Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie imprez klubowych

04 Kwi 2012 11:58 2339 5
  • Poziom 11  
    Potrzebuję zakupić sprzęt do nagłośnienia małych imprez klubowych (towarzyskie spotkania max. 50 osób, pomieszczenia do nagłośnienia do 100m2) odbywających się do 5 razy w roku. Spotkania mają odbywać się w różnych miejscach kraju, dlatego wymagane jest aby sprzęt był mobilny bez subwoofera (przewóz samochodem osobowym). Kwota jaką planuję przeznaczyć na ten cel to ok. 3000 zł.
    Po zapoznaniu się z wypowiedziami na tym forum, w zasadzie dokonałem wyboru, a ponieważ w tym temacie jestem zielony, proszę o ewentualne opinie na temat mojego wyboru. Na co dzień w domu użytkuję amplituner ONKYO 7.1 z kolumnami B&W wspartymi subwooferem Jamo.

Mój wybór to:
    - kolumny Wharfedale Pro EVP-X15 4Ohm lub Wharfedale Pro KINETIC 15 4Ohm ze wskazaniem na pierwsze (lepszy driver, a poza tym sentyment do brytyjskich kolumn),
    - wzmacniacz t.amp TA1050 MK-X lub t.amp E800 ze wskazaniem na pierwszy (podobno lepiej radzi sobie z basem), rozważałem też zakup powermiksera Behringer PMP 2000 lub Behringer PMP980S, jednak większość opinii jest za tym aby kolumny zasilać końcówka mocy,
    - mikser Behringer Xenyx 802 lub inny podobny,
    - do tego jakiś niedrogi mikrofon, kable i może światło.

Czy taki wybór jest właściwy, a może inne propozycje. Szukałem czegoś w sprzęcie używanym, ale nie znalazłem nic, co zwróciłoby moją uwagę.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Wiem że pisałeś bez subwoofera ale moim zdaniem dużo lepszy będzie taki zestaw http://www.djshop.pl/i3466,b-52,b-52-matrix-1000.html
    Niestety cena trochę przekracza wspomniane 3tys za to na pewno ładniej zagra niż tamte paczki jest bardziej mobilny (sub jest mniej więcej wielkości jednej z podanych kolumn) rozłożysz wszystko w 5 minut . Wada sub swoje waży, ale ma kółka.
    Albo mniejszy
    http://musicexpress.pl/kolumny-aktywne/3880-ld-systems-dave-12-g2.html

Bo zakładam że te spotkania to nie techno imprezy tylko raczej potańcówki i nie potrzeba 4kW basu
    Do tego niedrogi mikrofon to może shure PG58 ja używam takich kilku w zasadzie nadaje się do wszystkiego jeśli nie ma się zbyt wygórowanych wymagań.
    Światło zależy co się oczekuje ja proponuję American dj revo 3 albo revo burst (bardziej kompaktowy)
  • Poziom 11  
    Zestaw B-52 Matrix 1000, wygląda ciekawie i pewnie przyzwoicie zagra, jednak waga subwoofera (ponad 50 kg) dla mnie jest za duża.

Znalazłem bardzo podobny zestaw TRI PACK SYSTEM II AMERICAN AUDIO z subwooferem 10 kg lżejszym. Czy ten zestaw jest godny uwagi?

Bardzo ciekawie wygląda oferta tego zestawu LD SYSTEMS DAVE 12 G2, dobra cena, pozytywne opinie użytkowników i waga subwoofera nie odbije się tak negatywnie na starym kręgosłupie ;).

Zostanie jeszcze kasa na mikser, mikrofon i kable.
    Który mikser z wymienionych możecie polecić BEHRINGER XENYX 802 czy BEHRINGER XENYX 1002 a może inny.
  • Poziom 33  
    Co do wagi suba zgadzam się to największa wada tego zestawu.
    ADJ sprzęt ma skrajnie różne opinie ja bym osobiście nie wziął.
    co do mikserów to może XENYX 1002B troszkę więcej wejść osobiście szukałbym czegoś z suwakami na wejściach a tamten jest najtańszy. Inna opcja XENYX 1204 ale to już ponad 5 stówek
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    LD SYSTEMS DAVE 12 G2 będzie ok, ale możesz ew. rozważyć zestaw aktywny Sound House One, czyli starszy model HK Audio Lucas-600. Kolumna niskotonowa waży parę kg więcej, ale jest już na 15" głośniku, a satelity na 8" midwoferach. Kolega z Niemiec niedawno kupił i jest bardzo zadowolony. Dwa takie zestawy, grają parę lat w małym klubie, niedaleko mnie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Decyzja została podjęta, zamówiłem zestaw LD SYSTEMS DAVE 12 G2 oraz mikser XENYX 1002.