Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston ph 640 nie pali na wszystkie palniki

07 Kwi 2012 00:39 3817 5
 • Poziom 13  
  Posiadam wysłużonego aristona 4 palnikowego. Już sporo czasu temu przestał palić największy palnik. Wygląda to tak: Wciskam iskrę (działa na wszystkie 4 palniki) przekręcam pokrętło (ogień odpala) i w momencie jak puszczam (a powinien się nadal palić) palnik gaśnie. Rozebrałem całą, zamieniałem całe pokrętła z tych co palą i to samo. Co za to odpowiada?
 • Poziom 17  
  Dokładnie nie wiem jak jest w tym modelu, ale jeśli ma termopary to po zapaleniu gazu trzeba jeszcze przytrzymać pokrętło. Termopara to dodatkowy czujnik zabezpieczający przed upływem gazu po jego zalaniu kipiącą potrawą. Musi się nagrzać aby trzymał dopływ gazu do palnika.
 • Poziom 13  
  Doszedłem co w niej boli. Wina czujnika. Jaki numer katalogowy może mieć ten czujnik i gdzie go szukać?
  Ariston ph 640 nie pali na wszystkie palniki Ariston ph 640 nie pali na wszystkie palniki
 • Poziom 17  
  Myślę, że w sklepach z częściami agd powinni mieć, wystarczy podać typ kuchenki, a dotrą do tego jaki to czujnik. Jednak ja próbował bym go poprawnie złożyć, bo rzadko kiedy on się psuje a zwykle tylko styki się utleniają.
 • Poziom 2  
  Witam
  Mam od jakiegoś czasu podobny problem. Palnik zapala i po kilku minutach gaśnie. Najpierw było to w jednym a teraz już w trzech palnikach. Wszystko wyczyszczone, dysze drożne.
 • Poziom 20  
  Najpierw proszę włożyć po podkładce pod kurki jeśli nie pomoże to do wymiany termopara do kupienia w sklepie z częściami agd lub popularnym forum aukcyjnym .