pliku SAM w którym system przetrzymuje hasła ?
  • Pomocny post
    google show IE passwords
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Stanley2233 napisał:
    Po zainstalowaniu wtyczki dalej nie mam hasła w opcje->bezpieczeństwo->zapamiętane hasła.
    Czy to gdzieś indziej szukać ?
    Musisz być na otwartej stronie, z której się logujesz. Następnie: Narzędzia => WebDeveloper => Formularze i zaznaczasz opcje Wyświetl szczegóły Formularza oraz Wyświetl hasła. Jeśli to gra we flashu, to raczej nic nie nie da, ale sprawdź.
  • Poziom 8  
    Wielkie dzięki za próbę pomocy. Nakładka do ff nie pomogła w odczytaniu hasła.

Sprawdziłem i gra jest w technologii flash więc z tego co przeczytałem to nawet gdybym wyczyścił przeglądarkę firefox(wersja. 4.0.1) to dane odnośnie gry dalej pozostaną w plikach cookies. Przy próbie odzyskania hasła korzystałem z programów które wyświetlają hasła zapisane w firefoxie
    Gdzie może być zapisane hasło z gry w technologii flash ?
    Czy to hasło jest zapisane na moim komputerze, czy jest zaszyfrowane czy na serwerze gier ?
  • Pomocny post
    Z tego co wiem to flash niczego nie może zapisać na dysku ponieważ jest izolowany (sandbox) od dysku przez przeglądarkę.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Flash zapisuje też swoje cookie w lokalizacji:
    C:\Documents and Settings\TWÓJ_LOGIN\Dane aplikacji\Macromedia\Flash Player\#SharedObjects\

Plik ustawień cookie flash:
    c:\Documents and Settings\TWÓJ_LOGIN\Dane aplikacji\Macromedia\Flash Player\macromedia.com\support\flashplayer\sys\settings.sol

Nie wiem tylko jak to ugryźć, żeby uruchomić grę z danymi, które tam siedzą. Na początek można spróbować podejrzeć te cookie programem typu FlashCookiesView.

Jest szansa, może niewielka, że loginy i hasła są zapisane w postaci jawnej.
  • Poziom 8  
    Znalazłem już plik z grą a teraz jak to odczytać ?

A czy jest jakiś program co mógłby to hasło odczytać ?

Co do hasła to może dam dla przykładu jak może wyglądać tzn tam gdzie są literki a lub b to znam wyrazy. Problem, że hasło zmieniałem kiedyś i dodałem cyferki ale to z przedziału tych od 1 do 5 albo parzyste. Hasło generalnie powinno wyglądać tak

3aaaaaaa2bbbbbb1

Tam gdzie a to znam te krótkie wyrazy. Tam gdzie b to nie pamiętam czy dodałem ale jak te 2 wyrazy dodałem to też znam.
    Tam gdzie 1 to mogę być 2 cyfry, mogłem dodać tam gdzie 3 jakąś cyfrę lub też tam gdzie 2 ale to raczej tu albo tu.
    Jeśli byłby program do rozszyfrowania hasła to bardziej taki w którym mogę wpisać co i z jakich liczb ma szukać bo wtedy myślę, że liczbę kombinacji bym ograniczył do około 1000 i byłaby 50% szansy aby znaleźć hasło.
    Tylko hasło chciałbym szukać na dysku a nie na ich serwerze aby później nie mieć problemów.