Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak prawidłowo podłączyć i skonfikurować połączenie monitor-karta graficzna

like_no_other 06 Kwi 2012 21:15 2750 6
  • #1 06 Kwi 2012 21:15
    like_no_other
    Poziom 9  

Witam!!

Kupiłem dzisiaj monitor Samsung SyncMaster T24A350 z tunerem tv.
    Ma on dwa wejscia hdmi. Karta graficzna to geforce 9800 GT 512mb gainward, ma dwa wysjcia DVI (chyba z koncowka -I, ale na 100% nie mam jak tego sprawdzic + przejsciowka DVI-->VGA.
    I teraz pytanie: czy wystarczy zwykly kabel HDMI-DVI aby wszystko ladnie gralo?? i czy koncowki DVI roznia sie w zaleznosci od rodzaju? tj: DVI-I DVI-D i DVI-A ?
    Czy jakosc bedzie znaczaco lepsza? czy wystarczy ten zwykly od producenta? tj: d-sub (chyba tak sie zwie) VGA.
    a jesli tak to jak go dobrac? bo wiem ze ceny sa rozne, dzis w media ekspercie ogladalem (obsluga nie umiala mi doradzic, chyba biora tam ludzi z ulicy ;p ) te kable i chodza od 90zł do 300zł.
    dzieki za pomoc!!

0 6
  • Pomocny post
    #2 06 Kwi 2012 22:24
    Rostein
    Poziom 9  

Witaj.
    Do karty graficznej powinieneś dostać przejściówkę dvi-hdmi do tego dokup kabel hdmi. Wtedy otrzymasz najlepszą jakość obrazu bo cyfrową (przez d-sub jest analogowa).
    Jeśli chcesz mieć dźwięk podłączony do monitora to musisz wtedy podłączyć jeszcze jack-cinch, bo dvi z kompa nie wysyła dźwięku.

0
  • #3 06 Kwi 2012 22:31
    like_no_other
    Poziom 9  

no wlasnie przejsciowki HDMI nie dostalem.. tylko ta VGA, bo mialem stary monitor wtedy.
    Czyli mam rozumieć, że lepiej kupić przejsciowke DVI-->HDMI + kabel HDMI-HDMI niz kabel HDMI-DVI bez przejsciowek?

a co z tymi pinami w DVI? bez znaczenia sa? czy musze kupić kabel/przejsciowke z konkretna iloscia tych pinow, bo wiem ze sa rozne.

0
  • #4 07 Kwi 2012 12:36
    Rostein
    Poziom 9  

Jeśli nie dostałeś takiej przejściówki, to możesz kupić kabel dvi-hdmi, albo dokupić przejściówke i kabel hdmi, w zależności co taniej wyjdzie. Moim zdaniem lepiej kupić przejściówke i kabel hdmi, bo kiedyś ten kabel może Ci się przydać do podłączenia dekodera bądź czegoś innego, a dvi-hdmi jest mniej uniwersalny.
    Co do różnych dvi to przejściówka kupiona w komputerowym będzie pasować, bo inne odmiany dvi występują bardzo, bardzo rzadko.

0
  • #5 07 Kwi 2012 15:06
    like_no_other
    Poziom 9  

Dzieki za poradę, a jesli kupie ta przejsciowke i obustronny kabel HDMI to bede mial dzwiek? czy mimo tego musze prowadzic oddzielny przewod?

Jak rozpoczynamy nowe zdania?
    Proszę poprawić!
    PW
    [_P_]

0
  • #6 09 Kwi 2012 12:23
    Rostein
    Poziom 9  

Tak jak napisałem w moim pierwszym poście. Kabel dvi nie przesyła dźwięku, nawet jeśli zastosujesz przejściówkę na hdmi.

Cytat:
    Jeśli chcesz mieć dźwięk podłączony do monitora to musisz wtedy podłączyć jeszcze jack-cinch, bo dvi z kompa nie wysyła dźwięku.

Ewentualnie toslink czy co tam jeszcze posiada Twoja karta muzyczna.

0
  • #7 09 Kwi 2012 22:42
    like_no_other
    Poziom 9  

Rozumiem, a co by było gdybym podlaczyl kablem hdmi-dvi a tego obecnego bym nie odłączał? :) byłyby dwa poprowadzone, czy obraz szedl by wtedy przez hdmi-dvi a dzwiek przez d-sub(vga)?

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

Albo inaczej. Mam glosniki 5.1 creative'a. Wiec na logike kiedy podlacze monitor kablem z karta graficzna hdmi-dvi (tracac dzwiek) wtedy podlacze dzwiek bezposrednio jack'iem do karty dzwiekowej. da rade taki mix? :) Bo poki co nie mam zadnego okablowania i zanim kupie wole sie upewnic.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo