Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC 60 Mbps po kablu pełna prędkość, po WiFi max 20 Mbps

03 Kwi 2012 15:13 29068 44
  • Poziom 9  
    Witam,

sprawa jak w temacie, po kablu hula z pełną prędkością aż miło, natomiast po przejściu na WiFi, spada do 20 Mbps, co może być przyczyną?

Router: Thomspson TWG870UG
    Karta sieciowa: Broadcom 802.11 Multiband
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Standard wifi G na routerze jak i zapewne na karcie w laptopie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Thomson jest w standardzie N, ale to niewiele zmienia, bo jest mało wydajny po wifi. Spróbuj zmienić kanał na inny oraz jego szerokość na 40 MHz.

Instrukcja: http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obslugi_modemu_thomson_twg870-eu.pdf
  • Poziom 9  
    hermes-80 napisał:
    Standard wifi G na routerze jak i zapewne na karcie w laptopie.

Mogę prosić jaśniej? :) Czyli, że na tej karcie nie osiągnę maksymalnej prędkości?
  • Poziom 43  
    Karta powinna obsługiwać standard N, bo router w nim nadaje.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Zmień najlepiej kanał na 11 jeśli jest możliwość w panelu routera (standardowo 192.168.1.1 lub 192.168.0.1) i częstotliwość nadawania sprawdź także czy router nie ma ograniczoną maksymalną prędkość wysyłania w panelu.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd - nie byłem świadom że router obsługuje N jak i karta sieciowa.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kysu1557 napisał:
    Zmień najlepiej kanał na 11
    Skąd wiesz, że akurat ten będzie najlepszy? Najpierw trzeba sprawdzić inSSIDerem na jakich kanałach nadają inne sieci i dopiero na tej podstawie wybrać kanał, który nie będzie zakłócał się z innymi urządzeniami.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Ok, zmiana częstotliwości na 40 MHz i włączenie XPress Technology dała poprawę, kanału 11 nie mam, ale popróbuję na innych.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W Thomsonie nie zmieniaj już żadnych innych parametrów wifi oprócz numeru kanału. Bezwzględnie trzeba wyłączyć IP Flood Detection w sekcji firewall, bo ta opcja znacznie spowalnia sieć.
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    W Thomsonie nie zmieniaj już żadnych innych parametrów wifi oprócz numeru kanału. Bezwzględnie trzeba wyłączyć IP Flood Detection w sekcji firewall, bo ta opcja znacznie spowalnia sieć.

Użyłem programu, o którym pisałeś i rozumiem, że mam wybrać kanał, na którym nie ma innej sieci?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Najlepiej swój router ustawić na wolnym zachowując odstęp 3 lub 4 kanałów od innych sieci. Jak masz wątpliwości, to wrzuć zrzut ze skanu, konkretnie podpowiem, który kanał wybrać.
  • Poziom 43  
    Tłoczno.. Spróbuj na 3, 7,10 i 13. Docelowo ustaw ten, na którym osiągniesz najlepsze wyniki.
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    Tłoczno.. Spróbuj na 3, 7,10 i 13. Docelowo ustaw ten, na którym osiągniesz najlepsze wyniki.

Udało mi się zwiększyć do 30 Mbps, nic więcej chyba już nie ugram.

Dodano po 2 [minuty]:

A to normalne, że upload jest zawsze na tym samym poziomie?
  • Poziom 43  
    Upload masz do 6 Mb/s i tyle to każdy router uciągnie. Problem będzie z uzyskaniem kilkudziesięciu Mb/s downloadu, zwłaszcza na Thomsonie.
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    Upload masz do 6 Mb/s i tyle to każdy router uciągnie. Problem będzie z uzyskaniem kilkudziesięciu Mb/s downloadu, zwłaszcza na Thomsonie.

No tak, przecież to oczywiste. A z tymi kanałami to tez nie jest tak różowo, prędkość zmienia się z testu na test :/

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

A czy zmiana karty sieciowej na obslugujaca standard N da poprawe?
  • Poziom 43  
    dominielus napisał:
    A czy zmiana karty sieciowej na obslugujaca standard N da poprawe?
    Masz już taką kartę, bo inaczej nie wyciągnąłbyś 30 Mb/s. Możesz ewentualnie wymienić ją na lepszą, ale tu wąskim gardłem jest Thomson, a tego nie przeskoczysz. Lepiej kupić własny router z wydajniejszym wifi np. TP-LINK WR741N lub TP-LINK WR1043ND.
  • Poziom 9  
    a czy d-link dir-300 moze dac lepsze wyniki?
  • Poziom 43  
    Dir-300 to nie jest rewelacyjne urządzenie, antena 2 dBi i tylko 802.11g, a Ty potrzebujesz coś w 802.11n. Jeśli masz zamiar go kupić to odradzam. TP-LINK WR740N/WR741N jest w podobnej cenie, a pod względem wydajności i funkcjonalności stoi znacznie wyżej.
  • Poziom 9  
    A czy TP-LINK TL-WR741ND ma podobne osiągi jak tamte?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Wg mnie przy tym zapełnieniu pasma to zmiana routera niewiele zmieni bo problem nie jest z siłą sygnału tylko z wzajemnym zakłócaniem się przez różne sieci ,no chyba że przejdziesz na 5GHz ale wówczas nie wiem czy nie trzeba by też wymienić karty - wejdż w zakładkę 5Ghz w programie i zobacz czy są tam jakieś sieci.
  • Poziom 9  
    Na 5 GHz jest pusto.
  • Poziom 43  
    Większość innych sieci nie nadaje ze zbyt silnym sygnałem, dlatego router z wydajniejszym wifi na 2.4 GHz wystarczy. Jak chcesz przejść na 5 GHz to Thomson obsługuje to pasmo, wystarczy tylko dokupić kartę, ale moim zdaniem to nie ma sensu, bo TWG870UG jest kiepski ze względu na słaby chipset. Wybór jest prosty: TL-WR741ND - dla oszczędnych lub TL-WR1043ND dla potrzebujących maksymalnej wydajności, dobrze się sprawdza w trudnych warunkach. A jak chcesz poszaleć to są jeszcze routery dwuzakresowe (2.4 GHz i 5 GHz), np. Netgear WNR3700 ver.2.
  • Poziom 9  
    No nic, na razie spróbuję z tym TL-WR741ND i zobaczymy, jak co się będzie działo :)

Dzięki wszystkim za nieocenioną pomoc.
  • Poziom 9  
    Coz, wlasnie podlaczylem ww. router i niestety nie wiem czy robie cos zle, ale nie widac zadnej poprawy. Moze cos w ustawieniach mieszam albo co? Krotko mowiac znow potrzebuje porady :)
  • Poziom 39  
    Masz ustawiane tak jak na fotce poniżej ?

UPC 60 Mbps po kablu pełna prędkość, po WiFi max 20 Mbps
  • Poziom 9  
    Tak. Osiagam maksymalnie 22 Mbps, przy Thompsonie wyciagalem 30 Mbps. Mialo byc odwrotnie.
  • Poziom 39  
    Jak klikniesz w kartę sieciową i jej stan jaką prędkość pokazuje windows 150Mb ?
    I prędkość testujesz gdzie ?
  • Poziom 9  
    Nie, tylko 54 Mbps, a testuje na stronie upc.